ОНЕ и ВИП се споија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.417
Поени од реакции
3.774
имам едно прашање немам баш време да отидам до некој од продажните салони на ВИП, јас бев на постпејд на Оне, и имав 1000мин во претплатата кон броеви од Оне мрежата, дали сега по автоматизам имам 1000мин кон корисниците од ВИП?
Da sega 1000 minuti imas kon onevip-broevi
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Da sega 1000 minuti imas kon onevip-broevi
дали тоа важи за сите по спојувањето или само ако продолжиш договор?

мене минатиот месец разговорите кон ВИП ми ги наплатија.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Доволно е професионален за да прави партиски маркетинг, не заборавај дека треба да се одржат вонредни парламентарни избори во 2016 година, но ако неговата партија ги изгуби изборите, тогаш сигурно ќе се збогуваме со неговото ветување за распишување на меѓународен тендер за трет мобилен оператор до крајот на 2017 година - ветување кое сигурно нема да го исполни дури и ако неговите сопартијци победат на претстојните вонредни парламентарни избори.
Во право си, плус тука би го додал и постојаното појавување на сите можни икт настани на министерката која го замени министерот кој ни го спопика со Оне.Вип и отиде да директорува кај Слим, како ете демек таа е позитивна појава кај младите. NOT!

Не разбираат дека со вакви тотални утки како оваа Оне.Вип, единствени гласови од младите кои можт да ги добијат се тие од нивната унија на млади сили каде манипулативно им кажуваат ,, без активност нема вработување, а ако сте активни ќе видиме МОЖЕБИ ќе има,, и има млади што се надеваат на таквата безобразност за просперитет во животот.

дали тоа важи за сите по спојувањето или само ако продолжиш договор?

мене минатиот месец разговорите кон ВИП ми ги наплатија.
И јас имам случај со минути кон Оне како претходно споменатиот (Селект пакетите), минутите важеа и кон (екс)Вип веднаш по спојувањето на веб платформите на Вип, Оне и Близоо уште минатиот месец.

Побуни им се во салон, има некоја грешка.

Инаку тоа е единствената придибивка за корисниците од спојувањето, но затоа постојано рекламираат обновување договори, со што и тие што ја имаат оваа придобивка би ја изгубиле.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.417
Поени од реакции
3.774
Da sega 1000 minuti imas kon onevip-broevi
samo kon mobilnite vip i one, kon fix blizoo ne mene toa mi go kazaja na 1234, ako si imal ti so tarifniot model 1000min kon one sega tie 1000 ti se i za kon vip, blizoo se fix,broevi ti vo pretplatata si imal 1000min,kon mobilna, ako si imal kon cel one i mob i fix, toa e dr, rabota prasaj si na 0771234
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
samo kon mobilnite vip i one, kon fix blizoo ne mene toa mi go kazaja na 1234, ako si imal ti so tarifniot model 1000min kon one sega tie 1000 ti se i za kon vip, blizoo se fix,broevi ti vo pretplatata si imal 1000min,kon mobilna, ako si imal kon cel one i mob i fix, toa e dr, rabota prasaj si na 0771234
Во мојот случај, нема остварено таков повик и не можам да тврдам, ама ако провериш на мој.оне (сега мој.вип, сеедно), таму е насловено како "Повици кон мрежата на операторот", тоа би требало да ја опфаќа и фиксната телефонија на Близоо.

Кај мене станува збор за тие Селект пакетите на Оне, услугата беше "1000 минути во мрежата на Оне", ти не знам каква тарифа си имал.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.417
Поени од реакции
3.774
Во мојот случај, нема остварено таков повик и не можам да тврдам, ама ако провериш на мој.оне (сега мој.вип, сеедно), таму е насловено како "Повици кон мрежата на операторот", тоа би требало да ја опфаќа и фиксната телефонија на Близоо.

Кај мене станува збор за тие Селект пакетите на Оне, услугата беше "1000 минути во мрежата на Оне", ти не знам каква тарифа си имал.
Jas imam vip komboM-brojot od one mi zavrsi igo iskluciv bidejki vamu dobiv neograniceno kon site +7gb 4g internet, a vo detalna smetka od mojvip, kon broj na blizoo sto sum zvonel stoi povik kon fiksna, a kon broevi vip i one -vo mrezata na vip
za broj od one prasuvav za drug, i mi posocija toa sto pisav prethodno, toa e se,
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Znaci sega osven nas i drugi operatori( Lyca Mobile ) ke ja upotrebuvaat ova uzasna mreza i uste poveke ke ja katastrofiraat
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
go restartiram mob... go vadam sim-ot... go stavam pak i magicno... nemam mreza!!!! wtf?
se raboti za postpaid kartica na one....

nekoj so slicen problem?

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.681
Поени од реакции
11.907
go restartiram mob... go vadam sim-ot... go stavam pak i magicno... nemam mreza!!!! wtf?
se raboti za postpaid kartica na one....

nekoj so slicen problem?

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
Не знам каде живееш, но во Скопјево немаше струја помеѓу 18:20 часот и 19:00 часот кога го имаш објавено овој конкретен коментар на оваа тема на форумов, поради што е нормално и разбирливо да ималo проблеми и со мобилните телекомуникациски мрежи.

За волја на вистината, додека немаше струја јас немав никакви проблеми ниту со мобилниот телефон од Македонски Телеком, ниту со мобилниот телефон од Вип, цело време имав и сеуште имам и мрежа и 3G и 4G.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
ne ke da e do toa... nema prekini vo strujata cel den :)

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
go restartiram mob... go vadam sim-ot... go stavam pak i magicno... nemam mreza!!!! wtf?
se raboti za postpaid kartica na one....

nekoj so slicen problem?

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
види како ти е поставено да бара мрежа, автоматски или мануелно. пробај мануелно, види кои мрежи ќе ти ги најде.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
go restartiram mob... go vadam sim-ot... go stavam pak i magicno... nemam mreza!!!! wtf?
se raboti za postpaid kartica na one....

nekoj so slicen problem?

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

Дали со сим во телефонот и обично рестартирање на истиот немаш мрежа? Сличен проблем имав и јас, телефонот е Азуми земен од ОНЕ со картица од истиот оператор. Се среди самото, како и јас не знам.:confused::nesumjas:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom