Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
ДАј боже да избие нова војна на Косово поле веднаш ке излеземе од Економскава криза а шознаеш можное да имаме и други придобивки како влез во нато итн
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Vojna na kosovo mora da ima Srbija ke pobedi i kosovo ke si ostane sostaven del na Srbija.KOSOVO JE SRCE SRBIJE.SVIM SRCEM ZA KOSMET
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.665
Поени од реакции
5.349
Vojna na kosovo mora da ima Srbija ke pobedi i kosovo ke si ostane sostaven del na Srbija.KOSOVO JE SRCE SRBIJE.SVIM SRCEM ZA KOSMET
И ти се разбуди целиот испотен? Види види, во Хаг ставиле и интернет..Модерен затвор, веројатно:pos2::pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.665
Поени од реакции
5.349
Така е друже... :smir: Остави ги овие што коментираат ...:wink:
Еве ти го Шешељ... Нека каже некој дека ова не е вистина...
Според овој забеган мисир, сите сме срби а?? Епа нема така...Нека мети вециња со четка за заби таму во Хаг... И веројатно никогаш нема да му дојде умот...

Мисиров, одамна има велено дека и Македонците се `срби со говорна мана`, и `јужни срби`, а најжално е тоа што има `Македонци` кои се гордеат со ликот и делото на Гомнослав Мисир Шешељко...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Според мене реално е да се очекува нова војна пошто не верувам дека албанците од косово ке издржат без војна уствари и што може да се очекува од нив сега од еднаш да станат ангели чувари на мирот кој знае не ми се верува таму сигурно ке гори но лошо е што на нас пак лошо ни се пишува со страв та пак да се префрли кај нас
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.665
Поени од реакции
5.349
VOJO SESELJ KRALJ .SVIM SRCEM ZA SRBIJA.VELIKA SRBIJA JE NAS DUGOROCNI CILJ.SESELJ
Веројатно цел му е и затворската ќелија, четкичката за заби..Велика Србија??Разбуди се од филмот, продолжете со тој ум, и Војводина ќе ја немате, и да видиш после како ваша долгорочна цел ќе ви биде Белградскиот Пашалак или бановина како сакате наречете го!!!
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Според мене реално е да се очекува нова војна пошто не верувам дека албанците од косово ке издржат без војна уствари и што може да се очекува од нив сега од еднаш да станат ангели чувари на мирот кој знае не ми се верува таму сигурно ке гори но лошо е што на нас пак лошо ни се пишува со страв та пак да се префрли кај нас
Kosovarite nemaat kapacitet za nekoja otvorena vojna so bilo koj od sosedite bidejki site kanali kako ekonomski kako politicki i voeni im se preseceni od strana na Zapadot koj ne mu treba vo srceto na evropa islamisticka zemja koja ke bide uporiste za teroristicki grupi i fundamentalisticki pokreti koi ke ja ugrozuvaat Evropa.

Se dodeka amerikancite gi koristat "kosovarite" za svercuvanje na narkotici Albancite ke skokaat iako znaat deka gjavolot ja odnel segata na strana i deka so sekoj den se se poslabi i poslabi dodeka za ekonomijata na "kosove" nema sto ni zborovi da trosam.

Porealno e da ima socijalni nemiri na "kosove" otkolku nekoja si vojna na "kosove " so nekoj od okolnite drzavi i narodi taka da ona sto se sluci 1999 godina koga ja imaa podrskata od NATO i ZApadot ke im bide samo kako edno ubavo sekavanje bidejki e povekje od jasno deka toj istiot zapad gi otfrluva kosovarite posto ubavo gi iskoristija za sopstveni celi.

Se nadevam deka kosovarskite politicari dokolku mozat taka da se narecat posto se se gol terorist eden do eden imaat barem malce pamet i ke si sedat madro za da ne si go krkaat bidejki kako sto vi velam ovoj pat nema nikoj da se najde za da gi brani i naoruzuva i obucuva.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Seselj e mec so dve ostrici.
Odi protiv albancite,ama i protiv nas.
Samo na vtoriot front ke padne.

kosovo e samo stanica za prenos na drogata od Bliskiot Istok do zapadno-evropskite zemji.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
RAVNA GORA POBEDITI MORA .SRPEMTE SE SPREMTE CETNICI NE DAMO KOSOVO!!!!SRBI I MAKEDONCI BRACA TO SU JEDNI TA ISTI LJUDI ISTI NAROD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom