Нутриционисти во Македонија?

Член од
19 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да ве прашам да ми предложите некој нутриционист бидејќи имам проблем со килажата. Може да биде од секој крај на Македонија, не етолку важно, колку да е квалитетен. Благодарам

Nikoj li ne znae ???
 
Член од
2 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
looking for the same thing, проблеми со килажа и сакам да најдам добар нутриционист... луѓе кажувајте ако знаете
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
I don't think so.Тетката од вита диет клуб е се' освен нутриционист. Нутриционисти во Македонија баш и нема. Евентуално да најдете некој познат гастроентеролог, па да ви даде некоја медицинска диета, но некој што се занимава исклучиво со нутриционизам мислам дека нема. Двајца познати се таа од вита диет, која не е воопшто медицински образувана. Вториот е Душан Матиќ, кој прво што има 103 години, второ што и самиот не изгледа баш најпретставително за да се смета како сериозен нутриционист.
На темата за хипогликемија и хипергликемија има ставено препорачана медицинска диета од 1600 калории. http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=3340649&postcount=20 Со малку физичка активност и придржување до тој број на калории може здраво и трајно да симнете тежина.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ми треба дипломиран нутриционист или пак некој кој е солидно поткован во исхраната да го исконтактирам нешто.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ми треба дипломиран нутриционист или пак некој кој е солидно поткован во исхраната да го исконтактирам нешто.
Пишувај што те интересира во Лп,мајка ми е нутриционист можам да ти помогам!
 
Член од
12 мај 2013
Мислења
28
Поени од реакции
12
Јас се занимавам со тоа уше од моите 14 години, сега имам 22 и студирам фармација и така и се исхранувам, имам и дијагноза лупус па затоа е многу важно да внимавам на мојот имунитет и мојата тежина. Нема гладување, се прави режим според вашиот начин на живот односно кога станувате, кога легнувате и.т.н., ако ве интересира нешто сакате да прашате и за какви било прашања можете да ме контактирате во приватна порака или прашајте за се што ве интересира во врска во храната доколку нешто не ви е јасно и сакате повеќе да дознаете со задоволоство би ви помогнала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom