Најубавите очи ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Тука ставајте ги најубавите очи спред вас ... И не бутајте само слики ... Дајте образложение зошто тие очи се најубави за вас ... Заради бојата, формата или ? Еве јас ќе почнам :

~ Kristin Kreuk ... Бидејки зрачат некако со добрина и имаат многу убава форма ...



~ Christina Aguilera ... Ептен убави очи ... Боја убава ... и многу покажуваат, имаат некоја длабочина ...



Толку засега од мене :salut:
 

Pece_nt

Dezuren Samoubiec
Член од
1 февруари 2007
Мислења
198
Поени од реакции
3
Ovaa boja na oci i forma na oci najmnogu me privlekuva mozebi zosto se mali povleceni ne tolku istaknati, mili :helou:
 

Attachments

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Најубавите женски и машки очи во светот....

Холивудските ѕвезди знаат како правилно треба да се истакне бојата на своите очи. Како што кажуваат најпознатите мејк-ап стручњаци, најдобра нијанса со која може да ги истакнете вашите зелени очи е со боја на лавнада или со боја на кафе.

еве ја мојата листа
1.рајана


2.Шарлиз Терон


3.Тјара Бенкс


4.Скарлет Јохансон


5.Адриана Лима


:lalala:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
http://imageshack.us
Фотошоп брцнал прсти на сликава,ама многу ми се допаѓаат очите:)


http://imageshack.us
Отсекогаш ми се допаѓала формата на очи на Одри Хепберн,па башка и ефектот што го има ајлајнерот :)

И фајнали,мај фејворит ајс :)
Моделот Дариа Вербови:


Засега само женски најдов што ми се допаднаа :toe:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Prviot e Manolo Cardona,a vtoriot Chad Michael Murray. Spored mene najubavi maski na planeteva (i so najubavi oci) :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181

Ова е Linda Kozlowski глумицата од Crocodile Dundee.Е сеа не можев да најдам голема слика кај што ќе и се видат убаво очите ама тие што го гледале филмот сигурно ги приметиле нејзините прекрасни очи:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28

Големи, сини, длабоки.Ми се свиѓат и формата шо и е многу уба, а и фактот шо ја прает како да имат плачено. Сакам таков ефект :) Jessica Stam
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Еве ја и мојата листа:
1. Reese Witherspoon


2. Angelina Jolie


3. Natalie Imbruglia


4. Paul Walker


5.Tyra Banks


Не дадов ни на една објаснување зошто баш тие ми се свиѓаат, зошто ни самата јас незнам зошто :toe: . Сите ме се некако привлечни, заводливи, прекрасни...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66


posebno mi se dopaga formata na nejzinite oci.



Krupni oci i dlabok pogled.Prekrasno
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50

-најубавиот човек на планетава со најубави очи...плави..она оштро ситно око..кое коај ќе го погледнеш..не те остава рамнодушна...барем мене...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom