Ноќен живот во Англија [фото]

L

.Lost Angel.

Гостин
Еве некои слики од како младите излегуваат во Англија.
Што мислите за ова?
А ние до каде сме ги стигнавме ?



 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
Енглезиве по дефиниција се дебили.. ако сакаш да видиш дебил иди на летовање каде летуваат и они..и ќе видиш.. дома не смеат тоа да го прават,па својот кретенизам го покажуваат кога се на годишен одмор најчесто.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Енглезиве по дефиниција се дебили.. ако сакаш да видиш дебил иди на летовање каде летуваат и они..и ќе видиш.. дома не смеат тоа да го прават,па својот кретенизам го покажуваат кога се на годишен одмор најчесто.
Се соглсувам Цитро, да не ме сфатиш погрешно, меѓутоа и нашиов народ има некоја енглеска култура во тој поглед изгледа :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
Се соглсувам Цитро, да не ме сфатиш погрешно, меѓутоа и нашиов народ има некоја енглеска култура во тој поглед изгледа :)
Па има , кога гледаме англо-амерички филмови од секаков жанр... делуе тоа на психата.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
Сум имал искуство, далеку сме од нив едно 10 години.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
Според што сме далеку од нив? некое лично искуство?o_O
Па ние сеуште гледаме ко коњи, само право. Тоа е доволно мислам.
А за се останато имаме стереотипи и граници, кои изумреа на западот одамна...па затоа во глобала сме далеку покултурни од пола европа, но и далеку позатворени во мозоците.
Кај нас е срамота вакви дебилизми по улици, јавно понижување и слично. Јас не сум видел овде некој да се тепа секоја вечер со полиција, да брца млади деца итн...За разлика кај нив е далеку поопасно, ти викам од искуство, ние сме бубачки!
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Енглезиве по дефиниција се дебили.. ако сакаш да видиш дебил иди на летовање каде летуваат и они..и ќе видиш.. дома не смеат тоа да го прават,па својот кретенизам го покажуваат кога се на годишен одмор најчесто.
ми звучи ова познато од негде ..
oh, wait, зарем и ние не сме такви?

(n)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
ми звучи ова познато од негде ..
oh, wait, зарем и ние не сме такви?

(n)
Не до толку..ни приближно.. јес да има будали и кај нас,ама овие се понашаат ко мајмуни искочени од камено доба..
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
ми звучи ова познато од негде ..
oh, wait, зарем и ние не сме такви?
нема везе , баш напротив кај и да сум идел на одмор со други нашинци биле далеку по културни , неприметливи и повлечени за разлики од западњаците ( и Русите )
Сум бил сведок на пијани холанѓани да се бањаат во базен во 3 навечер , толпа руси да ми пеат селски песни под хотелскиот прозор во ниедно време итн..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Е што им фали на луѓево бе, се им е средено и си се забавуваат :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom