Ноќниот живот во Струмица

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Oste kak pituvas koo Porta se e jasno kolkava si i od koga si pocnala da izlevas!
хм...излевам од малечок и не га памтам таа порта ...

бај д веј ако неможеш да разликуваш полови...купи си очила...:nesvest:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
хм...излевам од малечок и не га памтам таа порта ...

бај д веј ако неможеш да разликуваш полови...купи си очила...:nesvest:
А голем ли се лагаш!? Имаш 14 години ако не се лажам. :nesvest:

Он топик.

На мене ми е досаден веќе ноќниот живот во ср. Секој викенд се исто па исто, излевам шо се вика колко да не седам дома. Сега барем летото подобро ќе е, ќе се прошеташ низ центаро, па откај парко... и нема да мора секоја вечер да сум затворен у тии кафичите и да се задимувам од цигаре.
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Цитат:
На мене ми е досаден веќе ноќниот живот во ср. Секој викенд се исто па исто, излевам шо се вика колко да не седам дома. Сега барем летото подобро ќе е, ќе се прошеташ низ центаро, па откај парко... и нема да мора секоја вечер да сум затворен у тии кафичите и да се задимувам од цигаре.

бај д веј ...дека излеваш ..у кафана ; кафич ?:helou::smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
бај д веј ...дека излеваш ..у кафана ; кафич ?:helou::smir:
Дек ли немам излевано веќе, и јас тава се питам. Ка ќе бидаш и ти 21 год и на тебе се ќе ти биде досадно, сега оште си малечок оште не си пораснан па затава тее интересно. После 3 години нема да имаш исто мислење за ноќнио живот во ср. Јас не кажувам оти не сакам да излевам, туку досадува оти секој викенд се исто па исто е. Ногу подруго ќе ми биде ако излезам на некои друго место, во друг град.. секојпат е убаво промена у живото.
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Дек ли немам излевано веќе, и јас тава се питам. Ка ќе бидаш и ти 21 год и на тебе се ќе ти биде досадно, сега оште си малечок оште не си пораснан па затава тее интересно. После 3 години нема да имаш исто мислење за ноќнио живот во ср. Јас не кажувам оти не сакам да излевам, туку досадува оти секој викенд се исто па исто е. Ногу подруго ќе ми биде ако излезам на некои друго место, во друг град.. секојпат е убаво промена у живото.

ахахаха...затоа не сакам да пораснам :pipi::kesa:...Пубертет РУлз:eek:jea:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дружево налетало на панкофоби...нишо ниво. Вииш, пер, струмица е град што мрази СЕ' што има врска со метал, панк, или рок. За повеќето струмичани, тоа е ѓаволска, сатанска музика и, тие шо го слушаат тоа пушат трева и се секташи.

Колкo да знааш причина зошо те гледале на криво. ;)



AHAHAHAHAHAHAHAHAHAH ... e se gleda kolku imate izlezeno od SR ..
Toreador ...brat
shhhh ..i jas sum od strumica ali .. hehehe ..
me nasmea brat
pozz
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
171
Поени од реакции
49
Nogo si u zabluda za igor...Nema samo dve ili tri pesni tuku ima i album i kvalitetna muzika so saa nikoj nema napraeno u Makedonija,vsusnost ne uspea kako pejac od pricina so jazz u Makedonija ne uspeva. A ako imas prilika da odas u Select u nedela cuj kakva muzika ima pa pak ke pisame. Mene mi e maka so nema da sum tamu, vredi da se cue i on a i Vlado Janevski go ispustih za drugo ne mi e maka ama ic.
Mos citiram post star veke poveke od pola godina, ama ti ga pocituvam recenicata, Bluzot ne se pocituva vo MK --> FAKT

Дружево налетало на панкофоби...нишо ниво. Вииш, пер, струмица е град што мрази СЕ' што има врска со метал, панк, или рок. За повеќето струмичани, тоа е ѓаволска, сатанска музика и, тие шо го слушаат тоа пушат трева и се секташи. Колкo да знааш причина зошо те гледале на криво. ;)

Epa zatoa vo Sr gostuvat "vokali" od tipot na Justin from Macedonia, Hrcak, Sijalica, Ti si milioner(napisi mi pesna za vozvrat ke ti dadam "khm khm")... itn
Na Strumica mu fali rok scena, ama ne rok scena kako so bese taa u kaficot so bese otvoren sproti Platinum (neznam kako se vikase ama se naogase kaj "Pekara Sofi" deka so bese).
Vo kontekst na postov, da si prasam: Ima li voopsto rokeri od Strumica na forumov? :S:S:S

P.S.
Za SOAD_f:
"Ova ne e bluz, ova boli poveke od obicniot bluz" - Citat od Igor Dzambazov
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
A cekaj si iskocil ti od SR da proshetash malce ? Shto nokjen zivot imate ? Dve diskotki i 5 kafici toa go vikash ti nokjen zivot?Toa Selekt go napravivte Amnezia Ibiza.
Blagoevgrad ima bolje nokjen zivot ako ne si bil idi proshetaj pa vidi , istoto vazi i za Nish


Во право си .. и јас од струмица и да ..претеруват малце со тоа нокниот живот .. и искрено иако сум од струмица според мене е најселскиот град во македонија
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Изгледа 99% од полнолетните многу сериозно си ја сфатиле возраста па излегуваат после полноќ.

Ретко излегувам по клубовите и ноќните барови, па и вечерва не беше исклучок. Се вратив пред полноќ, пошто на кафе ајде колку толку имаше некој, али на плоштадот беше детска градинка. И wot го видов како шета со девојката, муциња :wub:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.527
Поени од реакции
33.720
Изгледа 99% од полнолетните многу сериозно си ја сфатиле возраста па излегуваат после полноќ.

Ретко излегувам по клубовите и ноќните барови, па и вечерва не беше исклучок. Се вратив пред полноќ, пошто на кафе ајде колку толку имаше некој, али на плоштадот беше детска градинка. И wot го видов како шета со девојката, муциња :wub:
И јас как маленките деца по плоштадо. :icon_lol:
Него, 19та е станана запеза. Низ баровте стар народ..
Не е како порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom