Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Clive Barker`s Undying за мене оваа, тогаш и помал бев кога ја играв ама нема везе, само FEAR ми остави јак впечаток од последниве
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Silent Hill(Имам играно само Homecoming и доста беше језива но не до толку страшна)
F.E.A.R.(симињањето по скала беше врв)
Penumbra(Страв и психолошко нарушување спакувано во една мала игра)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Јас гласав за Резидент Ивл 4, оти другите не сум ги ни играл, освен F.E.A.R ама само првите миси понатак не сум ни сакал да ја играм. А Резидент Ивл ја играв некое време, потоа ми здосади (not really). Врв ми беше кога тој со ќесе на глава те гони по селото. :pos:
Сега се смеам а тогаш ќе се усерев у гаќи од него.
The bastard just don't wanna die!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не сум по хорор игри, одамна немам некоја изиграно, ама од тие што сум ѓи играл последна беше The Thing. Сум обрнувал тастатури и мауси додека ја играв (и тоа претежно со исклучен звук) :)

 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не сум по хорор игри, одамна немам некоја изиграно, ама од тие што сум ѓи играл последна беше The Thing. Сум обрнувал тастатури и мауси додека ја играв (и тоа претежно со исклучен звук) :)

prvpat ja gledam igrava...:vozbud: Stara e ili ponova?

--- надополнето ---

za mene najstrashna mi e Doom 3 , vkoski mi e vlezena hhauhahaha , ja ushte koga izleze ne se sejkavam ama znam bev mozhi negde 11 godini :D I ja igrav vo internet cafe i posle strav mi beshe da si pojdam do doma:kesa:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
prvpat ja gledam igrava...:vozbud: Stara e ili ponova?

--- надополнето ---

za mene najstrashna mi e Doom 3 , vkoski mi e vlezena hhauhahaha , ja ushte koga izleze ne se sejkavam ama znam bev mozhi negde 11 godini :D I ja igrav vo internet cafe i posle strav mi beshe da si pojdam do doma:kesa:
2002 ... ако ти се точни годините, тогаш си имал цели 8 годинки ти :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
2002 ... ако ти се точни годините, тогаш си имал цели 8 годинки ти :)
bi sakal da ja probam igrava... dali ja ima negde da ja simnam i dali bara jaka grafika? Epa znam deka odma ko izleze i po nekolku dena beshe snimena vo internet cafeto :D Ama ne bev sigurno koga beshe tochno :kesa:
 
?

..........

Гостин
cryostasis е единствена игра на која сум се исплашил!

bi sakal da ja probam igrava... dali ja ima negde da ja simnam i dali bara jaka grafika? Epa znam deka odma ko izleze i po nekolku dena beshe snimena vo internet cafeto :D Ama ne bev sigurno koga beshe tochno :kesa:
Ја има на замунда, играта е многу стара така да се игра и на графички со 64 мб рам...
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ajjjjjjjjjjjj anketava nema vrska.. KAKO moze Fear da bide posrasna igra od SILENT HILL... pa na fear 80% od igrata e pukanje be, i na 2-3 pati devojceto ti izlaga na ekran i toa e...

posrasna i podobra igra od silent hill nikogas nema da napravat..remek delo !
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Sto znam .. ne vidov nazad dali ja spomnavte no mene naj strasna mi bese Far Cry prviot del ... uzaas ..... preferirav da si pafnam dobar joint, da gi isklucam svetlata i da si gi stavam monitornite slusalki na glava i .. i nema sto da zboram .... koj ja igral znae kakov e stravot da se dvizis niz sumi niz pusti ostrovi pesteri .. i modificirani cudovista ..... igrajte ja igrata ... strasno dobra mi bese mene celata prikazna vo nea.
A kje ja probam ovaa the thing.Mora ..... samo ovoj pat bez zeleno, tuku malku povekje belina kje testiram da vidam kakov e efektot ...
...

(se izvinuvam za explicitnoto postche)
 
?

..........

Гостин
Sto znam .. ne vidov nazad dali ja spomnavte no mene naj strasna mi bese Far Cry prviot del ... uzaas ..... preferirav da si pafnam dobar joint, da gi isklucam svetlata i da si gi stavam monitornite slusalki na glava i .. i nema sto da zboram .... koj ja igral znae kakov e stravot da se dvizis niz sumi niz pusti ostrovi pesteri .. i modificirani cudovista ..... igrajte ja igrata ... strasno dobra mi bese mene celata prikazna vo nea.
A kje ja probam ovaa the thing.Mora ..... samo ovoj pat bez zeleno, tuku malku povekje belina kje testiram da vidam kakov e efektot ...
...

(se izvinuvam za explicitnoto postche)
Aбе стара ептен стара игра е тоа :)

земи играј ја cryostasis на добра графика, слушалки во темна просторија надуван, нема појак филм:icon_bigg
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Aбе стара ептен стара игра е тоа :)

земи играј ја cryostasis на добра графика, слушалки во темна просторија надуван, нема појак филм:icon_bigg
ej fala nogu za ova ... kje simnam :) obozavam da stanuvam bled za sekunda hahahahahahhaha ...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301



Најдобра хорор приказна од сите “страшни“ игри што сум ги играл. Не дека се страшни чудовиштата или оние БУ ефекти, туку хоророт, језивоста, ПРИКАЗНАТА.... партали!
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
виде те ја оваа игра....типот ке се покаки :)

ако ја има некој играноке знае за што зборам...нема по страшна игра од Fatal Frame 1, 2 i 3
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069



Најдобра хорор приказна од сите “страшни“ игри што сум ги играл. Не дека се страшни чудовиштата или оние БУ ефекти, туку хоророт, језивоста, ПРИКАЗНАТА.... партали!
Е ради ова се пишува и насловот на играта. За памет нека ви е на другите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom