Непознато што вреди да се слушнe

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Јако!!! Oбавезно не пропуштајте, дечко на бубњеви растура !!!!
Jojo Mayer's Nerve on A38 Ship
Па баш дечкото на тапани е Џоџо Меер, одамна го знам, забегува ептен.[DOUBLEPOST=1457028078][/DOUBLEPOST]Еве едни experimental/psychedelic грци од ,,нашиот'' дел на Грција. Нека не ве лажи фактот дека имаат скоро милион гледаност.

Naxatras - Naxatras (2015) (Full Album)

Нешто слично на The Machine се (ако некој и тие ги знае, а сигурно ги имам постирано тука некаде со другите акаунти :)).


Бонус:

Eternal Tapestry - Beyond the 4th Door
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Па баш дечкото на тапани е Џоџо Меер, одамна го знам, забегува ептен.[DOUBLEPOST=1457028078][/DOUBLEPOST]Еве едни experimental/psychedelic грци од ,,нашиот'' дел на Грција. Нека не ве лажи фактот дека имаат скоро милион гледаност.

Naxatras - Naxatras (2015) (Full Album)

Нешто слично на The Machine се (ако некој и тие ги знае, а сигурно ги имам постирано тука некаде со другите акаунти :)).


Бонус:

Eternal Tapestry - Beyond the 4th Door
Ги знам тоа грците, ама не знаев дека грци биле :D Јака музика вадат.

Changes - Fire of Life
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Типчево со песнава беше one hit wonder пред едно 15 години. Ми остана во сеќавање најмногу по интересниот спот.

Badly Drawn Boy - Disillusion
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Абе магнет за квалитетна музика си :cool:
 
D

Daedalus

Гостин
Врска неам колку луѓе знаат за жанров, ја го открив пред недела дена и претпоставуем дека ќе го стаам у листата на омилени фрик жанрови. Vaporwave се вика. Се појавува пред неколку години и е карактеристичен по ретро елементите од 1980 и 1990. Има таков шмек и атмосфера што дечишта од 90 тите би ги осетиле, елементи на јапонска постмодерна култура, смут џез и њу ејџ атмосфера.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Врска неам колку луѓе знаат за жанров, ја го открив пред недела дена и претпоставуем дека ќе го стаам у листата на омилени фрик жанрови. Vaporwave се вика. Се појавува пред неколку години и е карактеристичен по ретро елементите од 1980 и 1990. Има таков шмек и атмосфера што дечишта од 90 тите би ги осетиле, елементи на јапонска постмодерна култура, смут џез и њу ејџ атмосфера.
Тука има повеќе cheese од quatro formaggi пица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom