Огради

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Се во врска со огради....
- Видови на огради (дрвени, железни, бетонски...) предности, негативности, цена...

За почеток колку би чинеле овие огради... и давајте предлози
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Зависи од големината,должината и бојата..распрашај се по фирмите..
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Зависи од големината,должината и бојата..распрашај се по фирмите..
Па би требало отприлика да има цена од метар или од квадрат
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
9.776
Се во врска со огради....
- Видови на огради (дрвени, железни, бетонски...) предности, негативности, цена...

За почеток колку би чинеле овие огради... и давајте предлози

Таа првата ме интересира...што дрво е,што цена и слично..ај лајк ит.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
metalni ogradi, po moznost od polno zelezo se naj prifatliva opcija pred se poradi dolgotrajnosta i cenata
http://issuu.com/uniga/docs/unigakatalog?mode=embed&documentId=080808090412-f04ac5597d8f429cb7c1e581458fc2ff&layout=grey eve eden katalog od firma od Skopje
Искрено не сум обожавател на овие како во каталогот од ковано железо и кривини облини, за долготрајноста точно дека е многу голема но за цената некако не е за верба дека е поприфатливо од дрвени огради... сепак незнам затоа прашав
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.844
Кај може да се најде добри железни огради?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Искрено не сум обожавател на овие како во каталогот од ковано железо и кривини облини, за долготрајноста точно дека е многу голема но за цената некако не е за верба дека е поприфатливо од дрвени огради... сепак незнам затоа прашав
mislev vo smisol ednas placas za cel zivot ,ako se odlucis za drvo ispod 350 evra kubik nemas kvalitetno kuvano drvo od koj ne mozes da izrabotis ni pet kvadrati ograda a kaj e obrabotkata i zastitata dodeka pak kvadrat ograda od polno zelezo moze da najdes i za 50 evra od kvadrat...zboram so se izrabotka ,zastita i montaza,drvoto od sekogas bilo poskapo od zelezoto.
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
jas rabotam so drvo .. ednostavno sum zaljuben vo nego , a koga nesto sakas ne se prasuva za cena ...ili odrzuvanje ..
ako ograda od kovano zelezo e 50 evra m/2 drvena ograda e 25 evra m/2 ,
a za odrzuvanje i dvete si baraat odrzuvanje na 3-4 godini ako prefarba , ne e strasno . . . trajnosta sekako se ima . . . . .. . ;)
kapija 1.jpg
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
9.776
акција - само во декември - настрешници =50 евра-м/2
градинарски клупи и маси (180 евра =2клупи и маса дол.190 см) ,
Koлку би коштала ваква маса како на сликава..значи само маса со таква форма..чамово дрво.?

 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Колку би ме коштало отприлика мојата железна ограда да работи на електронски принцип?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom