Нега на лице

Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Нивеа цела колекција за тинејдзери (каре лине) нема веза...немам сериозни проблеми помага и ова:baeh:
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Jas ednas resiv da napravam maska od domati ja ostaviv 10-15 min velat tolku trebalo povekje ne i posle 1 den nosot mi se isipa mi izlegoa crveni mali bubuljicki :)

inaku koristam melkfett-go izednacuva tenot,go cisti liceto od fleki,akni,crvenila.......bas e odlicna taa mast so melkfett si ja odrzuvam kozata liceto :wink:

 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Има ли некој користено Eucerin DermoPURIFYER?
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
:love: Jas bez ova nemozam kako mi godi na moeto lice......prezadovolna sum go koristam veke dve godini i nemozam bez nego :pipi:
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
Ништо не користам,имам ептен чисто лице,никад не ми се појавиле акни,да чукнам у дрво...само кремче и фурај.(y)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Јас користам само Неутрогена, нивната цела колекција за лице и презадоволна сум...Користев Нивеа но оваа ми е подобра.
Многу ми е важна маската за лице која после неа немам никакви мали брунчиња нит било што, баш добро чисти;) ...Млекото со хидратација им е екстра за симнување шминка..тоникот..кремите..лосионот за миење лице...супер се;)
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Дали ја имате користено на Oriflame кремата Optimals Even Out? Пишува дека го намалува појавувањето на флеки и ја намалува хиперпигментацијата.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Da mi preporacate nekoja krema za fleki i crnki za lice...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom