Нова Демократија - Имер Селмани

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Море... го слушам и он (Селмани) име ќе менувал и на тој начин ќе ја забрзал евроатлантската итеграција.:pusk:
ЗАБРАНЕТО Е БЕ, БУДАЛИ. БАРАЈТЕ ДРУГИ НАЧИНИ.
Иако остава добар впечаток мислам дека сепак глуми умереност поради кандидатурата и потребата партИјата да стартува со што поголем процент на поддршка меѓу граѓаните кои се нели како “маѓепсани“ од неговата “јакост“...:nesvest:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
72
Поени од реакции
6
Море... го слушам и он (Селмани) име ќе менувал и на тој начин ќе ја забрзал евроатлантската итеграција.:pusk:
ЗАБРАНЕТО Е БЕ, БУДАЛИ. БАРАЈТЕ ДРУГИ НАЧИНИ.
Иако остава добар впечаток мислам дека сепак глуми умереност поради кандидатурата и потребата партИјата да стартува со што поголем процент на поддршка меѓу граѓаните кои се нели како “маѓепсани“ од неговата “јакост“...:nesvest:
Епа мора да се дојде до решеније.
Јас сум убеден дека пред името Македонија ке стои и друго нешто ....И ова ее еден став од професор во Кирил и Методи .
Но тој рече дека кога ке влеземе во европска унија и министерот за надворешни работи ке стави вето за Кипарското Прашање.
Но едно е важно : Да не биде приоритет името за влез во нато и еу.
Само што ке влеземе во нато со името Македонија .......:drk:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Епа мора да се дојде до решеније.
Јас сум убеден дека пред името Македонија ке стои и друго нешто ....И ова ее еден став од професор во Кирил и Методи .
Но тој рече дека кога ке влеземе во европска унија и министерот за надворешни работи ке стави вето за Кипарското Прашање.
Но едно е важно : Да не биде приоритет името за влез во нато и еу.
Само што ке влеземе во нато со името Македонија .......:drk:
И што напиша сега...??????????????????????????????????
Ништо.
Ај кажи сега и зошто мора да се менува името? Зошто да мора??? По кој закон е тоа.. нешто правило.. тој професорот да ти објасни. Тоа е.. какви професори такви ученици. Или какви експерти такви македончиња. :pusk:Три реда текст не знаат да напишат, па ќе кажуваат како морало. :uvo:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
72
Поени од реакции
6
И што напиша сега...??????????????????????????????????
Ништо.
Ај кажи сега и зошто мора да се менува името? Зошто да мора??? По кој закон е тоа.. нешто правило.. тој професорот да ти објасни. Тоа е.. какви професори такви ученици. Или какви експерти такви македончиња. :pusk:Три реда текст не знаат да напишат, па ќе кажуваат како морало. :uvo:
Е добро де сега што мислиш ти дека си : Антички Македонец или она другото ???

Проблем со Бугарите за јазикот.
Проблем со Србите за Црквата.
Проблем со Албанците - територијата.
Проблем со Грците Името/ Знамето.

Ех сеа мора да се најде решение.
Предавње по историја, Професор по историја беше .....и тие се дел од спорот со името ....такви студенти што да правиш :( а какви членови во форумот да не прашуваме за тоа :L

No emotions.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Од овие албанските партии оваа дефинитивно е најдобра :toe:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
За кратко време водечка партија во албанскиот електорат, гарант.:smir:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Вие па имате срека што албанците имат неколко партии.При нас нема вакви валсове :helou:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Trazenje legitimitet na pogresno mesto :) :toe:

Drugo, katastrofalna kadrovska politika.
Во врска со кадровската политика мислам дека е рано да се донесуват заклучоци...
Мислам дека партијата на Селмани е помалку или повеќе ЧОВЕК ПАРТИЈА, поголемиот дел од кадарот му е нападен или избеган од ДПА...
Незнам како ќе одат работите мегутоа секако дека како партија нема да може долго да опстане ако се потпира само на неговиот авторитет...
Мегутоа секоја нова партија пати од ДЕЦКИ БОЛЕСТИ...
Затоа мора да му се даде време на Селмани и да се види како ќе одат работите...Сега за сега стекна многу симпатии кај етничките Македонци ,а јас на почетокот искрено се надевав дека и кадровските решенија ќе му бидат од мешан етнички состав...

Туку мене едно ме радува, ете ти си македонски Албанец а јас сум Македонец, јас имам подоро мислење за Селмани одколку ти, а тоа само по себе е УСПЕХ за сите нас...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Во врска со кадровската политика мислам дека е рано да се донесуват заклучоци...
Мислам дека партијата на Селмани е помалку или повеќе ЧОВЕК ПАРТИЈА, поголемиот дел од кадарот му е нападен или избеган од ДПА...
Незнам како ќе одат работите мегутоа секако дека како партија нема да може долго да опстане ако се потпира само на неговиот авторитет...
Мегутоа секоја нова партија пати од ДЕЦКИ БОЛЕСТИ...
Затоа мора да му се даде време на Селмани и да се види како ќе одат работите...Сега за сега стекна многу симпатии кај етничките Македонци ,а јас на почетокот искрено се надевав дека и кадровските решенија ќе му бидат од мешан етнички состав...

Туку мене едно ме радува, ете ти си македонски Албанец а јас сум Македонец, јас имам подоро мислење за Селмани одколку ти, а тоа само по себе е УСПЕХ за сите нас...
Ne e voopsto rano da se nosat zaklucoci, bidejki gore dole veke se sozdadeni prvite esaloni, onie koi ke ja vodat partija. A tie, koj od koj..... turcite vikaat: "al buni vur ona" ( zemi go ovoj lupni go za onoj ).... " al sikimi vur duvara, ne kalirsa koy gutune " ( lupni mi go k**ot za zid, sto ke ostane butni si go vo g'z)....:toe:

Kako partija nema da mozat dolgo da opstojat ako ne vnesat novosti vo politickata scena ( izrazeno i vo kadri i vo idei ).... a tie osven prazna retorika, elegantnosta i nasmevkata na Selmani nisto drugo ne nudat. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom