Најубавите очи ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мама ми вика дека моите очи биле најубави:pipi:
Ја па мислам дека типкава ги има најубавите :wub:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160



Иако омилени ми се црни очи... таа ги има најубавите :)
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Дечко ми има чудни но убави очи. Зелени се али кога е на сонце или у соба кога му оди светло од сонце во очите немате поим во каква плава боја му се прават. Моментално немам некоја слика да ви покажам ( т.е имам кога му се зелени, а го има на една кога му се светло плави..али мешавината кога му се преливаат од една во др боја немам ). Немате поим каква боја е тоа, и тоа каква плава боја. Плавата боја му се менува ( нијансата посветло - потемно плава) во зависност од јачината на светлото. Јас искрено прв пат гледам некој со такви очи. Некогаш има таква јака боја на очи тоа страшно дури. Нема некој што не го забележал ова кај него..Јас сакам повеќе машко со светли очи бидејќи имам кафени, али вакви очи не знам, мн се убави а некогаш мн страшни ...
 
Член од
29 октомври 2010
Мислења
34
Поени од реакции
7
Кај машките дефинитивно ме привлекува погледот, на тоа паѓам. Поубави очи од на Тоше Проески немам видено во животов, прекрасна форма на очите имаше,до сега немам видено друго машко со такви очи,доколку видам сигурно ќе ми биде следниот фаворит :) а ако збориме за боја на очи тогаш дефинитивно плава, како очите на Сашко Коцев, кога ќе ме погледне се топам :) :) :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Што оки ќе имав ја значи -.- Понекогаш ми се ептен зелени а некогаш маваат на кафено во центарот што го имам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom