Најтешкото прашање на светот!

Член од
26 март 2010
Мислења
132
Поени од реакции
23
Najteskoto prasanje na svetot e : KOJA E SMISLATA NA ZIVOTOT? DALI IMA NEKAKVA SMISLA? :smir:
 
Член од
13 август 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Me mrzi da citam koj sto kazal na temava, samo sto go procitav prasanjeto mi tekna na eden citat od nekojsi poznat, ne znam koj bese, a glasi:

-Prasaj se dali si sreken i ke prestanes da bides.


Zivotot si e zivot, nie sme lugje, toa sto sme, e sega pa moralo da filozofirame za seto toa. Interesno e dur e interesno filozofiranjeto, ama tuka ima drug moment: zamisli si deka jades nekoe prekrasno ovosje, vkusno prevkusno, socno presocno:) i uzivas vo jadenjeto, i nekoj te prasuva da mu go objasnis cuvstvoto dur go jades toj dar od prirodata... ke mu kazes deka e mnogu ubavo, ama neka proba i toj pa ke vidi, nekoi raboti ne mozat da se opisat so zborovi, nekoi raboti ednostavno se dozivuvaat. Koj sum jas? Jas sum jas, ti si ti, jas sum ti, ti sum jas :)
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
хахахахааха
најтешко прашање?
и најлесното прашање ако не го знаеме може да ни биде најтешко исто и обратно
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Прочитав нешто од одговорите... и видов дека барем најмалку 3ца рекоа дека најтешко прашање е "Ме сакаш ли?" е сега.. тоа прашање може да има 2 варијанти.
-да ве прашат ме сакаш ли?
-вие да прашате ме сакаш ли?
и у било кој случај.. лесно е.
1. ако ја/го сакате ќе одговорите да ако не ја/го сакате ќе одговорите не. Полесно здравје.
2. е тука нема шанси прашањето да ви е тешко. Тешко може да ви биде да го слушните одговорот у случај да е негативен.

А во врска со прашањето "Кој сум?". И тоа не е до толку тешко прашање ради тоа шо секој си знае кој е, што е, од каде е, до каде е итн. итн. Ако јас што сум поминала 16 години со самата себе не знам која сум, тогаш кој треба да знае??
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Најтешкото прашање на светот е „Кое е најтешкото прашање на светот !?“ ;)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Нема едно наjтешко прашање туку повеќе, т.е тоа се оние филозофски прашања од типот : дали постои Бог? ако постои коj го создал Него? коjа е смислата на животот? дали постоjат повеќе димензии што нашите сетила не се способни да ги препознаат?..итн :)
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Едно од потешките прашања :
Зошто човек бега од себе, се плаши да се види кој Е ?
 
V

vlako088

Гостин
Пеер може ли вака....Ова е најтешкото прашање на светот:
Ако господ е семоќен,дали може да напраи камен толку тежок што ни сам нема да може да го дигне>>>?
А зошто тоа тебе ти е толку важно? Точно Господ е семоќен но својата моќ ја користи рационално а на да задоволи нечија љубопитност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom