Непотребни предмети

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Најново - веронаука. Сите други предмети се и те како потребни.. кога ќе стигнете до факултет, тогаш ќе си бирате што и кога ќе учите.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Kazete mi edna dobra pricina zasto nekoj predmet ne treba da se uci. Ajde da kazeme veronauka e uste nova i nerazrabotena tema i nema da ja racuname, ama ostanatite predmeti se spored mene odlicni. A toa sto na nekogo ne mu odi matematika ili fizika ili hemija ili bilo koj drug predmet, ne treba da znaci deka istiot treba momentalno da se isfrli od obrazovniot sistem.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ликовно, музичко и математика
Македонски, Музичко, Ликовно.
Се читате што пишувате или се правите наудрени? Македонски да не се учи? Па затоа на кој му текне ќе се спрдава со нас, се обложувам дека на форумов 80 проценти не знаат кога е озаконет македонскиот јазик, сосе азбука и правопис.
Математика? Не знаев дека до толку ви се затестени мозочните ќелиии.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Македонски, Музичко, Ликовно.
Будала си или да?Што треба да учиме ако не македонски?
Знам бе...физика!:)
Освен ликовно и музичко другите се сите потребни.За во средно зборувам.
 
А

Адриано

Гостин
Музичко и ликовно!Појма немам зошто ги учиме!глупости на квадрат у 2 година уште со блокче и моливче нашколо ке цртам кукички и дома да си го довршам цртежот коа божем не си тупиме доволно време на проектните задачи што исто така се непотребни!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Зашто учиме физика, хемија итн?...Која корист ќе ја имам у животот јас од нив?...напр да речеме дека сакам да имам погребен дом...кој од овие предмети ќе ми користи?...huh...HUH?...:)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..хмм физика...еве на пр медицина сум втора..учимо за елек коло..елек полнеж..елек поле...жити се ..заш мене ќе ми треба да знаам такви ставри...:nesvest:
...др се си е ок:pipi:...ама ипак..некои предмети не се за некои струки....
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
86
Поени од реакции
4
od I- III odd. ucilishnite predmeti se OK, od IV-VI bi trebalo da se vovedat veshtinite -muzicko, likovno kako izborni a fizicko da ama posle casovi vo forma na sport i sportski natprevari. Od VII- IX veke treba da ima zadolzitelni, izborni i fakultativni. Za sredno da ne diskutirame- vo strucnite tesno strucni, vo gimnaziite opshti no vo funkcija na fakultetite.
I kako shlagfort, nishto bez namaluvanje na brojot na ucenici vo klas, koj normalen misli deka moze so poveke od 20 ucenici neshto da se sraboti mora neshto da mu fali.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Maкедонски!
( другите воглавно ни се стручни )
Ме мрзи да им реплицирам на сите што мислат поинаку, така да ќе реплицирам само на репликите на овој пост, после него ( If any ).
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Предметите не се проблем туку содржината во истите, треба да се забавни и поучни истовремено, тоа што не знаете зошто ги учите е поради нивната несоодветна содржина без цел и логика во истата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Maкедонски!
( другите воглавно ни се стручни )
Ме мрзи да им реплицирам на сите што мислат поинаку, така да ќе реплицирам само на репликите на овој пост, после него ( If any ).
Те молам, цитирај ме мене, нестрплива сум да дознаам зошто да се учи македонски е непотребно.
Ќе ти реплицирам и јас кога ќе се логирам повторно.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Maкедонски!
( другите воглавно ни се стручни )
Ме мрзи да им реплицирам на сите што мислат поинаку, така да ќе реплицирам само на репликите на овој пост, после него ( If any ).
Еве ти уше еден, ај реплицирај, жити бога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom