Најреална игра?

Painmaster

Feel the Pain!
Член од
28 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
2
Call of Duty 4 дефинитивно е најреалната игра шо искочила до сеа. Има еден мод за multiplayer кога баш ништо не можеш да видиш. ама НИШТО. Не знаеш колку ammo имаш. Колку бомби. Колку HP. A teammate-от ке го познаеш по шлемчето пошо нема букви дека ти е friend. A има friendli fire 100% така да мислам дека тоа е многу реално. А Crysis има многу реална физика(на пример кај ке го удриш дрвото таму се крши, а можеш и да зимаш разни итеми од било каде)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Најреална игра според мене досега е Stronghold. Играта е предобро осмислена до детал.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Caii of dudy sekako.pozz
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
GTA4 добра приказна, реална графика, за гејмплеј да не прајме муабет.
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Najrealna igra spored mene e Gran Turismo serijalot (ne sum mnogu po trkacki igri ama ova e ludilo)
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
call of duty 4, swat 4
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
call of duty сите делови пореално здравје
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Caii of dudy sekako.pozz
:) Која? :)
Него, согласувам се со тоа дека Call of Duty цел серијал се бааги реални. Мислам дека и Delta Force:Black Hawk Down е прилично реална игра. Од стратегиите, доста реална е Rome: Total War. Новата, GTA IV, ми изгледа како далеку пореална од претходните.
 

BigLion

Ресавец
Член од
4 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Lada Racing Club ima mnogu realna i dobra voznja vo kolite a i + site koli se postoe4ki modeli na LADA
 
Член од
28 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
1
Lada Racing Club ima mnogu realna i dobra voznja vo kolite a i + site koli se postoe4ki modeli na LADA
Да да ја имам играно игра и ми се свиѓа и покрај што е реална колите се мн јаки:):):salut:и продолжи да ја играш:):)

:) Која? :)
Него, согласувам се со тоа дека Call of Duty цел серијал се бааги реални. Мислам дека и Delta Force:Black Hawk Down е прилично реална игра. Од стратегиите, доста реална е Rome: Total War. Новата, GTA IV, ми изгледа како далеку пореална од претходните.
Да али Call of Duty 4 е по реална од 2 затоа што на 4 може и преку ѕид да се пука а додека тоа на 2неможеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom