Нега на лице

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Најубаво се чисти лицето дома, така, со палома на прсти, огледалце и добро светло, па стискај додека не излезе се што има маснотија, црнки, чиреви, ...они мене под кожа...све тоа мора да се истиска до крв...Па после ракиица со памуче, да се избрише гној и крв:pos2:и озгора-пудра, да се камуфлира црвенилото.
Не се порачува чистење на лицето дома, а посебно не стискање.За тоа има обучени лица, козметичари па најдобро кој има проблем да оди,а не на своја рака да прави такви работи,пошто инфекции можи да се рашират и др раб.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Како го негувате секојдневно лицето

Како го негувате вашето лице секојдневно? Со што го чистите, какви креми користите и слично.. Баш ме интересира кој какви искуства има со козметиката и што највеќе му одговарало. За нега на лицето користам неколку производи кои мислам дека навистина ми одговараат на типот на кожата. Најпрво ја вадам шминката со гел крем на Нивеа а доколку немам шминка веднаш преоѓам на миење на лицето со крема за миење лице од нивеа (или пак чајче од камилица) и нежно го масирам лицето со алое четчето за лице од орифлејм. После тоа одкога убаво ќе го освежам лицето со вода, го чистам со млеко и тоник 2во1 од Нивеа. На крај ставам крем за очи Нивеа аква (за свежи очи и намалување на подочници) и како крем за лице користам Нивеа беби софт крема. Ајде да видам која е вашата секојдневна процедура :):smir:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Не се порачува чистење на лицето дома, а посебно не стискање.За тоа има обучени лица, козметичари па најдобро кој има проблем да оди,а не на своја рака да прави такви работи,пошто инфекции можи да се рашират и др раб.
Да, секако...само малку се пошегував, знам дека тоа никој нема да го земе здраво за готово.:pos2:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Да, секако...само малку се пошегував, знам дека тоа никој нема да го земе здраво за готово.:pos2:
A,добро тогаш.Ама јас сепак да кажам,пошто има еден куп (мали) шо си сфаќат здраво за готово:smir:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Како го негувате вашето лице секојдневно? Со што го чистите, какви креми користите и слично.. Баш ме интересира кој какви искуства има со козметиката и што највеќе му одговарало. За нега на лицето користам неколку производи кои мислам дека навистина ми одговараат на типот на кожата. Најпрво ја вадам шминката со гел крем на Нивеа а доколку немам шминка веднаш преоѓам на миење на лицето со крема за миење лице од нивеа (или пак чајче од камилица) и нежно го масирам лицето со алое четчето за лице од орифлејм. После тоа одкога убаво ќе го освежам лицето со вода, го чистам со млеко и тоник 2во1 од Нивеа. На крај ставам крем за очи Нивеа аква (за свежи очи и намалување на подочници) и како крем за лице користам Нивеа беби софт крема. Ајде да видам која е вашата секојдневна процедура :):smir:
Jas najcesto koristam kremoj od Nivea najubaj mi se definitivno isto taka koristam i od Garnier ama poretko.prvin go cistam liceto so tonik i poslen nanesvam krem ama mozi nekogas predhodno maska da koristam najcesto od Afrodita ona so e protiv akni i pomaga go osvezva liceto.Ama zavisi i od kozata sekoj preparat ne deluva isto na sekoja koza.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Dove сапун,најдобар е за чистење на лицето од нечистотиите што се собираат преку ден :)
Ми се случува некогаш да изгмечам банана и мед и да ја ставам како маска но тоа кога не ме мрзи подоцна да средувам од целиот неред што ќе го направам :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Наутро си го чистам лицето со средство за чистење од авон,solution.
А навечер со гел повторно од авон,planet spa. и си ставам ноќна крема.
Скоро секоја недела си ставам маски за лице и тие се од авон,планет спа.
А во месецот еднаш одам на козметичар.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Користам Гарниер лосион за миење на лице, и ми се допага за разлика од сите други.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И јас речиси секоја вечер пред да си легнам си го чистам лицето со лосион и потоа си ставам еден крем :pipi:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
ја па мислев едно машко сум ама ок е:kesa:
Имам мрсна кожа и морам секоја вечер да се мијам со еден сапун од незнам што... Иначе употребувам пилинг и уште еден гел за лице со микрогранули од Авон.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Jas koristam Nivea soft kremata i losionot Nivea young i liceto sega za sega mi e super
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Кога имам шминка на мене, се мијам со Dove сапун, а после тоа користам лонсион Дермогал за да ми ја отсрани маснотијата од лицето, оти многу ми е мрсно, а еднаш неделно ставам маска од глина на Avon за мрсна кожа.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
За секојдневна нега имам Нивеа нешо ко гел е,а и имам едно посебно за акни од Гарниер.Маски најчесто користам купени ако во моменторт немам или ми се потрошила ќе ставам млеко и мед во една чинија,ќе ги измешам убаво и го ставам тоа на лицето.После неколку минути се мијам:helou:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.410
Само крем ставам Нивеа насабајле,пошо немам проблеми со лицето уопште
 

Kajgana Shop

На врв Bottom