Огласи за цимер/ка

Член од
13 март 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ми треба уште една цимерка за стан во Скопје, позади рамстор во близина на државна болница. За повеќе информации пишете во инбокс.
 

naum-bavar4e

Баварец до гроб
Член од
16 јули 2008
Мислења
61
Поени од реакции
9
Се бара цимер за дел од куќа во Маџир Маало. Ние сме двајца цимери и бараме уште еден.
Киријата е 170 евра со вклучени сметки (интернет, кабелска, вода), освен струја која се плаќа посебно.
За повеќе информации јавете се 070/460-937 (Ристе) и 071/675-557 (Наум)
 
Член од
12 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Ми треба уште една цимерка за стан во Скопје, позади рамстор во близина на државна болница. За повеќе информации пишете во инбокс.
Uste vazi oglasot ili najdovte cimerka ? :)
--- надополнето: 8 септември 2013 во 11:57 ---
Стан кај џамбо веро , цимерка за во двокреветна соба 50 евра плус сметки
--- надополнето: 22 август 2013 во 11:07 ---
Стан кај џамбо веро , цимерка за во двокреветна соба 50 евра плус сметки
--- надополнето: 22 август 2013 во 11:07 ---
Стан кај џамбо веро , цимерка за во двокреветна соба 50 евра плус сметки

Uste baras cimerka ?
 
Член од
8 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Значи вака, у стан сме четворица, едниот ни цимер оди у Америка, другиот не знаеме дали ќе остане исто, останавме двајца, муж и жена. Станот е у Кисела Вода, до Општината.
Нема парно. На инвертер се грееме. Кириите со се сметки се движат од 3.800 до 4.800 у зиме. У едната соба сме мужот и жената, у другата ќе бидат другите цимери. :)

Е сега, пошто цимерот ни оди у Америка на 25-ти септември, ако се всели некој кај 15ти, 10тина дена новиот цимер ќе треба да спие у дневна, и после тоа си добива соба.

Некој заинтересиран?
 
Член од
9 март 2012
Мислења
16
Поени од реакции
7
Барам цимерка за во Прилеп, за седење во стан, да побараме заедно, близу економскиот факултет. Ако има заинтересирани исконтактирајтеме во инбокс .. Почнува студентската година, па ако има заинтересирани исконтактирајте ме што е можно побрзо.. :)
 
Член од
8 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Значи вака, у стан сме четворица, едниот ни цимер оди у Америка, другиот не знаеме дали ќе остане исто, останавме двајца, муж и жена. Станот е у Кисела Вода, до Општината.
Нема парно. На инвертер се грееме. Кириите со се сметки се движат од 3.800 до 4.800 у зиме. У едната соба сме мужот и жената, у другата ќе бидат другите цимери. :)

Е сега, пошто цимерот ни оди у Америка на 25-ти септември, ако се всели некој кај 15ти, 10тина дена новиот цимер ќе треба да спие у дневна, и после тоа си добива соба.

Некој заинтересиран?
Не важи ова, го откажавме станот. :)

Бараме вака сега: машко и женско бараат стан, или соба од куќа или гарсоњера, битното е да е двокреветна соба, од 50 до 55 евра по кревет плус нели сметки, по можност без парно, ама и парно да има јебешга океј е и тоа. :)

Некој да се нафати?

А да, Кисела Вода, Пржино, Центар, Карпош 1, Аеродром, у глобала населби кои се близу УКИМ. :)
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
17
Поени од реакции
18
2 цимерки бараат уште една за во стан кај Лептокарија, околу 4500 ден со сметки. 071331547
 
Член од
11 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
2
барам цимер средношколец инфо во приватна порака, имам најдено стан
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Ако му треба на некој цимер за во стан или пак заедно да бараме нека пиши инбокс
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Заборавив да кажам... Студирам во скопје
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
ми фали 1 цимер/ка за во Штип. Ние сме 2ца машки во 1 соба, има 1 женско во друга соба и има една празна соба за уште еден... За повеќе информации во инбокс.
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
Некој што сака да седе во Кисела Вода во стан, спрема Пелагонија во тие згради? Јас сум прва година, ако има некој заинтересиран нека пише. Месечно се плаќа по 3 000 или 3 500 денари, ќе видеме како е за двајца, а во таа цена влегуваат и сметки, значи нема дополнителни трошоци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom