Најтешкото прашање на светот!

Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
Пеер може ли вака....Ова е најтешкото прашање на светот:
Ако господ е семоќен,дали може да напраи камен толку тежок што ни сам нема да може да го дигне>>>?
да направи нешто шо ќе докаже дека е семоќен немоќник ??????????????????:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::zver: закон прашање,незнам од дека му е ама закон е :eek:lee:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Кој сум јас.. т.е. кога ќе ме прашаат да се опишам како карактер и моите особини :tapp:
 
A

Antigona

Гостин
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
Не знам зошто ти е тешко прашањето или одговорот на истото кога на тв нон стоп се зборува за идентитетот и сите се прават силни дека ке си го зачуваат својот идентитет.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Како настанал човекот ако е од мајмун тогаш како настанал мајмунот? зборувам за нучно докажување , а не библиско.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
кој сум јас?

линкот е малку офтопик....во ред
сеа сериозно.....
кој сум јас?
мала честичка во универзумот
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Најтешко прашање е она на кое не знаеш одговор.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.222
zez toa e najlesno., tuka e bar se chisto., znaesh deka ne go znaesh odgovorot., a sekoj odgovor ., pa i najteshkiot otvara novi prashanja ., geometrisko filosofska progresija:coffee:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
кој сум јас?

линкот е малку офтопик....во ред
сеа сериозно.....
кој сум јас?
мала честичка во универзумот
Се согласувам со прашањето.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Како настанал човекот ако е од мајмун тогаш како настанал мајмунот? зборувам за нучно докажување , а не библиско.
Еве уште еден!
десетина пати овде напишав дека дарвиновата теорија на еволуцијата НЕ ВЕЛИ дека човекот настанал од мајмун. Исто така еволуцијата не значи усовршување (исто честа грешка на оние кои бегале од часови)
Значи пролистај малце теорија на еволуција (те замислувам со отворени очи кај што ја читаш и на секоја страна две викаш восхитено “ИИИИИ“... “ПОООО“... “НЕ СУМ ЗНАЕЛ!“
Значи кај тебе испадна најтешко прашање на она тема која не ја знаеш
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.222
najteshko prashanje.,., z,sh sme na tastatura ., postavete si go prashanjeto i i nesakajki da si odgovorite poshteno pred samite sebe ke vidite deka e najteshko:coffee:
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Прашаење?
Дали човекот настанал од Мјамун,или Сите нас не Прават Мајмуни.
Поголема глупост не сум чул, а нај интересно е кога синот ќе го праша такото ,тато од шо сум настанал јас,од Мјамун сине.
е тоа Дарвиновата теорија.
 
Н

нихилист

Гостин
Прашаење?
Дали човекот настанал од Мјамун,или Сите нас не Прават Мајмуни.
Поголема глупост не сум чул, а нај интересно е кога синот ќе го праша такото ,тато од шо сум настанал јас,од Мјамун сине.
е тоа Дарвиновата теорија.
Тоа не е Дарвиновата теорија.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Јас сум... човечко суштество, од крв и месо како и секој човек со маани и доблести....
па и не е така тешко....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom