Ножеви

Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Ova secivo zasluzuva kvalitetno drvo za racka , ironwood na primer ...............plastika ne .Sto si zapnal za taa plastika ? Ubavo izgleda ama ovde se raboti za noz koj treba da se koristi ?

 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Најубавиот од сите досегашни, во конкуренција од повеќе од 400 ножеви:

Прегледај го приврзокот 301066
Ova secivo zasluzuva kvalitetno drvo za racka , ironwood na primer ...............plastika ne .Sto si zapnal za taa plastika ? Ubavo izgleda ama ovde se raboti za noz koj treba da se koristi ?

Сечивото си има веќе квалитетна рачка.
Не гледам причина за да не се користи ножот, зашто не би се користел?
Рачката е хибрид, стабилизиран јавор и некој си епоксид....ако епоксидот го гледаш како пластика......
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Zemi raboti na riba ili na meso so toj noz i ce ti stane jasno sto zboruvam .Ima da slizga od raka kako sanka na sneg , a toa ne e bezbedno . Epoksidot e mek i prelesno ce se izgrebe so uoptreba na nozot .............
Se razbira se e prasanje na vkus,jas sum povejce naklonet kon prakticnata strana ............kvalitetno drvo e zakon za racka .Rasprasaj se naokolu po fabriki za namestaj , imaat kvaliteten orev tretiran so parea ,ce izdrzi vekovi kako racka na noz .Obicno najubavite parcinja im ostanuvaat .......kako ova na primer ..ostavi go nedeli potopeno vo voda i potoa na jako letno sonce .....nisto nema da se sluci .
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Сите имаме различен вкус.
Од оревот коренот е најубав, само што кај нас не знам да вади некој корен од орев.
Забот од мамут е многу непрактичен, ама затоа е најскап и екслузивен :) . Користам се што се нуди.

Како и да е, еве уште еден:

FB_IMG_1626377223953.jpg

FB_IMG_1626377229532.jpg
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Некогаш чуда се случуваат.
Пред извесно време муштерија од Америка рече ќе ми прати нож како поклон, дури имав опција да бирам, 1000$ беше горната граница.
Незгодна ситуација.... од толку многу ножеви што се како опција, но сепак еден нож одамна ме копка....а знаев дека никогаш нема да си дозволам да го купам.

Одбрав Chris Reeve small sebenza 31 black mikarta inlay.....и aftermarket deep pocket klip за ножот.

20210712_224607.jpg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1626946507231_6823908243065609561.jpeg

20210722_112755.jpg


Не се случува често човек од што не го знаете лично да потроши 730$ за друг човек што лично не го знае (во случајов Јас).

А ножот....класа над сите преклопни ножеви што ги имам....а ги имам прилично премногу, мора да направам една групна слика.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom