На иста адреса - музичко шоу Алфа тв

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Незнам колку е точно ова, но прочитав негде дека Марија Груевска, Виолета Јованџикова и Александра Михова ќе правеле свој бенд/трио кој ќе се викал НИА girls или така нешто..................., па ако е вистина, баш би било добро и ние да имаме едно женско трио:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Супер ќе е затоа што порано имавме женски бендови. Ги имавме P.S, IN, XXL . Сега нема ниедна таква група и не само женска туку и машка група.

Се надевам ќе имаат добри песни и нема да се распаднат после едно две три песни.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Јас мислам дека е џабе се и дека ќе се распаднат многу бргу. Може ќе прават песни, но сепак нема да е тоа тоа. Очигледно кај нас нема шоу бузнис и освен политика и српски турбо-фолк ништо друго не вирее, за жал. Живееме во најдосадната земја на цел свет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Овој Maрио вечерва ќе влегува во она шоуно летно на српската телевизија Хепи Малдиви :icon_lol: Да ни повеќе ни помалку МАЛДИВИ бе!!:tapp:

Каде не се беше овој на Македонски Идол проба во аудициите, на Пинк Ѕвезди, на Икс фактор проба во пред официјалните аудиции, Сите наши песни беше , на ова пропаднатово шоу од Алфа беше. Му остана да проба на Гранд, али сега на Хепи мислам дека ќе се задржи долго.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Да не беше Боки другар му Марио и немаше да се задржи толку ни во На иста адреса.

Иначе гледам пишал на фејсбук за неговото влегување во Хепи Малдиви и се заблагодарил на Боки и Лила што мене ми седи дека тие нешто му помогнале за таму да влезе.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Да не беше Боки другар му Марио и немаше да се задржи толку ни во На иста адреса.

Иначе гледам пишал на фејсбук за неговото влегување во Хепи Малдиви и се заблагодарил на Боки и Лила што мене ми седи дека тие нешто му помогнале за таму да влезе.
Лила или Боки тоа ти е едно исто само што Марио и Боки ги поврзнуваат и некои други заеднички патишта => Јелена Карлеуша, Бокијева стара пријатељица => Миломир Мариќ, главен и одговорен уредник на Хепи ТВ и многу близок пријател на Дивна и Јелена, тоа е релацијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom