Одржавање на вашиот велосипед?

Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Castrol red lube ако успееш да најдеш ама и да најдеш зависи на што ќе ставаш. Ако е хцм,хце, хцт и слично 1500+ е да ја купиш а нов амортизер може за околу 50еур да најдеш. Јас super grease ставив пред година дена и е океј, не знам што се случува внатре, дали разјадува и што ама визуелно и во перформанси нема разлика барем за сега на хцм вила.

Едит castrol red rubber, е точно, ако не можеш таква да најдеш земи некоја потенка и прочитај дали литиумска или калциум е подобра, а ако најдеш пиши каде и цена.
Литиумска е боље. Тестирано.
Suntour-от страдаат од семеринзите највеќе. Кога ќе се истрошат вода и ѓубре влага внатре и се меша со маста формирајќи абразив. Тој ја јаде пластиката и телескопите и од таму се појавува луфта или комплетно запекува виљушката.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Дали овој дел се поправа на велосипедот? На задното тркало е и го држи оптегнат ланецот, внатре има некој федер
 

Attachments

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.386
Поени од реакции
5.146
Дали овој дел се поправа на велосипедот? На задното тркало е и го држи оптегнат ланецот, внатре има некој федер
Ако ти е со 6 или 7 брзини оди од канта пазар купу си нов менувач бидејки и да се поправа ќе те фати поскапо отколку да го смениш нов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom