Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Од такт ме има истаено silen hill 2 ако не ја имате играно ви ја препорачувам
исто така добра е resident evil 2 ама стара е
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.718
Поени од реакции
4.913
Silent hill 4 :the room e pekol igra >>>>>>>>>>>>>><<<
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Има и 4 ка ????
не сум знаел да ја побарам ко така
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
I jas se soglasuvam so poveketo. Definitivno Silent Hill 2 e najstrasna
 
Член од
27 април 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
Zabravite edna mnogu zakon igra koja e dosta strasna ama sepak nemoze da i konkurira na Silent Hill 4.The Suffering prvoit del mi bese stvarno mnogu strasen vo nekoi momenti so onie flashscenes sto se pojavuva vo tekot na gameplejot.Vtorio del go nemam igrano pisite dobar li e ako go ima nekoj probano
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Silent Hill 4, Doom 3, Painkiller, Resident Evil, F.E.A.R. и др. :kez:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
F.E.A.R мислам...еднаш го глеав брат ми као игра и тоа звуците незнам... од памет ме извадија... мада и Doom3 не е нешо пострашна, али гласав за F.E.A.R (поише се исплашив:))
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Еве скриншотoви од Painkiller...

















Ај доста се...
Дефинитивно најбољи игра шо сум ја играл до сеа...
Ова се скриншотови од првиот дел...
Иначе има три дела...овој(Painkiller), Painkiller:The Battle out of hell и Painkiller:Hell Wars
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Најстрашна игра (момент во игра) што сум доживеал е на Resident Evil за Sony Playstation 1.
Пази што се случува:
Сам сум дома и играм во ниедно време Need for speed 4kata (мислам) и ми беше мерак да ја пуштам на Dolby Surrond и со контролер на вибрации. После тоа ја ставив Resident Evil игра која првпат ја играм. Ми беше дури и смешна игрицава се додека не се скапав од шетање по тесни мали ходници... едно пола саат шетам, собирам ствари, (после 12 навечер-мртва тишина) и кога одеднаш како што се движам по ходникот МИ ИСКАЧААТ РАЦЕ-МЕ ФАЌААТ!!! НЕКОЈ ВРЕСКА!!! КОНТРОЛЕРОТ ТРЕСЕ КО ЛУД!!! Мене срце у пети! срипувам како попарен, го фрлам контролерот за дел од секунда, гасам играта и 2 наредни месеца не ја палам.
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Quake дефинитивно
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Painkiller, Quake, DooM.. не ми оставиле некој впечаток (ни приказна имаат добра, ни се страшни).

Ама.. еве веќе во две мислења гледам е спомната Undying, и не можам да сфатам како не ми текна одма. Колку и да не ја осеќав како надарена со добра приказна, или добра графика, играта беше/е стварно да се мочаш од страв. Денес да направат таква игра, со денешната графика.. ќе бидат принудени да донесат некој закон против правење и продавање на игри, поради големиот број на срцеви напади (=
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Silent Hill 3 na momenti bese stvarno :ija: :ija:
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
trilobite напиша:
Ауу,па ти си имал озбилни трауми....Ништо.Мinesweeper за терапија :)
Блиску си :) терапијата беше со Neo-Geo игрици и слични флиперски игрици :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Знам дека не енешто ептен страшна Alien Vs Predator ама првиот дел го игравме заедно со кум ми и во едно од тоа каналите или вентилациите слушаме дека има некој фејсхенгер и пустото барај года го убиеш никаде немоќе да го видиш и онак вртиме зад еден аголи ништо и таман се вртиме позади у се избацува на екран фејсхенгерот и пошто беше изклучено светлото, беше онака по згодно за плашење и кум ми во моенто со цела силасоедната рака се одбива од бирото со другата го стиска копчетоза исклучување на компјутерот од централа.
Ама гледам има тука интересни игри кои не сум ги играл може треба да си ги набавам ,за д авидиме пошто не сум нешто плашлив тип.
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
137
Поени од реакции
1
da

MarthaGraham напиша:
Мене поим за стравотија не ми е како изглеа створот и дали ќе рипне ненадејно, него колку е језива играта и каква е општо атмосферата. Најстрашни игри досеа ми биле Undying - крај! Исто Alone in the dark i Silent hill сите ама посебно втората, некако најјезива ми бече прикаската.
Игри од типот на Doom или Resident Evil ми се онака прилично рутински, страшни на почеток али после извесно време се навикнуваш. Коа ја почнав Doom3 ми беше ептен страшна, али коа ги научив сите створови, ситуации и како се тепаат ми помина у рутина и немаше моменти шо можат онака да ме извадат од памет.
Е сеа F.E.A.R. ја неам уште играно а слушам секаде дека е ептен страшна.... али ми е прва на список за играње летово (у моментов неам време за игрици).
se soglasuvam so tebe uopste ne me plasat iznenadni stvari kako sto me plasat jezivi prici itn. za Undying ima dosta strasni ali interesna e i samata igra...alone in the dark mi e nekako kopija na Resident Evil ili Silent Hill...U pravo si za Doom 3.. na pocetok se onaka...kako malce strasni ali posle cisto pucanje...ali Silent Hill e ubedlivo najstrasnata igra... mn. dobri zagatki ima, cesto zaglavuvav, ali aftenticnosta na silent hill e toa so so mnogu malce iznenadni stvari(krvista, zombinja i sl.) da te izvadi od takt...
A za F.E.A.R. ubedlivo e postrasna od Doom3 ali ke se naviknes... igrata e mnogu dobra pucacina.. sedni, igraj ja...ke ti se sviga!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom