Најубав јазик според вас?

Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Руски, незнам дали е најбав... али ужасно интересен за учење и слушање
 
S

Stivie G

Гостин
Англиски, германски и шпански а воопшто не сакам француски и албански
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
аз па не мога да понасјам турскии :cenzura:ужасно е т'п и смешен а и холандскија е мега страннија все едно се храчат:icon_mrgr:и там всичките тјурски езици там арабски индијскии ужасни са некви невменјаеми
 
V

Vollstandig

Гостин
аз па не мога да понасјам турскии :cenzura:ужасно е т'п и смешен а и холандскија е мега страннија все едно се храчат:icon_mrgr:и там всичките тјурски езици там арабски индијскии ужасни са некви невменјаеми
Јас па бугарски не можам да поднесам :)
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
Јас па бугарски не можам да поднесам :)
нормално,всеки си има вкус сигурно доста си се засегнала от думите ми штом тр'гна веднага да ми отвр'шташ..То верно че не останаха македонци в вашата д'ржава вече...
 
V

Vollstandig

Гостин
нормално,всеки си има вкус сигурно доста си се засегнала от думите ми штом тр'гна веднага да ми отвр'шташ..То верно че не останаха македонци в вашата д'ржава вече...
Да не сфатиш демек, сакам да те навредам, мое лично мислење беше оти не ми се допаѓа бугарскиот. И да, не те разбрав баш ништо:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Италијанскиот,германскиот и францускиот.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
Да не сфатиш демек, сакам да те навредам, мое лично мислење беше оти не ми се допаѓа бугарскиот. И да, не те разбрав баш ништо:)
еми ако беше твое лично мисленје би трјабвало от елементарно в'зпитание,което ти јавно не притежаваш,да си запазиш мнението за себе си,а не да ми го казваш на мене..Но јавно целта ти е била точно да ме навредиш ;)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
„Имаме богат и привлечен јазик каков што многу народи на светот посакуваат да имаат“-Круме Кепески. Целосно се согласувам со ова :)
Сепак да не испадне ептен тенденциозно, ми се допаѓаат и рускиот, италијанскиот и германскиот јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom