Најтажна сцена (Темата содржи спојлери)

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Најтажна сцена што сум ја видел во мојов живот е дефинитивно крајот на Grave of the Fireflies:( Не кажувам што, како ќе се случи за да не расипувам на оние што сакаат да го гледаат. Со денови после гледање на филмот се осеќав лошо за тоа што ќе се случи.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793

Верувам дека сите сте го гледале , егзекуцијата со добра слика.

Секое наредено гледање , се потужен ми е крајот , па и музиката прави бетер позаебано да биде.....
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66

Верувам дека сите сте го гледале , егзекуцијата со добра слика.

Секое наредено гледање , се потужен ми е крајот , па и музиката прави бетер позаебано да биде.....
ко ја видов темава прво шо ми текна беше токму ти шо си прикачил.
Погубувањето на Вилијам Волас во "Храбро Срце".


И сега ко размислив која друга сцена ептен ме растажила, донесов заклучок дека дефинитивно е следнава сцена...

Од The Bridge To Terabithia



ако не ви е гледан , не го гледајте видеото. поинтересен че ви биди.
 
А

Анноун

Гостин
последен пат се отепав од плачење на The Bucket List . За николсон и фримен да плачеш еј :)
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Шиндлерова Листа:

Последната сцена кога Шиндлер жали што неможел да спаси уште Eвреи:

Oskar Schindler: I could have got more out. I could have got more. I don't know. If I'd just... I could have got more.
Itzhak Stern: Oskar, there are eleven hundred people who are alive because of you. Look at them.
Oskar Schindler: If I'd made more money... I threw away so much money. You have no idea. If I'd just...
Itzhak Stern: There will be generations because of what you did.
Oskar Schindler: I didn't do enough!
Itzhak Stern: You did so much.
[Schindler looks at his car]
Oskar Schindler: This car. Goeth would have bought this car. Why did I keep the car? Ten people right there. Ten people. Ten more people.
[removing Nazi pin from lapel]
Oskar Schindler: This pin. Two people. This is gold. Two more people. He would have given me two for it, at least one. One more person. A person, Stern. For this.
[sobbing]
Oskar Schindler: I could have gotten one more person... and I didn't! And I... I didn't!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42

Најтажна сцена од филм :( Green Street Hooligans 1,крајот...
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ехх ги има многу тажни сцени од повеќе различни филмови што се ме натерале да ми засјајат очите но посебно на овие два дела од филмот Click со Adam Sandler не сум можел да се воздржам а да не ми потече солза...после филмот односно после оваа сцена подолу првата ме натера да го поминам целиот ден со татко ми :)


но овде кога му покажува на тренерот со прстот .!. а потоа Ок... сум плачел и сум се смеал во исто време филмот е закон ако не сте го гледале дефинитивно треба да го видите.

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Мора да се гледа филмов...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Na ova protece nekoja kapka solza jbg emotivac sam
Нема врска емотивац не емотивац, на ова ако не ти потече солза не си човек, да филм е али ептен добро и реално доловен, многу моќни карактери :)

Еден од ретките филмови што ме скршил, магична приказна.. :cuc:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Hachiko: A Dog's Story
Филмот е снимен според вистински настан многу ме растажи посебно сцената едноставно филмот ме погоди во срце секопјат ме растажува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom