Огласи за цимер/ка

Член од
21 февруари 2011
Мислења
273
Поени од реакции
274
Бараме цимерка за стан во Карпош 3, 50 евра кирија плус сметки делиме на 3.
 
Член од
24 септември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми треба уште една цимерка за стан во Скопје, позади рамстор во близина на државна болница. За повеќе информации пишете во инбокс.
pisi mi cena na kirija.vraboteni ili studenti?
--- надополнето: 24 септември 2013 во 22:25 ---
ajde j
baram cimerka a skopje za vo posebna oba aedno da barame stan ili ako veke ima najdeno :)
as sum za.ama vo blizina na centar
--- надополнето: 24 септември 2013 во 22:28 ---
Baram cimerka za vo reonot aerodrom ,micurin ,centar po moznost so posebni spalni sobi
Uste vazi oglasot ili najdovte cimerka ? :)
--- надополнето: 8 септември 2013 во 11:57 ---Uste baras cimerka ?
:)
uste li se bara cimerka kaj Jambo?
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
273
Поени од реакции
274
Ако се уште немате најдено цимерка може подетални информации за тоа колку собен е станот?
Станот е двособен + кујна. Сеуште немаме најдено трета цимерка :) Ако ти треба плус нешто инфо, пиши ПП
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.046
Поени од реакции
7.161
Бараме цимер/ка за стан у Аеродром. Цената е 60 евра од човек плус сметки... По можност за студенти. За информации пп . Поздрав.
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали на некој му треба цимерка или пак заедно да бараме стан???
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ние сме двајца вработени инженери и бараме 2 цимери/ки за во куќа на втори спрат со две двокреветни соби.
Куќата се наоѓа на спротивна улица од партизанска наспроти Simpo т.е во уличето кај Никоб обезбедување .
Куќата е со парно греење кое се плаќа само во грејна сезона ,има Wi Fi , дигитална телевизија ,машина за перење и друго.

Цената е 3500 денари плус сметки.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Барам цимери со стан, пишеше пп.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Поточно дане има некој заинтересиран, за цимер во двокреветна соба на улица каирска, карпош 1 ? Цена 3500. Итно
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ние сме двајца вработени инженери и бараме 2 цимери/ки за во куќа на втори спрат со две двокреветни соби.
Куќата се наоѓа на спротивна улица од партизанска наспроти Simpo т.е во уличето кај Никоб обезбедување .
Куќата е со парно греење кое се плаќа само во грејна сезона ,има Wi Fi , дигитална телевизија ,машина за перење и друго.

Цената е 3500 денари плус сметки.
network barash ushte,i dali ima mesto za 2jca seushte. pozdrav
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
28
Поени од реакции
5
Барам некој што бара цимерка за стан во центар,карпош,капиштец.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
Се бара трета цимерка за стан во Карпош 2 180 евра од 1 декември. пишете порака
 
Член од
1 декември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
86
Се бара еден или двајца цимер/ки за стан во околината на карпош 1 или 2.Ние сме двајца другари, едниот е студент а другиот вработен.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom