Нај кул место за излегување во вашиот град!

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Орхидеја, многу убава кафана, тој вајб на старо Скопје го добиваш кога си внатре. А и има екстра поглед на Скопје.
Работи ли уште Ефто?
Година дена немам поминато натаму.
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
26
Поени од реакции
151
Секој петок од 22:00ч. во Јавна соба на македонски шлагери, одлична атмосвера, културни луѓе, одлична музика.
 
Член од
18 март 2022
Мислења
42
Поени од реакции
58
Од како дојде и шуто и рогато у Скопје да живее, све е сељачко место за искачање. Се исељачи цел град. Али ајде и у ЊуЈорк не живеат само ЊуЈоркчани, така да, не им замерам. Али ај, тоа е друга тема на муабет.Муабетов ми е дека све е онака, меко ко путер, урда систем.. нема некое кул место до јаја шо би рекле србиве. Све е видено веќе, бар од мене лично, затоа и не искачам никаде скоро по дискотеки, кафани, локали по Скопјево веќе од 2020 кога почна короната. Никаков новитет, никаква новост. Боље ќе си соберам пари, ќе штедам и ќе идам 2 недели во Амстердам или Берлин каде има 100х покул места за искачање, место да ги трошам париве за глупи и досадни искачања и веќе истити ствари видени пута 100 во ''метрополата '' македонска, каурска, северно фиромска. Тоа е тоа од мое искуство. Имам искачано буквално секој ден, 24/7/365, на најразлични места.. дома не ме гледаа... од Штип дискотеки и кафани, до фестивали во Дојран, концерти на познати светски артисти, милион транс журки, хип хоп блеења во хард кор подруми...итн итн... Мислам дека менталитетот на народот е во прашање, а не дали е кул местото. Може да ми биде кул и на ... на ливада со крави. Ако ги имам правите луѓе, капираш?

Скопје во 90ти бил центар за ноќен живот на целиов балкан. Луѓе од Србија и Хрватска доаѓале да се журкаат тука. Па сеа видете до кај е стигната работата и споредете со ова срањево денес.
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
Gradska pivnica pub i amfi (teatarot vo mladinski park) vo letnite periodi.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
356
Поени од реакции
484
На сред село со брачките си пијаме пивце...
Убавини да ти кажам право.
 
Член од
2 април 2022
Мислења
4
Поени од реакции
2
The Palace Arcade (Perth, Australia) - instant city
Popova Šapka (Tetovo) - Homeland
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Утре доаѓам на една вечер со другарчиња во Скопје, па во петок ги водам за Охрид. Има ли некои клубови т.е. барови што работат во Четврток бар до 02ч ? Гледам сите работат до 01ч, па ако може некој да ми препорача нешто кај што има раја околу 30г. Другариве се од Хрватска и јас не сум тукашен затоа не знам. Фала.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Утре доаѓам на една вечер со другарчиња во Скопје, па во петок ги водам за Охрид. Има ли некои клубови т.е. барови што работат во Четврток бар до 02ч ? Гледам сите работат до 01ч, па ако може некој да ми препорача нешто кај што има раја околу 30г. Другариве се од Хрватска и јас не сум тукашен затоа не знам. Фала.
Во Салун носи ги на пијачка работи до покасно.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.196
Утре доаѓам на една вечер со другарчиња во Скопје, па во петок ги водам за Охрид. Има ли некои клубови т.е. барови што работат во Четврток бар до 02ч ? Гледам сите работат до 01ч, па ако може некој да ми препорача нешто кај што има раја околу 30г. Другариве се од Хрватска и јас не сум тукашен затоа не знам. Фала.
Хавана работи секој ден до 3-4 ама тоа е дискотека. Pure дискотеката исто е од спротива и таа работи само види што има голема веројатност е некоја ек ју музика и слично, Мусандра работи и таму е апла српско. Хавана е најдобар избор од овие и сите се на 15 метри растојание.
Дупката Балет исто работи додека има народ, Маракана исто така работи после 02. Салун ти го пишаа.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.135
Конак позади Универзална Сала. Олд Скул во Ново Маало. Лонг Плеј и Круг во трговски Бисер Аеродром. Погон во Козле. Бруталиск на Илинденска, ама само еднаш наменски сум бил заради Егоритмија па може поради тоа. Баду Бар во Влае иако веќе почнува да станува и премејнстрим и го губи оној првобитен шмек на кулоќа што го имаше. Истото му се случи на Ли позади Млечен, не е веќе кул. Leaf во градски парк во близина на Александар Палас. Како што Скопје е станато бетон убаво е да се има кафич со зеленило. Филхармонија кафе секогаш знае да изненади со позитивни настани и концерти. Котур позади Рекорд. Мака бар на бул. Свети Климент. Паб Биртија кај Света Петка, позади зградата Грујо кај што живееше. Бруклински на Орце Николов, посебно кога има џез свирки. Грувелин во Кисела Вода. Малку е збутан, ама има убава енергија и ентериер, некои дрвца, тераса со поглед на Водно и една од најубавите пици во Скопје што сум ги јадел. Убав, позитивен вајб. Галери кај Коки комитата. Мене ми е лично пријатно таму посебно внатре. Вудсток на раскрницата Теодосиј Гологанов и Рузвелтова, имаат повеќе врсти на пива.

Фан факт, муабет што го теравме и ако не испуштивме нешто. Ѓорче нема кафич. Не ги бројам тие шиптaрските квазилокали како ресторан Кораби или нивните обиди за кафичи кај пазарчето. Некаков основно простоен кафич немаат. Ако сакаат на кафе најблиску им е во Влае.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
House of blues - Downtown Chicago :cool:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
Фан факт, муабет што го теравме и ако не испуштивме нешто. Ѓорче нема кафич. Не ги бројам тие шиптaрските квазилокали како ресторан Кораби или нивните обиди за кафичи кај пазарчето. Некаков основно простоен кафич немаат. Ако сакаат на кафе најблиску им е во Влае.
Имаше еден период пред 15 години, али тепачки почнаа да се дешаваат, се искршија неколку телевизори и затвори за две недели. Има уствари сега кај/карши црквата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom