Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Пред некој ден се видовме со leol, еве дел од тоа што беше тема на разговор:
.
Завидна колекција, со некои мои ножеви како натрапници на сликата.
Од десно на лево: некоја мора, некоја мора, некоја мора, некоја мора, ензо трапер, некоја мора, гербер фолдер, esee izula, фалкнивен U2, Spyderco police, Spyderco pm2, Enzo pk70, fallkniven PXL, BRKT Bravo, фискарс секирче, хускварна секирче и gransfors секира која мене лично ме остави без зборови со оглед на тоа што е мојот омилен модел на секира од тој произодител.

п.с. Се извинувам за квалитетот на сликата, мојот телефон толку може.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
Да препорачате некој ок фолдер до кај 30ина евра?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
За што би ти служел фолдерот, која големина?
Опинел, Case, Ontairo rat 1, rat 2, Spyderco tenatious, ambitious, Victorinox farmer, sanrenmu 710 или некој друг sanrenmu.....па што ти одговара бирај.
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
Momci dali nekoj od vas znae ili moze da me upati na nekogo koj znae, kade moze kaj nas da se najde bric... ama ne od onie od po sto denari sto im se menuva ziletot...tuku onoj sto se "ostri" na koza... takvi imaa porano berberite ama sega neznam ni od kaj da pocnam da baram...ne mi e bitno i da e koristen ili star, sekako moze da se dovede vo funkcija pak...odnapred blagodaram[DOUBLEPOST=1414083846][/DOUBLEPOST]
Пред некој ден се видовме со leol, еве дел од тоа што беше тема на разговор:
.
Завидна колекција, со некои мои ножеви како натрапници на сликата.
Од десно на лево: некоја мора, некоја мора, некоја мора, некоја мора, ензо трапер, некоја мора, гербер фолдер, esee izula, фалкнивен U2, Spyderco police, Spyderco pm2, Enzo pk70, fallkniven PXL, BRKT Bravo, фискарс секирче, хускварна секирче и gransfors секира која мене лично ме остави без зборови со оглед на тоа што е мојот омилен модел на секира од тој произодител.

п.с. Се извинувам за квалитетот на сликата, мојот телефон толку може.
Mnogu skromno...prijatele :)
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Momci dali nekoj od vas znae ili moze da me upati na nekogo koj znae, kade moze kaj nas da se najde bric... ama ne od onie od po sto denari sto im se menuva ziletot...tuku onoj sto se "ostri" na koza... takvi imaa porano berberite ama sega neznam ni od kaj da pocnam da baram...ne mi e bitno i da e koristen ili star, sekako moze da se dovede vo funkcija pak...odnapred blagodaram[DOUBLEPOST=1414083846][/DOUBLEPOST]
Mnogu skromno...prijatele :)
Талов брич би те чинел 100+ евра (а ако е оригинал Солинген или некој добар јапонски 200-300+). Најди некој стар бербер и прашај го него, ако сакаш јас ќе одам кај овој во Неготино да прашам за тебе. Или ако најдеш некој германски на циган пазар... А сакаш нов или не е битно, само челикот да е добар и
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
Талов брич би те чинел 100+ евра (а ако е оригинал Солинген или некој добар јапонски 200-300+). Најди некој стар бербер и прашај го него, ако сакаш јас ќе одам кај овој во Неготино да прашам за тебе. Или ако најдеш некој германски на циган пазар... А сакаш нов или не е битно, само челикот да е добар и
Aj prasaj kaj tvojot berber, pa kazi mi...Znam kolku se i koi se dobri, ama i da platis 100+ evra ke treba na toa da platis postarina , pa ddv, pa carina i ke dojde 200+ evra...
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
Imam edno prasanje, sakam da kupam noz do 50-60e i mi nudat od dve firmi spyderko i black fox pa sakam da znam sto bi mi preporacale se raboti za preklopen noz
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Imam edno prasanje, sakam da kupam noz do 50-60e i mi nudat od dve firmi spyderko i black fox pa sakam da znam sto bi mi preporacale se raboti za preklopen noz
Spyderco без мислење... Spyderco Manix е можеби најдобриот модел за парите, Spyderco Delicа, Spyderco Endura и Spyderco Dragonfly му се најпродавани. Да имам некој денар настрана би земал Спајдерко Делика со ,,Wave Opener'' за веднаш да се отвара чим се извади од џеб.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Spyderco без мислење... Spyderco Manix е можеби најдобриот модел за парите, Spyderco Delicа, Spyderco Endura и Spyderco Dragonfly му се најпродавани. Да имам некој денар настрана би земал Спајдерко Делика со ,,Wave Opener'' за веднаш да се отвара чим се извади од џеб.
Пд каде може да се набават овие модели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom