Ноќен живот во Англија [фото]

П

Паган-др

Гостин
Во Боровец Британците шетаа голи по клубови, по скафандери, се лапаа педери, по гзови се шлапаа, се кршеа од ќотек, вецињата пливаа во крв од пукнати носови и аркади.

Онака, да ви го доловам моментот.

п.с. не е баш за тука темава.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Е што им фали на луѓево бе, се им е средено и си се забавуваат :P
Култура им фали и повеќе ќотек, ние може часови по култура и однесување да им предаваме, таму може политичарите се културни и воспитани и со манири, ама само тој слој е таков, за разлика од кај нас каде политичарите во однесувањето се како погорните.
Што значи онаа народната, каков прецедател таков народ всушност е Манирите на претседателот се сосема спротивни оние на народот.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.841
Поени од реакции
5.121
И во Шведска и Норвешка ги има истиве работи, работат цела недела за преку викенд да се откостат.
Дај му повеќе пари на народецов наш, па да видиш што ќе се дешава Петок, Сабота.
Има да се гледаат и пострашни работи од ова.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Сосема очекувана работа ,алкохолот така делува кај некои:) Не само Англичаните голем дел и од останатите Европски државјани на ваков начин живеат ,они се како животни пуштени од кафез,работат како црнци, еднаш во неделата од 20h се оди во паб па се продолжува во некое клубче и се прават Charlie Sheen:) А и ние не сме за жалење истото се прави кај нас по некои журки, само кај нас имаш српска певаљка,прасичи и руке у вис.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Лично ги искусив летово во Закинтос. Стоки се, маму им је*ем .. Диво се понашаат, неизживеано, како Могли после 15 години поминати во џунгла да го фрлиш среде Менхетн

Believe in what you see on these photos .. Except that, in reality is 10 times worse !
 
V

Vollstandig

Гостин
Не бе овие се свињи, џинџер кидс, најгрозен народ. Летоска имав 2-ца англичани сместено, е то е искуство за кое мора човек да зборува. Преку невладина организација членовите можат да сместуваат и да бидат сместени било каде во светот, ако се на пат, значи да избегнат трошоци за престој. И јас се нафатив да ги земамам англичаните, друг зеде швеѓани, и се распределивме. Освен тоа што наоколу , од градби од ситуација во каква шо сме, на луѓе и останато гледаат како со гадење, знаат да те прашаат и сосем глупави прашања како:
-Кај ви е аеродромот? - Немаме овде... -Па како тогаш летате?
И што треба да одговори човек на ова? Се фрламе од висококатница?
Турско кафе, незнам дали стварно само на балканов го има или се прават на луди верувајте прв пат пробуваа! И се чудеа како можиме да пиеме такво кафе.... и ред други глупости. Ги изнесов во ноќен клуб, им се виде многу ефтин алкохолот, како свињи пијат значи, незнаат да уживат, чашите на екс, пиво, вино , сокови, ракии, повраќање, паѓање, смеење по улици и глупирање, се чудат како возиме стари коли, и мене веќе ми имаше пукнато филмот.
Досеа најдруштвени и најискрени луѓе што сум ги запознал биле азијците, арапи, турци, курди, кинези индијци. За луѓе што можеш комотно да се опуштиш како со свој човек се балканците , се до полска,чешка, словачка итн..
Се што ми дошло од западна европа, ми е дегенско.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Не бе овие се свињи, џинџер кидс, најгрозен народ. Летоска имав 2-ца англичани сместено, е то е искуство за кое мора човек да зборува. Преку невладина организација членовите можат да сместуваат и да бидат сместени било каде во светот, ако се на пат, значи да избегнат трошоци за престој. И јас се нафатив да ги земамам англичаните, друг зеде швеѓани, и се распределивме. Освен тоа што наоколу , од градби од ситуација во каква шо сме, на луѓе и останато гледаат како со гадење, знаат да те прашаат и сосем глупави прашања како:
-Кај ви е аеродромот? - Немаме овде... -Па како тогаш летате?
И што треба да одговори човек на ова? Се фрламе од висококатница?
Турско кафе, незнам дали стварно само на балканов го има или се прават на луди верувајте прв пат пробуваа! И се чудеа како можиме да пиеме такво кафе.... и ред други глупости. Ги изнесов во ноќен клуб, им се виде многу ефтин алкохолот, како свињи пијат значи, незнаат да уживат, чашите на екс, пиво, вино , сокови, ракии, повраќање, паѓање, смеење по улици и глупирање, се чудат како возиме стари коли, и мене веќе ми имаше пукнато филмот.
Досеа најдруштвени и најискрени луѓе што сум ги запознал биле азијците, арапи, турци, курди, кинези индијци. За луѓе што можеш комотно да се опуштиш како со свој човек се балканците , се до полска,чешка, словачка итн..
Се што ми дошло од западна европа, ми е дегенско.
-Кај ви е аеродромот? - Немаме овде... -Па како тогаш летате?
И што треба да одговори човек на ова? Се фрламе од висококатница?

:pos: :pos: :pos:ме изнасмеаа :pos: :pos::pos::pos: :pos::pos::pos: :pos::pos:Се фрламе од висококатница:pos:
 
М

Мартин`

Гостин
Досеа најдруштвени и најискрени луѓе што сум ги запознал биле азијците, арапи, турци, курди, кинези индијци. За луѓе што можеш комотно да се опуштиш како со свој човек се балканците , се до полска,чешка, словачка итн..
Се што ми дошло од западна европа, ми е дегенско.
Турците дефинитивно се no1, полубезен народ од нив здравје.. исто ко да си во источна Македонија ако отидеш Турција :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Дефинитивно англичаните се најсмешни коа ќе се опијат, се цепев на таа Road Wars кога собираа пијани :pos:
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
по ружни женски од ова англи4анкиве нема нигде!
--- надополнето: 30 декември 2011 во 21:22 ---
по ружни женски од ова англи4анкиве нема нигде!
 
M

macgowan

Гостин
Минатата година на Крит, во Malia и Stalida(таму им се default дестинациите на Крит, само гробишта немаат се друго им е како да се дома на пр.во north Borehamwood да речиме) имав блиски средби со дотичната младина од островот. Јаки се кога се во чопор. Инаку се ordinary cunts.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.198
Поени од реакции
25.903
Ех, само грдите слики. Британија има извореден ноќен живот, Лондон особено. Едно излегување е доволно да се разбие стереотипот за грди жени и да се засака Британија. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom