Нуклеарна централа во Тетово

Член од
26 јануари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
1
[Епа ако сакаат да нема војна на местото на нуклеарката, нема да ја градат во Тетово.[/quote]

Изградат ли нуклеарка в Тетово ти гарантирам че и в Македониа војна нема да има.
А зашто в Тетово зависи от много фактори : требва да има река , да не е земетрасна зона и др.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ова е најновата тактика на лицето Б.Ц. да се заплашат Грците.:helou:

Шала настрана ова е трчи-лажи. Од кај на некој ке му текне да гради нуклеарна централа баш во Македонија, тоа не ми е јасно.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ова е најновата тактика на лицето Б.Ц. да се заплашат Грците.:helou:

Шала настрана ова е трчи-лажи. Од кај на некој ке му текне да гради нуклеарна централа баш во Македонија, тоа не ми е јасно.
А баш у ТетовО?

:pos:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе си играте со умот “Бајрам“ баш за Велигден.:toe:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас колку што знам Нуклеарна централа секогаш се гради во што е можно поненаселени региони, каде што има доволно голема река. Со оглед на тоа дека тетово е густонаселено и реката директно поминува низ повеќе градови еколошки и по сите принципи на градеењ на нуклеарна централа не е изводливо. во македонија реално може само во мариово да се гради нуклеарна централа користејќи ја црна река за ладење.
А грциве изгеда олека но сигурно бегаат од реалноста и почнуваат да живеат во еден нивен замислен свет.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Македонија никогаш нема да изгради нуклеарна централа на Македонско тло од причини што може да стане најбогата земја во регионов и пошироко,во Европа,па да ужива во придобивките од погодноста на својата територија за лоцирање на нуклеарки.:toe:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Да напишеа Мариово ќе повервев,ама Тетово...но веј.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Атомски централи ја заградуваат Грција-објави „Катимерини"
Смачено ми е веќе од нашиве медиуми.
Ни го клукаат мозокот, со информации од грчките весници..
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Незнам само која река ќе ги лади реакторите.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Jas sum da ja gradat nuklearkata na Popova Shapka. Ima tamu vodi, izvorcinja, koi koga ke se soberat, odlicna razlada bi bile. Zgora na se`, koga ke ima nekoja havarija, ke ima podobro provetruvanje, onaka na visina, a i podaleku e od Skopje i Bitushe:smir:
 
Член од
27 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
И јас сум за таму да има нуклеарка и кога ќе дојде до хаварија све тамо да потепа како ГЛУВЦИ!!!


СРБИЈА И МАКЕДОНИЈА ПРАВОСЛАВНИ БРАЌА !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom