Огради

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од VENOM, 4 април 2012.

 1. vlay_markoman

  vlay_markoman r3k1NNz0R.mp3

  Член од:
  24 септември 2012
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  42
  samo kaj nekoj kovach na zelezni ogradi po tvoj vkus da ti ja napravi ili on da ti predlozi nesto ako si za predlozi :D
   
 2. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.436
  Според вас кој тип ограда е поквалитетен...?
  Бетон и ковано железо или бетон и дрво? :)
   
 3. VENOM

  VENOM تعيش حياتك بالطريقة التي

  Член од:
  5 октомври 2008
  Мислења:
  1.664
  Допаѓања:
  535
  За поквалитетно нормално дека би било ковано железо, кај дрво треба почесто одржување.
   
  На Sungerot Bob му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dalfisa

  dalfisa

  Член од:
  12 декември 2009
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  66
  здраво може ли линкови од фирми што изработуваат зелезни огради?
   
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.436
 6. Terroir

  Terroir Гостин

  Има некоја фирма кај нас што продава/монтира ваков тип на огради ?

  1.jpg
  2.jpg
   

Сподели преку: