На кого му е потешко?

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Od dvete situacii poteska e koga ti raskinuvaat. Ali i da raskinis ne e bas lesno. Od strana gledno sekoj ke rece deka na toj sto raskinuva mu e polesno. No ne e taka ednostavno koga so nekoj sto si bil nekoe vreme nekoe vreme da mu kazes kraj e so nas, ne sakam nisto so tebe. Cela nedela begav od bivsiot za sam da svati deka sakam da mu raskinam i pak ne svati. Pa moram da se topam pred nego i da mu vikam deka ne mozam poveke da bidam so nego i da izmusluvam zborovi za raskinuvanjeto da bide pobezbolno za nego.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
зависит колку си го сакала и какви моменти сте имале.. иако тешко е без разлика кој раскинал.. сепак зависит и до чоекот то:toe:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Вака читав една статија на интернет,колумна,па ме интересира и вашето размислување.

На кого му е потешко ... на тој што ја раскинува врската или оној кому му раскинуваат?

Дали на тој што ја прекинува врската му е полесно,зашто се ослободува или?

Дали на тој на кој му раскинуваат му е потешко или тоа е само повреда на егото?

Значи ли дека тој кој ја раскинува врската не чувствува веќе љубов кон другата страна или не мора тоа да значи?

Кажете и ваши искуства?
Кога ви било потешко кога сте раскинувале или кога ви раскинувале?
Мислам дека не е важно кој на кого раскинал, поважното е кој давал повеќе во врската, на тој ќе му падне потешко. Многу потешко. Личен пример: Јас и раскинав, а два месеца не можев да ја преболам.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Kрајот на една врска и не е баш лесен (освен ако не спаѓате во група на безчувствителни говеда).
Според вас која ситуација е потешка - да оставиш или да те остават? Колку пати сте биле оставени/ве оставиле? Сте пателе ли кога сте биле во ситуација да го оставите партнерот или ви било сеедно?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Kрајот на една врска и не е баш лесен (освен ако не спаѓате во група на безчувствителни говеда).
Според вас која ситуација е потешка - да оставиш или да те остават? Колку пати сте биле оставени/ве оставиле? Сте пателе ли кога сте биле во ситуација да го оставите партнерот или ви било сеедно?
Хахах инспирација а. :D Браво за заградите.
онтопик:

Да те остават дефинитивно е потешко бидејки не е планирано и најчесто немаш збор во тоа. Со сила убавина не бива за жал.
Имам оставено ама ништо сериозно, како за мене така и за оставената, бидејки беше некако очигледно дека ќе се случи.
Ме имаат оставено - dat hurt like a bitch. Moже пошо немаше вистинска причина. Боли кога ќе осетиш дека веќе не си вреден за некого, иако тоа не било така. Тажно е кога ќе приметиш дека скоро сите работи имаат рок на траење.

But, life moves on :)
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Како шо кажа и самата..доколку си бесчуствително говедо сигурно ќе ти е сеедно да оставаш но доколку имаш чуства и двете работи се тешки.Последната врска која ја имав бев оставен и ми беше тешко околу 2 недели со помислата на неа но од друга страна животот ми тргна на поубо... и сватив дека не треба да жалам за неа, дека не е е единствена и дека таа изгубила шо ме оставила.Мое мислење е дека врската треба да се закопа со добар дијалог т.е договор зошто не оди како не оди која е причина шо не ме сакаш а притоа да нема муабети од типот ,,таа е курва'' како шо прават повеќето денес.Со сила убајна не бидва.
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Првен ме остави, потоа јас ја оставив. Чувството кога ме остави беше дека повеќе никогаш нема да засакам некоја.. само неа ја сакав, никоја друга. Бев сигурен дека нема да засакам.. Поминаа 6 месеци, сакаше да бидеме пак заедно... Ама касно беше... И вратив за се што ми направи, дури поголема болка и зададов на душата. Но таа не заслужи уште една шанса, бидеејќи кога јас ја сакав дури повеќе од себе, таа беше во прегратките на друг... Иако ми се плачеше кога и го правев тоа, неможев да не довршам. И довршив. Сега не ми е гајле за неа...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Не сум била оставена, туку сум оставила и во тој момент не ми беше сеедно, тешко ми беше, но подоцна пак му се вратив.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Интересна тема :) Инаку не сум оставил до сега ниедна едноставно од причина што кога влегувам со некоја во врска едноставно јас ја сакам таа врска зошто би ставил крај ако нешто сакам? чуството да оставам некого не го знам но секако дека кога оставаш нешто би требало да има причина некоја посебна зошто е тоа така зборувам за врска која е од 2-3 години. Мене ме имаат оставено првата причина беше премногу банално но секако не беше врската како што треба да биде чуството кога ќе те остават е премногу лошо само си поставуваш прашања зошто едноставно стави крај кога било убаво? и уште многу други прашања кои едноставно нема да најдеш одговор бидејќи не ни треба да ги бараш одговорите од многу едноставна причина тој кој сака да е со тебе ќе биде со тебе кој не сака едноставно се знае дека има нешто подобро :) и секој по својот пат. Но тука постои и друго нешто има луѓе кои едноставно се бесчуствителни едноставно цел живот им е е*и да не бидеш е*ан и секогаш се во врска од едноставно да си го пополнат времето без разлика дали се работи за машко или женско бидејќи има доста и девојки кои не се замараат со љубов едноставно се со тебе само да си го пополнат времето и да си го направат кејфот на душата и затоа овие се луѓе кои едноставно ги ставам во бесчуствителни и од такви подалеку за во врска. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Не сум била оставена, туку сум оставила и во тој момент не ми беше сеедно, тешко ми беше, но подоцна пак му се вратив.
Ако си ти таа на сликата не е ни чудо шо не си била оставена до сеа :D
Колку сме прости ние мажите дури и сам се чудам :D

(jk ofc, може едноставно си ја имала таа среќа, but i highly doubt it)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Ако си ти таа на сликата не е ни чудо шо не си била оставена до сеа :D
Колку сме прости ние мажите дури и сам се чудам :D

(jk ofc, може едноставно си ја имала таа среќа, but i highly doubt it)
Што, мислиш дека нема некој што не бил оставен? Епа има:) и да ја имам таа среќа што по толку години не сум оставена и сеуште сум со еден прекрасен дечко кој знае да цени што има:pipi:
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Сум оставил и сум бил оставен.Дефинитивно полошо е да те остават.Оставив затоа шо се гледавме само преку викенд,бевме неколку месеци заедно а ниту еднаш не сме се ни бакнале у јавност,значи не се ни сакавме,ја оставив,раат..ни таа маки ни јас.А ме оставија брутално,месец време бевме у врска,ме покани на вечера у ресторан со прекрасен амбиент за заљубени,јас веќе почнав да се заљубувам,мислев дека го одбрала тој ресторан да ми соопшти колку ме сака(претходно не ми спомнала такво нешто).Порачавме,беше шо беше ја у исчекување за убава работа и на крај да ми кажи дека не сака повеќе уопште да и се појавам пред очи,без претходно да наведе причина,си стана и ми остави да платам 1250 денари,ми идеше да повратам.

Сега сум среќно заљубен,со надеж да не ме остават ниту да ја оставам!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
а бе ајдееееееете-
уживајте - каааакви долги врски какви бакрачи
фати- пушти(y)
бирај- пребирај
бар дур ви се може( младоста е за живеење, а не за сериозни врски- со љубоморни сцени со умишљање дека се у брак и слични срања )
оставајте и не лелекајте дури и да сте вие оставениот -
не сте нит Адам ниту Ева на планетава па да пекате по „единствениот„
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Сум откачувал многу пати,еднаш сум сакал и еднаш ме откачија а по 10-12 години уште мислам на неа и уште ме боли
 

Kajgana Shop

На врв Bottom