Ножеви

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
не дека имам нешто страшно добро за фалење, али ова е мојот арсенал кој го носам со себе секогаш (уствари фали едно парче од пазар купено кое има вилушка и лажиче)
320.jpg
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Polar 125 си доби и футрола:




Сега може да бара нов сопсвеник.

Гратис слика:

.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.824
Поени од реакции
10.975
не дека имам нешто страшно добро за фалење, али ова е мојот арсенал кој го носам со себе секогаш (уствари фали едно парче од пазар купено кое има вилушка и лажиче)
Прегледај го приврзокот 72095
Кооперативец, да не си се опремил против радикалниве од подфорумот религија :pos:
Иначе герберот не го гледам или само футрола имаш?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кооперативец, да не си се опремил против радикалниве од подфорумот религија :pos:
Иначе герберот не го гледам или само футрола имаш?
ти бре, ...... ај кажи кога ти е роденден па да ти купам цвикери:pos:
тоа црното со клешти е гербер :P
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Претпоставував бе, али мислев имаш фолдер нож Гербер :D
не не, мулти туловите ми се нашле ептен многу во животов. иако овој е low quality gerber, сепак ја извршил функцијата кога требало. сега само чмае во ранец. :(
морееееее, како и се спремам на една мачета, ........... ептен ми прави мерак да ја купам
П.С. eMilanist нели рече ќе го најдеш оној постот за како се прави домашно оштрило? а и како се викаа оние закривените ножеви? кури?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.824
Поени од реакции
10.975
е тоа де!!! кај може да се купи?
По нетов имаш сегде, а чисто за атракција пиши Cold Steel Rajah 2, тоа ти е најголем фолдер со кукри сечиво што може дрво да сече во планина :D Може ќе ти се засвиѓа да го купиш :)
За кај нас, провери на пазар 3 и реклама 5 или како и да беше.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Моето мислење за Гербер ножевите го имам кажано, поарно глеај на јутуб ако не сакаш да те разочарам со моето мислење.
 
W

Werther

Гостин
Моето мислење за Гербер ножевите го имам кажано, поарно глеај на јутуб ако не сакаш да те разочарам со моето мислење.
еМиланист, може ли за Боуви ножевите да малку елобрираш ? Разледувам моментално по страниве на нет, нема некои лоши критики.
Поголеми се малку , што на некои им смета (мене па тоа ми се допаѓа).

За перформансите, за делкање, дали се истрајни, и слично.

Фала.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Со оглед на тоа што на Водно не сум бил едно десетина години - тешко :)
А и го немам тој нож, само ми падна в очи, па прашав. Мислам да си купам некој morakniv оти цените се одлични, а и на темава ги испофалија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom