Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Само едно не ми е jaсно-дали веке не ви е писнало от воjни от вадене на един друг на очи?Ова е нешто традиционно за Балкан.
Зашто треба да има наново воjни на Балкан?Кои интереси ке задоволат?
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Само едно не ми е jaсно-дали веке не ви е писнало от воjни от вадене на един друг на очи?Ова е нешто традиционно за Балкан.
Зашто треба да има наново воjни на Балкан? Кои интереси ке задоволат?
Наши (на Балкану) сигурно не.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не ми давај слики од Тетово и Гостивар:wink:



Има наше знаме на Косово и Метохија :helou:
Сите слики се од Република Косове.
А инаку секако дека има и по некое сербско знаме... онака тајно и илегално обесено. Незванично.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Да бе, Србско знаме е сега знаме на туѓа земја. Не е по уставот ни по законите на Република Косове.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Непостои таква вукојебина незнам за што ми збориш :toe::wink:

за "прљавштината" заблагодарете му на слобо,



Това друже Тито ми ти се кунемо да се вртиш у гроб.

ви посакувам се најдобро. за косово ќе треба доста да причекате, ама ништо не е неможно.

Ете така ој да те гушнам,никој од нас невика дека утре ќе биде вратено :back:

Поздрав
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Можеби не те информирале но се вее веќе 10 години

А бе јаден... Знам дека се вее, ама ќе му дојде крајот и на тоа, но прашање е дали знаеш колку ти се веат албански знамиња во Скопје и низ цела Македонија... Некако слеп си за тоа... Овие слики што си ги ставил се ништо, ако јас почнам да ти праќам слики и од Скопје и од било кој град од западна Македонија ќе незнаеш накаде да се свртиш...

А како за потсетување, токму во Скопје беше истакнато најголемото албанско знаме (стоковна Илинден)... Така да чукни се малку :zid: , можеби ќе ти се просветли... (тоа ти е пријателски совет :smir:)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Реално гледано, српите никогаш нема да се вратат во НАЈ СВЕТАТА АЛБАНСКА ЗЕМЈА :smir:. Еве збореа дека ке ја нападнат НАЈ СВЕТАТА АЛБАНСКА ЗЕМЈА, ама ништо од тоа, ни нападнаа ни ништо. Од цела ова гужва на Балканот, српите го јадоа нај нај нај од сите, фактите сами зборуваат, најпримитивен народ од сите... Господ гледа и враќа, ете гледајте што им се случува на српите... :nesvest:
А да, до српите, доста со тоа каде имало албански знамиња, се обидувате меѓусебе да не карате, нема да ви успее уште многу тоа, за вас праеме муабет, гледајте ја загубивте НАЈ СВЕТАТА АЛБАНСКА ЗЕМЈА, никој не ве шиша од соседите... не знам што кур повеке барате да се усрамите вака...

:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: KOSOVA SHTET I PAVARUR!!!! :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Само едно не ми е jaсно-дали веке не ви е писнало от воjни от вадене на един друг на очи?Ова е нешто традиционно за Балкан.
Зашто треба да има наново воjни на Балкан?Кои интереси ке задоволат?
Не, во Косово нема да има војна , туку ново Косово ќе се создава допрва во гејлос.Па фми, тоа сите го знаат, се чудам како со тоа не те запознале твоите пријатели - гејците.
ΑΛΒΑΝΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΣΟΒΟΥ ΜΕΣΩ ΣΚΟΠΙΩΝ
Τα χειρότερα βρίσκονται μπροστά μας, διότι, όπως λένε πολιτικοί παρατηρητές, ακόμη δεν έχουμε δει τίποτε, διότι οι Αμερικανικές Υπηρεσίες Πληροφοριών, δεν έχουν χρησιμοποιήσει ως τώρα την αποκαλούμενη εφεδρεία των Αλβανών! Άλλωστε, δεν είναι κρυφό ότι, την παραμονή της έναρξης των ταραχών, έστειλαν στην Θεσσαλονίκη τον αρχιεγκληματία των Βαλκανίων, Χασίμ Θάτσι, από την Πριστίνα του Κοσσυφοπεδίου. Και τα σενάρια είναι πολύμορφα και πολύπλοκα, αρκεί και μόνο να λάβει κανείς υπόψιν τα δυο Καλάζνικοφ, που χρησιμοποιήθηκαν εναντίον του λεωφορείου των Ματ ή τις περίεργες αφίξεις ανδρών (Αλβανών) από τα Σκόπια, που κατέλυσαν σε συγκεκριμένα ξενοδοχεία των Αθηνών τις κρίσιμες ημέρες….

Ο Μπερίσα θέλει «Τσαμουριά», ο Γκρούεβσκι «Αιγιακή Μακεδονία»
(ενώ η Τουρκία από ανατολικά θέλει Θράκη, Αιγαίο, Κύπρο)

Με όσους αξιόλογους πολιτικούς αναλυτές και αν μιλήσαμε, τις μέρες αυτές, μας κατέστησαν ξεκάθαρο, ότι η συντονισμένη αυτή αναρχία αποσκοπεί στην Βαλκανοποίηση της Ελλάδας και έχει άμεση σχέση, με τις αναμενόμενες γεωπολιτικές εξελίξεις στα Βαλκάνια! Αιχμή του δόρατος οι Αλβανοί, οι Σκοπιανοί και, όλως ιδιαίτερα, οι παράνομοι διαβιούντες στην Ελλάδα παράνομοι μετανάστες, που ξεπερνούν το ένα εκατομμύριο. 1.000.000 милион албанци во гејлада Όλοι αυτοί θα χρησιμοποιηθούν εν ευθέτω χρόνω...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Не, во Косово нема да има војна , туку ново Косово ќе се создава допрва во гејлос.Па фми, тоа сите го знаат, се чудам како со тоа не те запознале твоите пријатели - гејците.
ΑΛΒΑΝΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΣΟΒΟΥ ΜΕΣΩ ΣΚΟΠΙΩΝ
Τα χειρότερα βρίσκονται μπροστά μας, διότι, όπως λένε πολιτικοί παρατηρητές, ακόμη δεν έχουμε δει τίποτε, διότι οι Αμερικανικές Υπηρεσίες Πληροφοριών, δεν έχουν χρησιμοποιήσει ως τώρα την αποκαλούμενη εφεδρεία των Αλβανών! Άλλωστε, δεν είναι κρυφό ότι, την παραμονή της έναρξης των ταραχών, έστειλαν στην Θεσσαλονίκη τον αρχιεγκληματία των Βαλκανίων, Χασίμ Θάτσι, από την Πριστίνα του Κοσσυφοπεδίου. Και τα σενάρια είναι πολύμορφα και πολύπλοκα, αρκεί και μόνο να λάβει κανείς υπόψιν τα δυο Καλάζνικοφ, που χρησιμοποιήθηκαν εναντίον του λεωφορείου των Ματ ή τις περίεργες αφίξεις ανδρών (Αλβανών) από τα Σκόπια, που κατέλυσαν σε συγκεκριμένα ξενοδοχεία των Αθηνών τις κρίσιμες ημέρες….

Ο Μπερίσα θέλει «Τσαμουριά», ο Γκρούεβσκι «Αιγιακή Μακεδονία»
(ενώ η Τουρκία από ανατολικά θέλει Θράκη, Αιγαίο, Κύπρο)

Με όσους αξιόλογους πολιτικούς αναλυτές και αν μιλήσαμε, τις μέρες αυτές, μας κατέστησαν ξεκάθαρο, ότι η συντονισμένη αυτή αναρχία αποσκοπεί στην Βαλκανοποίηση της Ελλάδας και έχει άμεση σχέση, με τις αναμενόμενες γεωπολιτικές εξελίξεις στα Βαλκάνια! Αιχμή του δόρατος οι Αλβανοί, οι Σκοπιανοί και, όλως ιδιαίτερα, οι παράνομοι διαβιούντες στην Ελλάδα παράνομοι μετανάστες, που ξεπερνούν το ένα εκατομμύριο. 1.000.000 милион албанци во гејлада Όλοι αυτοί θα χρησιμοποιηθούν εν ευθέτω χρόνω...
COOL,не сум познавал ни един грк през целиот ми живот.Одил сум во Александруполис,Софлу,Орестиада и други мали градови от граничниеот премин до белото море.За жал,грчки не сум учил никогаш и ова шо го постира за мене е бла,бла....
Воjна во Грциja е можна,но много ке е трудно.ГР не е Србиja.Гр ке отговори светкавично на сека провокациja внатре во државата.
За ова треба да бидеш сигурен.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Косово брзо ке пропадне како земја,и се ке си дојде на свое место!
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.469
Поени од реакции
1.816
Бидејќи Косово нема никаква индустрија нема да може да биде само одржлива држава па фино лепо ке се припои со Албанија. Впрочем и денес само формално постои граница меѓу Косово и Албанија:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom