Од виртуелност во реалност ( ЖУРКА НА 28 МАЈ ВО СКОПЈЕ)

Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дали нет познанствата треба да останат само како такви, или треба да се претворат во реални средби од кои би произлегле интересни познанства, другарувања, можеби љубов...

Како "есапите"? :)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.846
Поени од реакции
10.174
Многу мои нет познанства прераснаа во едни големи пријателства со сакање и разбирање на завидно ниво. Исто, љубовта не е исклучена, морам да признам дека една од моите најсакани девојки ја запознав сосем случајно на нет.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Па и многу мои нет познанства се прераснати во големи пријателства.. секако имало и љубов не викам не :wink:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Јас сум веќе 7 години на интернет...така да за мене ова е комуникација ко и секоја друга. И пријателствата стекнати виртуелно ми се рефлектираат реално.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја до сега немам запознаено никој со кого сум комуницирал по интернет, ама мислам дека треба виртуелните познанства да прераснат во реални, зошто веќе подолго време комуницираш со некој преку интернет и веќе 70% човекот го "познаваш".Со тоа тој веќе ти е некој вид на добар познаник и само останува пријателството да стане вистинско.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Pa vo posledno vreme krugot na drugari-ki mi e poveketo od net. Definitivno nema nisto loso da se zapoznaes i druzis i sakas so nekogo od net. Kako sto kaza Gizo, po mnogu muabeti sekoj sogleduva za kakva licnost se raboti, pa ako vi trgne muabet zasto da ne prerasne vo licno poznanstvo? Super e, iako ima premnogu foliranti vo posledno vreme ama zatoa na slepo ne se dogovara :lol: :wink: Sum imala kolku ubavi tolku i zivi smeski nastani ... interesno e koga ke se setam vaka sto sve sum doziveala niz site ovie godini na net :P
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Do sega nikogo ne sum zapoznal taka a bas bi sakal da se zapoznaam so nekoi luge na primer od forumov. :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
E pa i dvajcata ne ste svesni koi avanturi ste gi propustile :lol: :lol: :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Re: Од виртуелност во реалност

Мистичен напиша:
Дали нет познанствата треба да останат само како такви, или треба да се претворат во реални среди од кои би произлегле интересни познанства, другарувања, можеби љубов...

Како "есапите"? :)
Чеај сеа, ова со средава ти е лапсусче, или веќе имаме конкретен предлог за "спортска среда"? :) Ја неам проблем да се глеаме, ама пошто осеќам дека ќе се одвива "течен" муабет (за тие под 17 сокче), дај викенд нешто...
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Re: Од виртуелност во реалност

Aceva напиша:
Мистичен напиша:
Дали нет познанствата треба да останат само како такви, или треба да се претворат во реални среди од кои би произлегле интересни познанства, другарувања, можеби љубов...

Како "есапите"? :)
Чеај сеа, ова со средава ти е лапсусче, или веќе имаме конкретен предлог за "спортска среда"? :) Ја неам проблем да се глеаме, ама пошто осеќам дека ќе се одвива "течен" муабет (за тие под 17 сокче), дај викенд нешто...
Ја пак не го приметив тоа :P - може. Среда одговара, али после 9:30 навечер пошто на играорна сум 8)
Инаку сум знапознал доста луѓе од нет и многу од нив ми се океј другари, другарки... мислам дека би било добро да се збереме сите кајганџии во скоро време 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ko ke se soberite prekazete mi :lol: Tesko izvodlivo ... kako prvo poveketo se od razlicni mesta nadvor od Skopje ... kako vtoro Nikola mi pajga prv na pamet sto ne bi dosol deka ke se iskara so cel zenski del, a sigurno ima poveke kako nego ... i kako treto sto znam mislam deka ne se site avanturisti za takov eden sobir da se organizira ... ali eve dokazete mi go sprotivnoto :lol: :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
p.s. Nisto od toa sto go napisav ne bese so losa namera, ima miljarda pricini zasto nekoj ne bi dosol ne vregav :lol: :P
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Која е вашата просечна возраст?

за да знам со кои луѓе имам работа :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aceva, мала грешка при штракање! :) Око соколово бре, кај примети.

Инаку кога сме веќе на муабет за средба на "кајганџиите", може да се направи и нешто такво. Првиот роденден на КАЈГАНА како повод за добра и луда забава на мој трошок е далеку (18-ти јануари догодина), па може да си се собереме и порано на по некоја кригла или рефус литар кома пет. Само треба да се одреди термин однапред, за да бидат спремни
да дојдат и другите активни членови на форумов кои не се од Скопје.

За "интернационалците" пак (Vegas, humanoid, Misirkov, Андроник, Rageangel, Macedallien...) се надевам дека летоска кога ќе дојдат во МК ќе има уште собиранки и пријатни моменти на дружба! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom