Необично видео од мртов вонземјанин?

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791



Необично видео од Русија се појави на интернет на кое наводно е прикажано мртво тело на вонземјанин.

Видеото е направено во руската република Бурјатија, недалеку од местото на кое пред околу месец наводно паднало НЛО, пренесуваат руските медиуми. Автентичноста на снимката не е потврдена.

Руската агенција Интер факс пред околу месец информирала за падот на НЛО-то, кое наводно се урнало во шумата во близина на село во регионот Иркутск.

Стотина жители на селото тврделе дека голем објект со розева и плава боја виделе како забрзано се движи кон земјата. Според нивните тврдења ударот во Земјата бил многу силен. /www.kanal5.com.mk



http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=101&eventId=74014&tip=video
 
K

kalimer0

Гостин
Добро би било да се анализира телото ми изгледа доста реално.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Зашто мора секогаш вонземјаните да имаат човечки лик?
Изобличени се но ги имаат сите надворешни видливи делови што ги има и човекот, глава, 2 очи врат, уста нос. Мислам која е веројатноста толку слични да сме ако веке постојат?
Јас пак мислам дека е некаква глупост, измислена од човекот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Зашто мора секогаш вонземјаните да имаат човечки лик?
Изобличени се но ги имаат сите надворешни видливи делови што ги има и човекот, глава, 2 очи врат, уста нос. Мислам која е веројатноста толку слични да сме ако веке постојат?
Јас пак мислам дека е некаква глупост, измислена од човекот.
А ние зашто имаме 2 нозе, 2 раце, глава, нос, врат? Заради условите кои ги имаме на планетава т.е. еволуцијата така не оформирала. И сега сигурно ќе нема баш развиени организми на планети кои се многу различни од нашава па затоа и нормално ќе бидат слични на нас луѓето.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.920
Поени од реакции
1.427
Епа штом нашле нешто нека истражат сега што е.
Мене ми личи на поприлично развиен и абортиран фетус во распаѓање од некој вид.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Дај малце разчепкајте пред да објавувате нешто или само билдај постови , па види бе брату во ВОНЗЕМЈАНИ НЛО , таму ја објавив оваа вест ВЧЕРА! А не само отвори мистерии и објави без да видиш претходно дали ја има истата
 

marko_d

Ретард
Член од
10 април 2009
Мислења
430
Поени од реакции
18
Епа штом нашле нешто нека истражат сега што е.
Мене ми личи на поприлично развиен и абортиран фетус во распаѓање од некој вид.
Доста е големко за фетус или за бебе, мада можно е да е дете :| ........
 
S

Shellshock nam67

Гостин
А ние зашто имаме 2 нозе, 2 раце, глава, нос, врат? Заради условите кои ги имаме на планетава т.е. еволуцијата така не оформирала. И сега сигурно ќе нема баш развиени организми на планети кои се многу различни од нашава па затоа и нормално ќе бидат слични на нас луѓето.
a od kade znaeme kakva forma imaat od daleku se gleda deka e dobro napraven model na kukla vo denesno vreme ne e tesko da se napravi edna takva
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Е де Сив вонземјанин на нашки така би требало да дојде. Инаку се безполови клонови и ги користат како физички работници овие другиве, нема никаква мистерија тука.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Која е веројатноста... не сме виделе никад вонземјанин сите си прават свои верзии горе долу слични што ги глеаме по филмови , слики и слично... и доага вонземјанец и оппп баш како што сме го замислувале ( како И Т ) ... Булшит !:tapp:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Која е веројатноста... не сме виделе никад вонземјанин сите си прават свои верзии горе долу слични што ги глеаме по филмови , слики и слично... и доага вонземјанец и оппп баш како што сме го замислувале ( како И Т ) ... Булшит !:tapp:
Тоа ти е пропаганда за кога ќе го видиш да мислиш дека халуцинираш, и имаш бујна фантазија поради многу филмови гледање.
 
P

PewDiePie

Гостин
Чудо како вонземјаниве паѓаат само во Америка и Русија.


:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom