На северот на Косово напнато

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Косовскиот премиер Хашим Тачи денеска изјави дека нема преговори за безбедноста и територијалниот интегритет на земјата и оцени дека претставниците на Владата на Србија илегално се наоѓаат на Косово.

Србите и нивните љубители, од немоќ, го вклучуваат авто-дефензивниот психолошки механизам на создавање на сопствена реалност. Тоа е затоа што не можат да се помират со вистинската состојба. Која вели дека Косово е држава. Додуше со икс проблеми, но сепак држава.
Од друга страна го имаме Тачи и Албанците, кои се однесуваат исто. Не можат да се помират со реалноста, која вели дека самите си створиле проблем во сопствената држава, па си градат свои излузии за моќта што ја имаат. Многу слично како Србите. Тачи со по горната изјава, покажува дека си живее во сопствена реалност каде што Србите се во логори а он е признат државник кој владее. Реалноста е друга. А тоа е дека Косово е држава, но непризната држава, која има проблеми. Ако он сака да ги решава тие проблеми според меѓународното право, тогаш треба и да ја води државата според меѓународното право. А не меѓународното право да го чува во фиока.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Не гледаш бидејќи не сакаш да гледаш како и многумина срби...ама реалноста е друга....;)
слушај италијанска креацијо, јас сум Македонец, од вакви Илири, Алб-туристи сум на страната на србите, инаку нема некоја разлика меѓу вас.....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не гледаш бидејќи не сакаш да гледаш како и многумина срби...ама реалноста е друга....;)
Друже, на форумов има пописмена Албанска раја, како вас кои дури знаат кирилица да пишуваат (y) И така јас знам, дека и вие си знаете дека Косово и тоа како е српска земја, насилно земена, поради туѓи интереси. Ама ако инатете си се, ми е гајле за секој нормален човек Косово(коешто го преименувавте идиоти !! Косово и Метохија е ) никогаш нема да биде независно ;)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Друже, на форумов има пописмена Албанска раја, како вас кои дури знаат кирилица да пишуваат (y) И така јас знам, дека и вие си знаете дека Косово и тоа како е српска земја, насилно земена, поради туѓи интереси. Ама ако инатете си се, ми е гајле за секој нормален човек Косово(коешто го преименувавте идиоти !! Косово и Метохија е ) никогаш нема да биде независно ;)
Dobro be , gradovite Pec ( Peja ) , Ferizaj , Prizren , Pristina , Gjakova , Gjilan , Kamenice ( Dardane ) , Decan , Kline , i mnogu mnogu drugi gradovi koi se nad 90 % ALBANSKI na kogo mu propadat ° na srbija ? ,, MAA NEMOJ , ajde MRS , tie bile i ke bidat ALBANSKI GRADOVI °

Treba vas i taa Vojvodina da vi se zema , srbija ko NOKIA °
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Dobro be , gradovite Pec ( Peja ) , Ferizaj , Prizren , Pristina , Gjakova , Gjilan , Kamenice ( Dardane ) , Decan , Kline , i mnogu mnogu drugi gradovi koi se nad 90 % ALBANSKI na kogo mu propadat ° na srbija ? ,, MAA NEMOJ , ajde MRS , tie bile i ke bidat ALBANSKI GRADOVI °

Treba vas i taa Vojvodina da vi se zema , srbija ko NOKIA °
Грешка имаш, Феризај не, Урошевац да :) И не знаев дека така се гледа чиви се градовите според мнозинско население, ама ок, таа логика си ја сакате вие ;)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Грешка имаш, Феризај не, Урошевац да :) И не знаев дека така се гледа чиви се градовите според мнозинско население, ама ок, таа логика си ја сакате вие ;)
kaj gledas Urosevac'Ferizaj ?

a so da gledam , znam deka sekogas ne imalo vo ovie prostori i sekogas sme se borele so vas za nasite prostori , za nasite prava

i eveee

2011

IMAME 2 DRZAVI SRED BALLKAN ° naskoro nesto drugo ...

vie ?? ma vie srbi , masakri i sve drugo nikoj ne ve saka, sto samo ste napraile BOG KE VE KAZNUVA ZA SVE . i ete polako polako se vo svoeto mesto
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
kaj gledas Urosevac'Ferizaj ?

a so da gledam , znam deka sekogas ne imalo vo ovie prostori i sekogas sme se borele so vas za nasite prostori , za nasite prava

i eveee

2011

IMAME 2 DRZAVI SRED BALLKAN ° naskoro nesto drugo ...

vie ?? ma vie srbi , masakri i sve drugo nikoj ne ve saka, sto samo ste napraile BOG KE VE KAZNUVA ZA SVE . i ete polako polako se vo svoeto mesto
Не ти се замарам бе другар, некако многу си ми неписмен, лоши постови се овие сељачкиве србија ко нокиа бла бла... Вас у главно сите ве сакаат :D А што се тиче масакрите уште тоа ќе искоментирам и веќе не, колку што ние сме ги правеле, ни ги правеле и нас, тоа одговорно ти го тврдам ;) Те молам немој веќе да ме цитираш
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Не ти се замарам бе другар, некако многу си ми неписмен, лоши постови се овие сељачкиве србија ко нокиа бла бла... Вас у главно сите ве сакаат :D А што се тиче масакрите уште тоа ќе искоментирам и веќе не, колку што ние сме ги правеле, ни ги правеле и нас, тоа одговорно ти го тврдам ;) Те молам немој веќе да ме цитираш
Vie otkaku umre Tito , pocnavte kade sakavte , ne uspeavte vo Slovenija , malku vo Hr ( vukovar ) , napraivte najgolemi masakri vo Bosna , i vo Kosovo .. Vie ste naj nepismeni , vie ste tie koi ke plakate za sve ,,, CETNICI..

Ama imate edno dobro , gi imate zenskite TOP , gledaj kaj nas tuka , ke vidiss ,)

ajde sea TI NEMOJ DA ME CITIRAS . cao
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
IMAME 2 DRZAVI SRED BALLKAN ° naskoro nesto drugo ...
Тоа наскоро го слушаме веќе десет+ години. Дали не мислиш дека после десет и више години, е веќе време за тоа наскоро да се оствари?

Или пак дај барем отприлика назнака за година, кога би било тоа наскоро.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Тоа наскоро го слушаме веќе десет+ години. Дали не мислиш дека после десет и више години, е веќе време за тоа наскоро да се оствари?

Или пак дај барем отприлика назнака за година, кога би било тоа наскоро.
2013

Od mnogu sigurni izvori..
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
наместо да се учиме сите на соживот, пак ќе ги вика некој америчките автобуси да ги вадат од по селата..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom