Најпотресна смрт во светот на фудбалот

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111

Мене ова ми е најжално.
Јас кога ставив интернет(од тогаш има година) отворив едно видео на youtube со Марк Вивен Фое па после ми даде од десно многу видеа и го видов ова и изгледав доста клипови со овој и прочитав дека не е умрен ама не знам дали е парализиран како што вика Фантом_ох:(
Многу жални се оваквите ствари како со Фехер,Фое,Пуерта....и уште иљадници случаи:cry:
А ова за Фое беше на некој куп на конфедераци(или така нешто не памтам)а мислам дека даваа пренос на А1
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Јас кога ставив интернет(од тогаш има година) отворив едно видео на youtube со Марк Вивен Фое па после ми даде од десно многу видеа и го видов ова и изгледав доста клипови со овој и прочитав дека не е умрен ама не знам дали е парализиран како што вика Фантом_ох:(
Многу жални се оваквите ствари како со Фехер,Фое,Пуерта....и уште иљадници случаи:cry:
А ова за Фое беше на некој куп на конфедераци(или така нешто не памтам)а мислам дека даваа пренос на А1
Да, за него се сеќавам.Беше Куп на Конфедерации и Камерун не знам против кој играше и како што трчаеш падна...жално:(
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
2
Најтажното нешто ми било кога умре жената на тренерот на фиорентина и на следната утакмица сите навивачи му фрлаа бели ружи на сред терен додека играа:)

 
А

Ајсшутер

Гостин
Според мене Антонио Пуерта секако и сите други :( жално за таков млад живот требаше да сноси некој одговорност за неговата смрт ептен жално играч секогаш полн со енергија :nesum:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
иј, не знам за фудбал, ама знам една претешка смрт во скијање ...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Смртта на Фое зашто највеќе ја памтам, и на Фехер исто беше жална ептен, само помалце ја памтам

еве го Фехер, уште потажна е реакцијата на соиграчите :(
ми се насолзија очите:nesum: жално
а се сеќавам и на фое:nesum:
а и антонио пуерта жално стварно
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Ја видов темата ,го глеав со Фехер,Пуерта,и со Фое плус тоа муслиманското погоре постирано леле овие се стварно жалосни бе неможам да одвојам ни едно од нив лелеееееееее што се не се случува у пм :pop: :ija: :ija: :ija: :shok: :shok: :shok:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Многу е жално ова што се случи со Пуерта. Целата ситуација беше многу жална. А и ова со другите фудбалери.
Ма зошто се случуваат вакви работи...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Да, за него се сеќавам.Беше Куп на Конфедерации и Камерун не знам против кој играше и како што трчаеш падна...жално:(
Куп на Конфедерации полуфинале Камерун - Колумбија. Иван Кордоба од Интер прв притрча да му помогне, еве и една слика:

 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Многу жани работи,поготово на луѓе со спортски дух
 
K

kaiser soze

Гостин
дефинитивно на марк вивиен фое,го гледав мечот на а1 кога наеднаш како покосен падна на теренот,ептен се портресив.исто и на миклош фехер и антонио пуерта.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Антонио Пуерта рип,, жално многу жално , и за сите останати жално, не треба да се случува ова, РИП all
 

Kajgana Shop

На врв Bottom