ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

V

viktora

Гостин
Што очеодмаш од народ на кој главна занимација и преокупација во текот на денот, 6 години по ред, му се турски серии. Неможам да поверувам колку му го исушија мозокот на народов, толку подалеку од носот да не види. Не сум таму скоро 2 години, кога прочитав на ФБ за инцидентов, прво нешто што реков беше, дека е наместено за да се тргне вниманието од актуелниве срања.
Неможам да ја сфатам поентава на темава, освен да се ствара непотребна паниика врз населението, кога сите знаеме дека е исценирано. Додека е отворена, само оставаме простор партиските гласила да спинуваат со веќе спремени штабски одговори и теории на заговор.
Јас само ќе ве прашам како спиете навечер? Како заспивате знаејќи дека директно наородот во заблуда го терате?
И нешто друго размислував пред некој ден, бидејќи нашиот премиер е татко, се прашувам на какви вредности ги учи своите деца? Секој родител, се стреми своето дете да го изведе на прав пат, со вистинските вредности во животот. Што и со каков кредибилитет ме интересира, Груевски си ги воспитува децата, кога и самиот гази преку живи луѓе да си ја спаси задницата.
Ми се гади од безобразлуков.
Две години не си тука,за инцидентот си дознал преку ФБ,и одма дојде до заклучок дека некој го наместил инцидентот?Можеби!Зошто до сега се нема случено терористи да ја нападнат државата,ниту да убијат полицајци,војници,цивили.Ова гарант е масло на оние гадните од владата.
Патем оној србинот се исмејуваше за децана што ни ги убија,а ти му реплицираш да водите љубов а не војна.Не ќе да е до турските серии,до генот проклет македонски.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Две години не си тука,за инцидентот си дознал преку ФБ,и одма дојде до заклучок дека некој го наместил инцидентот?Можеби!Зошто до сега се нема случено терористи да ја нападнат државата,ниту да убијат полицајци,војници,цивили.Ова гарант е масло на оние гадните од владата.
Патем оној србинот се исмејуваше за децана што ни ги убија,а ти му реплицираш да водите љубов а не војна.Не ќе да е до турските серии,до генот проклет македонски.
Ова Moon Child не е Македонец/Македонка.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.416
Поени од реакции
36.350
Стварно ме замисли....човеков е жеден за публицитет.
Страмота до кое ниво дојде пропагандата против човеков.
Од генерал што изгуби три ребра и пола белодробно крило во Арачиново, деградиран на ниво до инспектор за ситни кражби, за да стигне човекот сега да го оцрнуваат "патриоти" со бугарски пасоши што 2001 или биле дечурлана или биле во Грчка на одмор.

Стомак ми се преврти лани кога дознав дека неможе да си плати сметки за струја и вода и поради тоа отиде во Сомалија бродови да чува.
Е до таму е отиден патриотизмов.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Страмота до кое ниво дојде пропагандата против човеков.
Од генерал што изгуби три ребра и пола белодробно крило во Арачиново, деградиран на ниво до инспектор за ситни кражби, за да стигне човекот сега да го оцрнуваат "патриоти" со бугарски пасоши што 2001 или биле дечурлана или биле во Грчка на одмор.

Стомак ми се преврти лани кога дознав дека неможе да си плати сметки за струја и вода и поради тоа отиде во Сомалија бродови да чува.
Е до таму е отиден патриотизмов.
Да, ова е стварно некоректно. Ќе ја избришам сликата ме излажа обичен фејсбук пост.
Инаку за 2001 свака част а за понатамошната негова кариера премногу грешки. Тие што го деградираа сега му се другари и му плескаат. Тие што јадеа трици за нашите безбедносни сили сега го ставаат на насловна и го викаат на интервјуа. Прво мислев дека е наивен ама никој не е до толку наивен. А тоа за сметките...па нели со Гуштеров беше партиски другар не знам што се деси?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Почнаа со нарачани артикли од ‘релевантни‘ новинари.
 
M

Moon Child

Гостин
Две години не си тука,за инцидентот си дознал преку ФБ,и одма дојде до заклучок дека некој го наместил инцидентот?Можеби!Зошто до сега се нема случено терористи да ја нападнат државата,ниту да убијат полицајци,војници,цивили.Ова гарант е масло на оние гадните од владата.
Патем оној србинот се исмејуваше за децана што ни ги убија,а ти му реплицираш да водите љубов а не војна.Не ќе да е до турските серии,до генот проклет македонски.
Досега се има случено секогаш кога власта ќе ја окашка работата да се појават меѓуетнички проблеми, повеќе пати отколку што терористи ја нападнале Македонија.
Тоа што мојот мозок нема ограничувања кон работите неможам да ти го објаснам, затоа што и да ти нацртам нема да сфатиш. Како што не ја сфати ни поентата зошто му реплицирав на Србинот :ROFLMAO:
Јас сум родена во Македонија, израсната во Македонија, тоа што немам националистички побуди, не ме прави помалку Македонка, колку и да го сакате тоа. Ниту сум задоена со омраза.
За таквите ко тебе Брутус, одамна и во неколку наврати се имам изјаснето, дека се гној, катран, и црнило, најнизок ранг во општеството. Тие, партиските подлизурковци. 10 пати поголема Македонка сум јас, него ли ти, што си соучесник во овие гнасни и безобразни работи што власта ги прави, затоа што свесно ги поддржуваш и трубиш наоколу, мижиш пред безобразлукот.
И ќе зборуваме за Македонштина? Погледни го сопствениот народ како пати, мајмун еден, после дојди тука со мене курови да мериш.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Досега се има случено секогаш кога власта ќе ја окашка работата да се појават меѓуетнички проблеми, повеќе пати отколку што терористи ја нападнале Македонија.
Тоа што мојот мозок нема ограничувања кон работите неможам да ти го објаснам, затоа што и да ти нацртам нема да сфатиш. Како што не ја сфати ни поентата зошто му реплицирав на Србинот :ROFLMAO:
Јас сум родена во Македонија, израсната во Македонија, тоа што немам националистички побуди, не ме прави помалку Македонка, колку и да го сакате тоа. Ниту сум задоена со омраза.
За таквите ко тебе Брутус, одамна и во неколку наврати се имам изјаснето, дека се гној, катран, и црнило, најнизок ранг во општеството. Тие, партиските подлизурковци. 10 пати поголема Македонка сум јас, него ли ти, што си соучесник во овие гнасни и безобразни работи што власта ги прави, затоа што свесно ги поддржуваш и трубиш наоколу, мижиш пред безобразлукот.
И ќе зборуваме за Македонштина? Погледни го сопствениот народ како пати, мајмун еден, после дојди тука со мене курови да мериш.
Во што ја виде навредата па што мора вака да јадеш г? Реков дека не си етничка Македонка. Дали е тоа вистина?
Искрено ме заболе мислењето на некој мешанец што во прва прилика ќе кидне од МК. А македонскиот народ пати од странци и изроди со векови ама ќе го поминеме и ова.
 
Последно уредено од модератор:
V

viktora

Гостин
Досега се има случено секогаш кога власта ќе ја окашка работата да се појават меѓуетнички проблеми, повеќе пати отколку што терористи ја нападнале Македонија.
Тоа што мојот мозок нема ограничувања кон работите неможам да ти го објаснам, затоа што и да ти нацртам нема да сфатиш. Како што не ја сфати ни поентата зошто му реплицирав на Србинот :ROFLMAO:
Јас сум родена во Македонија, израсната во Македонија, тоа што немам националистички побуди, не ме прави помалку Македонка, колку и да го сакате тоа. Ниту сум задоена со омраза.
За таквите ко тебе Брутус, одамна и во неколку наврати се имам изјаснето, дека се гној, катран, и црнило, најнизок ранг во општеството. Тие, партиските подлизурковци. 10 пати поголема Македонка сум јас, него ли ти, што си соучесник во овие гнасни и безобразни работи што власта ги прави, затоа што свесно ги поддржуваш и трубиш наоколу, мижиш пред безобразлукот.
И ќе зборуваме за Македонштина? Погледни го сопствениот народ како пати, мајмун еден, после дојди тука со мене курови да мериш.
Како прво мене ми реплицираш а му се обраќаш на друг член.Како второ и пред оваа власт да дојде постоеле меѓутнички тензии и терористички напади.А како трето,ДЕВОЈКО ОПШТА КРИЗА Е НА ЦЕЛ ЕБЕН БАЛКАН!Цела младина ја напушта и Грција,Бугарија,Србија,Хрватска...за косово да не правиме муабет.Мислам,кога збориме за менталните бариери....
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Одговор:
1. Tурски тек (кога ќе имаме руски гас на наша територија можат сите да ни го бричат).
Да бе, на пример србите од 96-та имаат руски гас, никој ништо не им може, сите им го бричат, економска сила се не само на балканот, туку и во целиот свет.

Целосни лоботомии ли ви прават во штабовите што пишувате вакви глупости?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Страмота до кое ниво дојде пропагандата против човеков.
Од генерал што изгуби три ребра и пола белодробно крило во Арачиново, деградиран на ниво до инспектор за ситни кражби, за да стигне човекот сега да го оцрнуваат "патриоти" со бугарски пасоши што 2001 или биле дечурлана или биле во Грчка на одмор.

Стомак ми се преврти лани кога дознав дека неможе да си плати сметки за струја и вода и поради тоа отиде во Сомалија бродови да чува.
Е до таму е отиден патриотизмов.
За таа слика Стојанче јавно кажа (на неговиот фб профил) дека всушност и тој бил во Ладата пред да изгори. Сеа тоа што некои партии си ја користат сликата за поен плус, тоа нема врска...
 
M

Moon Child

Гостин
Од каде знаеш дали сум, или не сум, и по што пресуди дали сум или не сум Етничка Македонка? :ROFLMAO:
Кој си ти да судиш, според своите лични убедувања, кој е, а кој не е Македонец? Што си направил ти за Македонија, за да можеш силно да се чукаш во гради? Многу ме интересираат твоите придонеси, во ова општество.
Друже, ти прво земи, и разграничи љубов спрема државата, со љубов спрема партијата. Вие сериозно сте почнале да забегувате, мислејќи дека вашата партија е држава. Сериозно.
Ти реков, ако си толкав Македонец, погледни го својот народ како пати, и пишувај за тоа на форумов, колку пати и тоне во безизлез македонскиот народ, немој да мижиш, па потоа ќе зборуваме кој го сака сопствениот народ, а кој не, кој е Македонец а кој не.
Ти како прво немаш чувство за солидарност, вие сте гној и катран во општеството затоа што си го гледате личниот бенефит, те боли тебе кур дали источна Македонија се пресели или потона во поплава, ти тоа не го гледаш, ти го гледаш сопствениот ќар друже, ти не гледаш колку е народот притиснат и несреќен, колку е исфрустриран од секојдневиоето.
Ти си слеп, и глув, тебе не те интерсира ништо сем сам себе и партијата. Доволно прочитавме. И те молам немој да ми рплицираш, немам намера своето драгоцено време да си го трошам на партиски гласила.
 
V

viktora

Гостин
Да бе, на пример србите од 96-та имаат руски гас, никој ништо не им може, сите им го бричат, економска сила се не само на балканот, туку и во целиот свет.

Целосни лоботомии ли ви прават во штабовите што пишувате вакви глупости?
Не е проблем тоа,проблем е да не стигне до ЕУ.Да се намали зависноста од рускиот гас.И во Бугарија кога почна да се гради јужен тек,кој крајна цел беше западна европа власта и опозицијата се фатија за гуша.Кога пропадна проектот одма се смири ситуацијата.Ништо не е случајно.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Од каде знаеш дали сум, или не сум, и по што пресуди дали сум или не сум Етничка Македонка? :ROFLMAO:
Кој си ти да судиш, според своите лични убедувања, кој е, а кој не е Македонец? Што си направил ти за Македонија, за да можеш силно да се чукаш во гради? Многу ме интересираат твоите придонеси, во ова општество.
Друже, ти прво земи, и разграничи љубов спрема државата, со љубов спрема партијата. Вие сериозно сте почнале да забегувате, мислејќи дека вашата партија е држава. Сериозно.
Ти реков, ако си толкав Македонец, погледни го својот народ како пати, и пишувај за тоа на форумов, колку пати и тоне во безизлез македонскиот народ, немој да мижиш, па потоа ќе зборуваме кој го сака сопствениот народ, а кој не, кој е Македонец а кој не.
Ти како прво немаш чувство за солидарност, вие сте гној и катран во општеството затоа што си го гледате личниот бенефит, те боли тебе кур дали источна Македонија се пресели или потона во поплава, ти тоа не го гледаш, ти го гледаш сопствениот ќар друже, ти не гледаш колку е народот притиснат и несреќен, колку е исфрустриран од секојдневиоето.
Ти си слеп, и глув, тебе не те интерсира ништо сем сам себе и партијата. Доволно прочитавме. И те молам немој да ми рплицираш, немам намера своето драгоцено време да си го трошам на партиски гласила.
Според реплика од друг форумџија. Еве да не ја тупиме дали си етничка Македонка/Македонец или не? Тоа не е работа на убедување туку на генетика. За моите придонеси немам намера да расправам на форум, доколку тебе ти е пријатно почни прв/а.
Другава поезија задржи си ја за у штаб и за на фејсбук кога како овци стискате лајкови кога некој ви одговара а после го трескате од земја ако не ви одговара (на пр. ванковска). Тој знаел дали мене ме болело за другите луѓе. Вакви говеда кога ќе чујам ми се лоши. Имам роднини во цела Македонија со кои одржувам контакти и ме итнересира што се случува таму не сум како вас лицемери да ги нарекувам сељачишта кога ќе си отидат од гости и да се преправам дека се секирам за шивачката од Штип или куварката од Охрид а во исто време сум нафатиран со пари.
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Според реплика од друг форумџија. Еве да не ја тупиме дали си етничка Македонка/Македонец или не? Тоа не е работа на убедување туку на генетика. За моите придонеси немам намера да расправам на форум, доколку тебе ти е пријатно почни прв/а.
Другава поезија задржи си ја за у штаб и за на фејсбук кога како овци стискате лајкови кога некој ви одговара а после го трескате од земја ако не ви одговара (на пр. ванковска).
Најголеми се тие патриоти кои ја напуштиле државата и се маваат у гради.И на секој коментар треба премногу озбилно да се свати.Зошто сите информации ги добиваат од прва рака,од ФБ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom