Најтажна сцена (Темата содржи спојлери)

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не мислам да цел филм,туку ме интересира која сцена од кој било филм би ја издвоиле како најтажна?
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Lion King 1
Кога умира татко му на Симба,абе како мал сум се утепал од плачење на сценава!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
kaj me najdovte za najtazna prasajte za najstrasna ili taka ...... a za nastazna La vidda e bella koga go ubivaat ovoj tatkoto (toj e i reziser ali da me ubies ne mu se sekavam na imeto od italija e )
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас се утепав од плачење на сцената од Троја,кога Ахил го убива Хектор.Ептен ме потресе :(:cry:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
sch00lGirL напиша:
Јас се утепав од плачење на сцената од Троја,кога Ахил го убива Хектор.Ептен ме потресе :(:cry:
Таа и продолжение на тоа кога татко му на Хектор иде кај Ахил да го бара телото.Бев со друштво кога го гледав филмот иначе ќе паднеше по некоја солза
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
troja mi e najomilen film ama ne e tazen u nikoj slucaj (koga go ubivaat hektor moras da priznaes deka muzikata im e pogodena za toj moment)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
pcjodamaster напиша:
troja mi e najomilen film ama ne e tazen u nikoj slucaj (koga go ubivaat hektor moras da priznaes deka muzikata im e pogodena za toj moment)
Oстај музиката,самиот момент на убивање ми падна многу тешко...особено заради реакцијата на Андромаха (мислам дека така се викаше жена му)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
BusHav напиша:
Lion King 1
Кога умира татко му на Симба,абе како мал сум се утепал од плачење на сценава!
Istiot problem i jas go imav:)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Најтажен дел од "Коса" кога типот влегува во авионот на местото на другар му..а овој само после 2 мин.стига ама авионот е веќе тргнат за во војна и после се покажува неговиот гроб и сите ја пеат Let the Sunshine..
А друг најтажен дел ми е од Walk to Remember кога типката му кажува дека е болна и си иде..додуша тој филм цел ми е тажен:(
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.676
Поени од реакции
4.791
od filmot AMERICAN HISTORY koj go gledal .. tazna mi bese poslednata scena koga go ubivaat mladiot decko koj bese zaveden od brat mu za hitler .. ne trebase tala da zavrsi filmot...:(
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
VMRO напиша:
Istiot problem i jas go imav:)
Јас сеуште го имам:( :( :(

Инаку ќе ја издвојам како прва на која се сетив сцената од Армагедон кога се збогуваат Брус и Лив пред да експлодира бомбата ... сум плачела и секогаш ќе плачам на оваа сцена ... језив и претажен момент.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
divine напиша:
Јас сеуште го имам:( :( :(

Инаку ќе ја издвојам како прва на која се сетив сцената од Армагедон кога се збогуваат Брус и Лив пред да експлодира бомбата ... сум плачела и секогаш ќе плачам на оваа сцена ... језив и претажен момент.
Јас и тој и тој ги имам.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.104
а) кога умира Вал Килмер во Дорс.
б) кога умира Антонио Бандерас во Мамбо Кингс
в) кога умира Пачино во Инсомниа и последните зброви Just let me sleep.

и легендарната кога умира Раде Шербеџија во пред дождот (Ќе врне) а во позадина оди Вања Лазарова и Анастасија-Со маки сум се родила
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.104
а порано имаше емисии за комитите на МТВ се викаше Непокорни и на крај ги убиваа а во позадина Vangelis-To the unknown man се ежев на тие сцени
 
N

Nen@d

Гостин
Мене ми е ептен тажна сцената од Armageddon кога таткото (Брус Вилис) се простува од ќерката (Лив Тајлер) на астероидот пред да го стави експлозивот.:cry:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom