Новогодишни понуди за пречек на 2017

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.295
Поени од реакции
777
Претходниве години бил некој во Сектор за Нова Година?

Јас идам неколку години по ред во Сектор али после 4 ... и урлам до крај.[DOUBLEPOST=1481569816][/DOUBLEPOST] 15424475_10208884142954966_734145157_n.jpg
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.377
Поени од реакции
2.520
од година во година се поскапи и поскапи стануваат понудиве.... разбирам дека сакаат да ќарат угостителиве али со ваквиве суми што ги нудат.... лани бев во олимпија за НГ и можам да кажам дека ресторанот да не претерам ама 30% од капацитетот не беше исполнет за разлика од други години уназад каде што капацетот бил пополнет недела дена пред НГ..
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.295
Поени од реакции
777
од година во година се поскапи и поскапи стануваат понудиве.... разбирам дека сакаат да ќарат угостителиве али со ваквиве суми што ги нудат.... лани бев во олимпија за НГ и можам да кажам дека ресторанот да не претерам ама 30% од капацитетот не беше исполнет за разлика од други години уназад каде што капацетот бил пополнет недела дена пред НГ..
Бидејќи има многу конкуренција цените се намалуваат.
За ваков Бистро Ресторан во строг центар цената е профи.
Во спротивно со тој стандарт би требало да биде 3000 денари карта.
Мислам дека 1600 денари е пристојна понуда... :)[DOUBLEPOST=1481638389][/DOUBLEPOST]
Јас стандард како секоја година Диџеј Јорган Хотел Кревет.
Лепи збирај екипа и доаѓај у Скопје. Ќе гори кровот! :)))
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
Бидејќи има многу конкуренција цените се намалуваат.
За ваков Бистро Ресторан во строг центар цената е профи.
Во спротивно со тој стандарт би требало да биде 3000 денари карта.
Мислам дека 1600 денари е пристојна понуда... :)[DOUBLEPOST=1481638389][/DOUBLEPOST]

Лепи збирај екипа и доаѓај у Скопје. Ќе гори кровот! :)))
Батице апсолутно верувам.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.341
Поени од реакции
1.790
Изгледа никаде:(
ќе банкротирам до 15
упс можеби ќе го поминам и 16:sneaky:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Домашната атмосфера најубава, а цела вечер седат пред компјутер. :coffee:
А што седиш на стол у кафана,кафиќ,ресторан,.....кој го преплаќаш каква корист имаш?

Економски сум размислил зошто на некој да му дадам 1500-3000ден х 8-10 луѓе за шведска маса која за 20-30 мин максимум 1 час ќе биде празна,кога дома е 1м пати поефтино,поудобно и повесело
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.341
Поени од реакции
1.790
А што седиш на стол у кафана,кафиќ,ресторан,.....кој го преплаќаш каква корист имаш?

Економски сум размислил зошто на некој да му дадам 1500-3000ден х 8-10 луѓе за шведска маса која за 20-30 мин максимум 1 час ќе биде празна,кога дома е 1м пати поефтино,поудобно и повесело
Дома немаш певалка:icon_mrgr:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Дома немаш певалка:icon_mrgr:
Затоа имаш телевизор,ресивер компјутер со јутуб,.......... па еко те погоди некоја песна одма пука панцирот.
А и да претераш со пиење ќе си легнеш,а во кафана,............
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.295
Поени од реакции
777
Ве поканувам на една незаборавна вечер заедно да ја дочекаме новата година, во новоотворениот луксузен ресторан МАЕСТРО. Кој се наоѓа на одлична локација во строгиот центар на градот пред Македонска опера и балет.

За музиката ќе се погрижат Стефан Давидовски и Мери заедно со нивниот бенд кои ке ги испеат најголемите хитови и евергрини.

Во понудата вклучено е:
✔ неограничено пиење (стандардните пијалоци) Минерална вода, газирани и негазирани сокови, пиво, вино црвено и бело, водка, џин, коњак, узо, ракија.

✔ порции јадење (предјадење, главно јадење и салати) САЛАТИ (македонска, свежа салата, маслинки), ОРДЕВЕРИ (шунка, пилешка свинска деликатес, млечен кашкавал, пушена сланина, мешано сирење, кулен, печеница),
ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ (мариниран стек, гурманска плескавица и пекарски компир)

Цената за седење изнесува 1599 ДЕН до 25декември, потоа поскапува и на врата 2000ден.

✔ Тајминг за пречек на гости е од 21:30h до 22:00h и како загревање во тоа време ќе ве забавува Dj.

✔ Професионален фотограф (City Plus Foto) и извлекување за главна награда патување во БАНСКО од нашите пријатели - Стаф Туристичка агенција.

✔ Вечерта исто така ќе има професионално обезбедување кое ќе се грижи за безбедноста на локалот и на гостите.

Информации и резервации на бројот 078 288 221.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom