Недела, ден за одмор!

П

Паган-др

Гостин
Повеќе се одмарам во сабота, не во недела. Во недела учам, пишувам домашни, читам лектири и такви работи, се замарам.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.249
Поени од реакции
4.852
Недела-најдобриот ден во неделата!
Понекогаш досаден.........
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Најтапа ден у целата недела! -.-
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Iskreno nedela mi e najdosaden den od cela sedmica.
Najdosaden den mi e zasto nemam mnogu obvrski osven ucenje,a ostanatiot del od denot se dosaduvam pred PC ili odam na utakmici koga ima,a drugoto se e tapa, plus den posle nego ponedelnik a toa znaci pak stanuvanje rano, odenje u skolo i ostali obaveze...
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Не ја сакам, од проста причина што знам дека од наредниот ден иде нова работна недела! Обично убаво ми е зашто сите сме дома,заедно ручаме,ако е убаво времето шетаме,има што да се прави,ако знае човек да си го организира времето,ама сепак ми се руши филмот коа ќе ми текне дека од утре пак рано станување,обавези..:wink:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Баш од недела нема подосаден ден, барем мене ми е депримирачки. Од една страна убаво што надвор нема да видите гужви и сообраќаен хаос ама сепак премногу монотоно.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
најдосаден ден никад ништо интересно не се дешава
 
M

Mario Gómez

Гостин
Недела :mad::mad:

Петокот и саботата ми се најубави денови, шетање, излагање, пиење, интересни натпревари фудбал. Ги користам максимално за уживање. Неделата ќе станам покасно, уморен од овие денови, доручек, учење, читање нешто. Едноставно ја мразам неделната атмосфера, празно на улици, семејни ручеци. Едноставно ме убива мислата дека утредента треба да одам нашколо. Уше коа ќе нема некој интересен фудбал, ми иде да се убијам.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Богами ден за одмор, го преспав/преџаболебарив цеееееел ебан ден.. не станав од кревет..

После таков драм ен бејс нема шанси друго да праиш..
 
K

Kicky

Гостин
Недела е ден за спиење до доцна, лежење во кревет до пладне, гледање филмчиња на ТВ.
Ден кога на менито има полнети пиперки ( пошто сите се дома и сите ги јадат )
Ден за долго капење и опуштање, спремање на ранецот, книгите.
Пеглање и учење пред да се легне да се спие. :nesvest:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ја би рекол .... недела, ден за секс. :)
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
78
Поени од реакции
6
Недела.....најдосаден ден ван конкуренција. Ако не идам на кафе сигурно ќе седам дома и ќе гледам филм, па на ручек кај баба ми, после учење....откако ќе ми се здосади сигурно ќе седам на фејсбук и онака ќе го потрошам времето бескорисно....после си ес ај и на спиење.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Мразам недела од дното на патиките.
Се е толку досадно и монотоно, секоја недела ми е иста.. Истиот семеен ручек, истото дремење на интернет...
Но, не и навечер :)
Неделните вечери се хип хоп вечери. Излегувањата ми претставуваат максимално уживање.
Кога сум втора смена обавезно излегувам во што повеќе можни кафичи и дискотеки.
Но, реално гледано...после 00 е понеделник, така да.. :)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Недела, па онака .
Ден за спиење, ќе станам касно и фактички ми отиде денот. Башка имам за учење подоцна, бидејќи сабота одмарам повеќе и се ми останува за недела. Вечер не искачам дека се бањам. После вечерта ќе седнам пред телевизор, ќе глеам очајни домакинќи и ќе јадам бисквити со млеко како секоја недела. Тапа -.-
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Претпладнето во недела ми е најубавиот дел од целата седмица, а за попладнето е обратно. Кулминацијата се случува на пладне на семејниот неделен ручек.

Во недела уживам и сакам секој момент да трае што подолго, затоа што ми е убаво. Сакам тој ден да не излегувам никаде, да уживам и одморам и да се спремам психички за новата работна недела.

Сакам да поспијам покасно за да се одморам, но сакам и да станам порано за максимално да го искористам денот. :)

Недела е убав ден, ден за релаксација, ден за семејството и ден за блиските.

Кога ќе дојде попладнето, тоа е веќе разочарување и нервоза зошто на повидок е новата работна недела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom