На кој сервер да одам на оригиналот WoW?

Член од
22 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Јас од летото планирам да почнам на оригиналот,доста ми беше од приватните сервери.Јас не можам да се одлучам на кој сервер да одам.Ако има некој што се македонци и се хорда пишете!:helou:
 

Stefan Spasovski

Mister Birokrat
Член од
18 февруари 2006
Мислења
92
Поени од реакции
2
Искрено ти препорачувам да не почнеш, зошто на крајот ќе сфатиш колку залудно време си поарчил и ке паднеш во големо разочарување (од лично искуство ти зборувам).. А ако веќе си решен Skullcrusher, Darksorrow, Sylvanas ти се најдобри опции
 
B

Blacks

Гостин
Ке ти го кажам истото што и Стефан. Не почнувај ако не си спремен да се откажеш од многу работи кои најверојатно си ги правел досега. Последиците се многу посериозни отколку што си мислиш сега. Но веке ако си решил тогаш горенаведените сервери се веројатно добар избор.

Sylvanas - тука Алијансата се мошне подобри од Хордата (а ти спомна дека сакаш хорда) Фул сервер = ред на чекање + добар лаг во peak hours. Причина? Вториот најдобар гилд во светот Method се овде.

Skullcrusher - Исто така Алијансата се малце подобри од хордата. На времето веше еден од најдобрите сервери во Европа. Поради константните крашови на серверот и ненормалниот лаг на серверот повеке луге кои беа овде мигрираа низ други сервери. Поранешен дом на еден од најдобрите (неспонзорирани) гилдови Last Resort.

Darksorrow - пред една година серверот беше тиња но сега е еден добар стабилен сервер на којшто вреди да се почне посебно за Хорда.

Поздрав (не почнувај :toe: )
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Neptulon или Darksorrow. Ако се одлучиш за darksorrow јас ке ти позејмам некој голд колку да почниш. Инаку за мислењата над мене .. шо да ти кажам. Гледај да не ти стани зараза, убо е да ја играш .. for fun, али многу малце се таквите тука :) Ако си ептен зависен од игри, тогаш поубо не почнувај.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
абе ја не сум некој зависник.Играта ја играм веке 1 година,но не многу.Прво почнав на оригиналот(по интернет кафиња и НООБ бев ).Кренав две 15-ки,а потоа си ја инсталирав дома и стигнав на еден сервер 21 лвл со маѓе па го затворија серверот,па отидов на друг со еден другар и таму 16-ка но ми здосади на тој сервер бидејќи многу лаг.Сеа имам 29 лвл Паладин Хорда на друг сервер.И не сум некој си зависник,ја играм 1 саат дневно.А сабота играм по 6-8 саати максимум.Па не се откажувам од одење на оригиналот и едвај чекам да заврши школово и да почнам да играм на оргиналот :helou:
 
B

Blacks

Гостин
Лол... Темава ме потсети на филмот Trainspotting. Значи пред да почнеш да играш на оригиналната погледни ја убаво сцената каде што типот пробува да се откаже од зависноста и ке ти стане јасно во што се впушташ :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Лол... Темава ме потсети на филмот Trainspotting. Значи пред да почнеш да играш на оригиналната погледни ја убаво сцената каде што типот пробува да се откаже од зависноста и ке ти стане јасно во што се впушташ :)
Или посетија оваа страна ! :D
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
WoW не е за луѓе без самоконтрола. Уствари ни дрога/цигари/алкохол и други пороци не се за луѓе без самоконтрола и свест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom