Најфер играч

Статус
Затворена за нови мислења.
Г

Грејвдигер

Гостин
Гатузо е “НАЈФЕР“ играч :lol!:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Dobro ova gledam deka na sekogo mu e najfer igrac nekoj od klubot za kogo naviva! daj kazete najrealno sto mislite!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
bobi4e напиша:
Dobro ova gledam deka na sekogo mu e najfer igrac nekoj od klubot za kogo naviva! daj kazete najrealno sto mislite!

Па еве јас навивам за Рома и не спомнав играч на Рома дека е најфер.
За мене најфер играчи се Кака и Шевченко.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Raul, pisuvase mislam nema crven karton nad 100 natprevari
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
bobi4e напиша:
Dobro ova gledam deka na sekogo mu e najfer igrac nekoj od klubot za kogo naviva! daj kazete najrealno sto mislite!
ти гледаш за кого имам напишано ? - Di Canio, не навивам за Лацио, а за него напишав. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Доста со препукувања за тоа кој играч од кај е и кој зошто го напишал. Продолжете со дискусијата.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ди Канио еден потег што имаше кога играше во Вест Хем, ако ви текнува кога ја фати топката и ја сопре играта заради повреден противнички играч, а самиот беше во гол шанса?
Во моите очи тоа го направи најголем и најфер фудбалер.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Струмикс напиша:
Ди Канио еден потег што имаше кога играше во Вест Хем, ако ви текнува кога ја фати топката и ја сопре играта заради повреден противнички играч, а самиот беше во гол шанса?
Во моите очи тоа го направи најголем и најфер фудбалер.
Голманот истрча да ја собере топката кај аутот, и сам себе го убијал (се повреди при дегажирањето), и топката му дојде на еден играч од Вест Хем на нога. Играчот набаци, и топката му доаѓаше на Ди Канио право на глава на некои 15-17 метри, при празен гол. И тој со раце ја фати за да му се укаже помош на голманот. Најфер потег што го имам видено.


Исто сум слушал, играле младинци Русија и не знам кој, мислам Украина беше. 2-2 резултат, 87 минута, и судијата суди пенал за Русија. Играчот над кој бил направен „фаулот“ вика не е пенал. Значи играч од РУСИЈА вика не е пенал. Судијата сепак одлучува да не ја промени одлуката. Дотичниот играч тргнува да го изведе пеналот и намерно ја шутнал топката во гол аут... исто потег за пример.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Fantom_oh напиша:
Голманот истрча да ја собере топката кај аутот, и сам себе го убијал (се повреди при дегажирањето), и топката му дојде на еден играч од Вест Хем на нога. Играчот набаци, и топката му доаѓаше на Ди Канио право на глава на некои 15-17 метри, при празен гол. И тој со раце ја фати за да му се укаже помош на голманот. Најфер потег што го имам видено.


Исто сум слушал, играле младинци Русија и не знам кој, мислам Украина беше. 2-2 резултат, 87 минута, и судијата суди пенал за Русија. Играчот над кој бил направен „фаулот” вика не е пенал. Значи играч од РУСИЈА вика не е пенал. Судијата сепак одлучува да не ја промени одлуката. Дотичниот играч тргнува да го изведе пеналот и намерно ја шутнал топката во гол аут... исто потег за пример.

Фер играч според мене е Малдини, сто години игра фудбал и не знам барем јас да напрајл досега некој екцес или нефер гест, ако има таков баш би сакал да знам кога како и зошто.



[mod]Остатокот од постот ти е избришан, и такви провокации нема да дозволам. Досега те толериравме, доста е. Навреди и провокации на оваа тема не. Постот ти беше за во темата Најомразен играч воопшто.
Fantom_oh[/mod]
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Струмикс напиша:
Ди Канио еден потег што имаше кога играше во Вест Хем, ако ви текнува кога ја фати топката и ја сопре играта заради повреден противнички играч, а самиот беше во гол шанса?
Во моите очи тоа го направи најголем и најфер фудбалер.
затоа му е доделена таа година титулата Фер Плеј на Годината. :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Струмикс напиша:
Ди Канио еден потег што имаше кога играше во Вест Хем, ако ви текнува кога ја фати топката и ја сопре играта заради повреден противнички играч, а самиот беше во гол шанса?
Во моите очи тоа го направи најголем и најфер фудбалер.
Дали искрено мислиш дека беше во 100% шанса за гол или го немаш баш гледано клипот. Има двајца играчи на 1 метар од него топката е висока и Ди Канио е во лоша позиција добро да ја прифати а камоли да шутира и згора на то има уште двајца играчи на голот.

Сакам да кажам дека Ди Канио е валкан, агресивен, избувлив играч. Пцуеше на секоја судиска одлука има неколку пати физички нападнато судија и има голем број на црвени картони без разлика шо играше како напаѓач. И не е само то, Ди Канио е нацист не дека ми пречи то си е негова работа и треба да си ја чува за дома можи децата да си ги поздравува со „Зиг Хајл“. На фудбалскиот терен расизмот е забранет, а сите знајме како Ди Канио прославуваше кога играше во Лацио. Е сега ако ова не е дефиниција за најНЕФЕР играч на светот, тогаш еби ме во газот и викај ме Бети.

Има полно клипчиња на Јутјуб сите знајте како се користи, еднаш ги постирав линкојте ме избришаја сега најдетеси сами и уверете се колку фер беше Ди Канио.


ZIKS напиша:
затоа му е доделена таа година титулата Фер Плеј на Годината. :)
Да и на примањето самиот кажа дека не беше во гол шанса и дека не ја заслужува баш наградата. Ама како шо ќе речиш. Нема грешка.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Sindikat напиша:
Дали искрено мислиш дека беше во 100% шанса за гол или го немаш баш гледано клипот. Има двајца играчи на 1 метар од него топката е висока и Ди Канио е во лоша позиција добро да ја прифати а камоли да шутира и згора на то има уште двајца играчи на голот.

Сакам да кажам дека Ди Канио е валкан, агресивен, избувлив играч. Пцуеше на секоја судиска одлука има неколку пати физички нападнато судија и има голем број на црвени картони без разлика шо играше како напаѓач. И не е само то, Ди Канио е нацист не дека ми пречи то си е негова работа и треба да си ја чува за дома можи децата да си ги поздравува со „Зиг Хајл“. На фудбалскиот терен расизмот е забранет, а сите знајме како Ди Канио прославуваше кога играше во Лацио. Е сега ако ова не е дефиниција за најНЕФЕР играч на светот, тогаш еби ме во газот и викај ме Бети.

Има полно клипчиња на Јутјуб сите знајте како се користи, еднаш ги постирав линкојте ме избришаја сега најдетеси сами и уверете се колку фер беше Ди Канио.




Да и на примањето самиот кажа дека не беше во гол шанса и дека не ја заслужува баш наградата. Ама како шо ќе речиш. Нема грешка.
Синдикат, научи се како да се однесуваш на форум!
Да, мое мислење е дека потегот бил фер, и да, беше во шанса за гол, може не 100% ама ветувачка акција, клипови не ми требаат да гледам, бидејќи 100 пати ми е гледано, уште кога се случи тоа.
Нацист или не, многу други „нормални“ не го направиле тоа. И за нацистичките поздрави го казнуваа, и готово. А ти, малце смени си го однесувањето на форум. Ова е дискусија, размена на мислења. Ако мислиш различно, кажи го тоа мислење, но почитувај ги другите, како што другите те почитуваат тебе.
Ако не, не си троши времето на форум.
Сметај го ова како последна опомена.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
не знам дали ова треба да е во темата,ама нема врска...ете што според мене е најфер потег
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Неста од Милан е најфер. Првиот фаул во ЛШ го направи во финалето...
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Shorty напиша:
Неста од Милан е најфер. Првиот фаул во ЛШ го направи во финалето...
Оф топик
Првиот фаул во финалето го направи дека до тогаш беше повреден :smir:

Он топик
Павел Недвед е најфер играч според мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom