Одмор во Бугарија

E

Epsilon

Гостин
Планирам оваа година со другарите да одиме на одмор во Бугарија, пред се за забава! :D

Кои места се за помлади и "послободни" и цените да бидат прифатливи. Препорачајте такви места и хотели во близина итн?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Без разлика дали е режиран или сопствен превозот претерано е далеку
А за сместување и излегување строго едно место инаку пари и за превоз ќе треба
На сончев брег имаш и казина па може и да ти тргне и да го продолжиш одморот.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Планирам оваа година со другарите да одиме на одмор во Бугарија, пред се за забава! :D

Кои места се за помлади и "послободни" и цените да бидат прифатливи. Препорачајте такви места и хотели во близина итн?
Минатово лето бев на сончев брег, имам пишувано у групата сончев брег нешто по опширно, отвори види, рај за млади, дрога курви алкохол во буквална смисла:vozbud:
 
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
Ovaa godina za prv pat sakam da odam na odmor vo Bugarija, sakam da se smestam kade sto e najevtino i sekoj den da posetuvam nova plaza. Sozopol, Burgas, Nesebar, Varna, Soncev Breg, Zlatni pesoci, Albena... Ve molam spodelete iskustva kade e smestuvanjeto najevtino i od prilika koja e cenata i dali moze tamu da se najde smestuvanje? Kade se najubavi plazite a kade ima najmnogu zabava?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Ovaa godina za prv pat sakam da odam na odmor vo Bugarija, sakam da se smestam kade sto e najevtino i sekoj den da posetuvam nova plaza. Sozopol, Burgas, Nesebar, Varna, Soncev Breg, Zlatni pesoci, Albena... Ve molam spodelete iskustva kade e smestuvanjeto najevtino i od prilika koja e cenata i dali moze tamu da se najde smestuvanje? Kade se najubavi plazite a kade ima najmnogu zabava?
Варна и Бургас са големи градове и jac не сакам одмор таму. Сончев брег и Златните песоци се убави со повеке забава. За мен Несебар и Созопол са вкупно наjубави за одмор
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Luxury resort ,,Elenite,,
The modern resort of Elenite (meaning literally 'The Stags') is situated east of Slunchev Bryag (Sunny Beach), and 50km north of Bourgas. The nearest village is Vlas.

The place was uninhabited by the time of the construction of the resort's facilities, which started in 1985.

Besides the must-see old town of Nessebar, situated to the south of Elenite, the Emine cape to the north - which together with Kaliakra is the most popular Bulgarian Black Sea cape among visitors - is also a beautiful sight.


Harta - ELENITE.JPG01-1.jpgЕлените-снимка.jpg100848693.jpg

Villas-Elenite-28.jpg
12354.jpg
image174-4.jpg
image174-2.jpg
image174-1.jpg
e2a9bde8-c79e-3a88-b7c3-5df76a957bad.jpg04.jpg
4ac66d3b.jpg
65e44800.jpg
15444364.jpgf54f075d.jpg


 

Attachments

Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
We were invited to Bulgaria by "Our Home is Bulgaria" to explore the country for the first time this year and it was an amazing experience to travel through this space with so much history and diverse landscapes. Some of the places we feature here are the Seven Rila Lakes, Alexander Nevsky Cathedral, Thracian Tomb of Kazanlak, Belogradchik Fortress, Devetashka cave, and Mount Buzludzha.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom