Ножеви

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Пд каде може да се набават овие модели?
Тука нема од каде да ги купиш. Единствено од интернет или по некој што оди во странство (НЕ со авион). Ако порачуваш од интернет гледај да не те изгорат над 15-20$ за шипинг. Ако порачуваш од Ибеј (што е поскапо) и ако ти го праќаат од Аметика, стандардно зимаат 12-13$ за шипинг. Од Амазон немам порачано, ама поефтино е и има една опција за фри шипинг ако нарачката ти е повеќе од 40$, само незнам како оди тоа...[DOUBLEPOST=1414428513][/DOUBLEPOST]
Пред некој ден се видовме со leol, еве дел од тоа што беше тема на разговор:
.
Завидна колекција, со некои мои ножеви како натрапници на сликата.
Од десно на лево: некоја мора, некоја мора, некоја мора, некоја мора, ензо трапер, некоја мора, гербер фолдер, esee izula, фалкнивен U2, Spyderco police, Spyderco pm2, Enzo pk70, fallkniven PXL, BRKT Bravo, фискарс секирче, хускварна секирче и gransfors секира која мене лично ме остави без зборови со оглед на тоа што е мојот омилен модел на секира од тој произодител.

п.с. Се извинувам за квалитетот на сликата, мојот телефон толку може.
Лелеее таа секирката имам мерак да ми исече дел од кожата на показалецот на левата рака... Колку имам мерак на Грансфорс Брукс тоа е чудо... Друго што премногу ме бендисува се двата Спајдерко, Изулата, трите рачно направени (по се изгледа од чи Дането :)) и секогаш одличните Мора ножеви.
 
Последно уредено:

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1328130
Според цената 100% е кинеска копија, има ли некој искуство со истиот?
И тоа како е фалсификат... Од Алиекспрес е порачан сигурно, таму има милион копии, со оригиналите многу блиски на изглед, а сосема далеку со квалитет и цена.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Фалкнивен Ф1 по таа цена никој никогаш нема да се осмели да продадава, колку и да е ножот тап, крив, скршен....или било што друго да му е. Е сега, не е само цената мерило, оти нели, лесно е да се крене истата, со огласиве внимавајте, има многу добри копии на скапјдерко и фалкнивен, ножевите мора да се видат во живо и да се оценат, вака со слики симнати од нет е тапа работата.
 
Член од
7 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
26
Фалкнивен Ф1 по таа цена никој никогаш нема да се осмели да продадава, колку и да е ножот тап, крив, скршен....или било што друго да му е. Е сега, не е само цената мерило, оти нели, лесно е да се крене истата, со огласиве внимавајте, има многу добри копии на скапјдерко и фалкнивен, ножевите мора да се видат во живо и да се оценат, вака со слики симнати од нет е тапа работата.
Ф1 со челик е? кинескиов 440
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
VG10, ламиниран VG10, 3G и можеби уште некој друг, ама сигурно не 440.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Де бре луѓе ставете мо конверзацијата што ја започнав...[DOUBLEPOST=1414611769][/DOUBLEPOST]Стварно мрднати грциве... Повеќе од дупла од реалната цена...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Мислам дека само ти како креатор на конерцазијата можеш.....или подобро кажано јас неможам да те додадам, немам опција за додади во конверзација.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Мислам дека само ти како креатор на конерцазијата можеш.....или подобро кажано јас неможам да те додадам, немам опција за додади во конверзација.
Нели има едно доле десно? Бидејќи бележав нешто како ,,дозволи учесниците на конверзацијата да покануваат други членови'' или слично...
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Нема, само креаторот изгледа може
 

Kajgana Shop

На врв Bottom