Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
Јас се неврирам најмногу на изјавите на нашите соседи од исток запад север и југ кога ќе дробат нешто на полето на историјата,а од неа не разбираат ни 5%.Ништо друго не може да ме изнервира.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Nervozaaaa....na pretek:(
Deneska se iznervirav so op.Butel:notworthy:
Zamislete administracijata koga sakaat rabotat,ama i koga sakaat ne rabotat.Deneska petok sluzbenikot vo 11h. trebalo da odi na zabar i go napustil rabotnoto mesto:confused:
Ova e nenormalna rabota....i posle nekoj ke mi kaze, zatoa propadnala Jugoslavija,zatoa sto ne se rabotelo:rolleyes: a sega se utepaa od rabota:mad:
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
Nervozaaaa....na pretek:(
Deneska se iznervirav so op.Butel:notworthy:
Zamislete administracijata koga sakaat rabotat,ama i koga sakaat ne rabotat.Deneska petok sluzbenikot vo 11h. trebalo da odi na zabar i go napustil rabotnoto mesto:confused:
Ova e nenormalna rabota....i posle nekoj ke mi kaze, zatoa propadnala Jugoslavija,zatoa sto ne se rabotelo:rolleyes: a sega se utepaa od rabota:mad:
Ако заглавите во здравство и државната админиистрација миниму 6 месеци треба да се маткате.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Ако заглавите во здравство и државната админиистрација миниму 6 месеци треба да се маткате.
6? pa nie veke 9 meseci se bavtame a uste aber nema:mad:
Administracijata e KATASTROFAAAAAAAAAA veke ke vristam, a ne da se nerviram:mad:
Zamislete ON trebalo da odi na zabno:confused:
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
6? pa nie veke 9 meseci se bavtame a uste aber nema:mad:
Administracijata e KATASTROFAAAAAAAAAA veke ke vristam, a ne da se nerviram:mad:
Zamislete ON trebalo da odi na zabno:confused:
Имам јас еден афоризам на оваа тема вели вака:~Господ да не даде да пиеш вода од државна чешма-ќе умреш од жед.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Se nerviram... ako mi gubi chelsea...ako sum so glupi lugje okolu mene... ako mi se desat izdrkani raboti... i taka...
 
P

parvati

Гостин
Колко?
колко толко,ич ништо,некад и затој и тој,такој
сфи се нервираф, кд тк
тој ти е како смејање,плакање,драње, кецање
а има некои не се караф само кд се кецаф
само срби можеф и тој и тој у исто време : )
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.312
Ретко се нервирам али највеќе ме вади од такт кога некој ќе ми каже ''не се нервирај'' :facepalm:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Зависи ... суди ги луѓето индивидуално(според делата), а не генерализирај колективно ...
Има луѓе што имаат но си работат и се трудат поштено да донесат денар дома, под имаат не мислам на милиони туку зборам за оптимум, од друга страна лично познавам многумина кои ги мрзи г‘зот да го поместат но постојано плачат дека немаат и немаат ... и јас мрзам лопови, мрзам криминалци и сл. кои без никаков реален труд имаат, но мрзам и такви кои ем за ништо не ги бива и пак плачат и сите им се криви за нивната состојба !
Моето животно мото е никогаш не генерализирај по цела една група на луѓе, суди ги делата на поединецот, а не генерализирај по целата група кон која припаѓа, секаде има секакви !
позз

Па валда не сум до толку будала да незнам за која група на луѓе зборувам... сигурно не за оној што поштено работи а во државата тие се 1 % ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Па валда не сум до толку будала да незнам за која група на луѓе зборувам... сигурно не за оној што поштено работи а во државата тие се 1 % ;)
Па неможеш така да гледаш, ако ги тргнеш политичарите и некои покрупни бизнисмени процентот на луѓе кои што поштено заработуваат е далеку повеќе од тој твој 1% ...
Проблемот е што секогаш покрај сувото гори и сировото, врз база на некои мафиози, криминалци, коруптивни политичари и функционери и.т.н. се фрла темна дамка врз секој што има некоја пара(не зборам за милионерство) ... али ајт право на сопствено мислење ионака никому не му е гајле за моето или твоето мислење !
Според Социјалистичката догма ... ако имаш пари(макар и еден денар повеќе од другиот/другите) по дифолт си криминалец, а ако немаш е тогаш си 100% ангел ... чудна логика ... мислам премногу генерализирачка !
Мото на Социјализам ... или си еднаков или си мртов ... :tapp:
Моето мото е сосема спротивно од ова ... никогаш не суди по цела една група, суди ги делата на поединецот(индивидуално) бидејќи секаде има секакви !
позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom