Најнесреќниот натпревар на вашиот тим

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најнесреќен натпревар ми беше пред 4-5 години кога Манчестер - Порто беше 1-1 и испаднавме. Не за нешто,при резултат од 1-0 ,му поништија чист гол на Сколс поради наводен опсајд.(па кај гледаше судијата ММЕ).Гол ни дадоа во 91 минута(Костиња-аир да не види).Уште се тресам од нервоза кога ќе се сетам на таа вечер. И што е потрагично, Порто станаа шампиони таа година и го прославивме Мурињо по заслуга на судијата Иванов од Русија(ако го најдам,жив ќе го запалам)
Исто и Баер Леверкузен-Манчестер 1-1(дома 2-2). Ќе се убијам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Најнесреќен натпревар ми беше пред 4-5 години кога Манчестер - Порто беше 1-1 и испаднавме. Не за нешто,при резултат од 1-0 ,му поништија чист гол на Сколс поради наводен опсајд.(па кај гледаше судијата ММЕ).Гол ни дадоа во 91 минута(Костиња-аир да не види).Уште се тресам од нервоза кога ќе се сетам на таа вечер. И што е потрагично, Порто станаа шампиони таа година и го прославивме Мурињо по заслуга на судијата Иванов од Русија(ако го најдам,жив ќе го запалам)
Исто и Баер Леверкузен-Манчестер 1-1(дома 2-2). Ќе се убијам.
Би се сложил со Чомбе_Јунајтед, Манчестер-Порто стварно најнесреќен беше! :toe:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
najnesreken natrevar mi bese pobeda-BELASICA 6-1 koga belasica ja zagubi sampionskata titula vo poslednoto kolo...veruvajte ili ne ama do den denes seuste ne mozam da se pomiram so toa...posto sum izgoren za belasica oste se sekavam na toj mec....belasica vo tie godini bese mnogu jaka...bese za klasi podobra od pobeda sepak gi delaksiraa...seuste sumnam deka imase nekoj komplikacii so sudiite...ne mi se veruva seuste..pozz
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
MILAN KOA IZGUBI OD LIVERPOOL VO FINALETO NA LIGATA NA SAMPIONITE,NAJNESREKNA!NA KRAJ NA UTAKMICA MISLAM DEKA SEVA KE GO ZAPALEV
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Најнесреќен натпревар ми беше пред 4-5 години кога Манчестер - Порто беше 1-1 и испаднавме. Не за нешто,при резултат од 1-0 ,му поништија чист гол на Сколс поради наводен опсајд.(па кај гледаше судијата ММЕ).Гол ни дадоа во 91 минута(Костиња-аир да не види).Уште се тресам од нервоза кога ќе се сетам на таа вечер. И што е потрагично, Порто станаа шампиони таа година и го прославивме Мурињо по заслуга на судијата Иванов од Русија(ако го најдам,жив ќе го запалам)
Исто и Баер Леверкузен-Манчестер 1-1(дома 2-2). Ќе се убијам.
плачев... верувај плачев.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
najnesreken natrevar mi bese pobeda-BELASICA 6-1 koga belasica ja zagubi sampionskata titula vo poslednoto kolo...veruvajte ili ne ama do den denes seuste ne mozam da se pomiram so toa...posto sum izgoren za belasica oste se sekavam na toj mec....belasica vo tie godini bese mnogu jaka...bese za klasi podobra od pobeda sepak gi delaksiraa...seuste sumnam deka imase nekoj komplikacii so sudiite...ne mi se veruva seuste..pozz
pretposledno kolo bese.varadar bese 1 i imase 3 boda poveke od belasica.belasica morase da tepa na pobeda u gosti zatava so vardar igraase doma so tikves,ama nis ne izleze izgubi belasica i tava 6-1,a vardar tepa 6-2 i u krajnoto kolo igrajaa belasica-vardar ,belasica tepa 1-0 ama dzabe.
misljat oti imalo nes so sudiite oti glaven sudii bil bungurov taj nes bil nogo protiv belasica li neznam kak(taka se govore i takovski taka kazuvase de ).:toe:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Ovaa tema ja otvoram bidejki ne mozam da se pomiram so faktot deka arsenal go izgubi finaleto protiv barcelona i sekoe utro si go postavuvam prasanjeto kako mozese da ja izgubime utakmicata
He he he he pa znaes li za sto izgubi Arsenal?!Bidejki igraa p******i i zatoa Barca si igraese muski i nema so tuka da ne mozes da se pomiruvas bidejki poraz si e poraz..:)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Pa najnesrek natprevar na mene mi e koga BARCA izgubi od real...Ne mozam da se sopram mislejki deka Barca trebase da tepa...I LOVE YOU BARCA!
_________________
:barca:
Only B A R C A is in my heart!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.617
Поени од реакции
70.217
Rabotnicki:Vardar 2:0 koga gorese dusekot na gradski, i koga Vandair, Emurlahu, Kostovski i Demiri desetina pati bea sami pred golman i ne pogodija niednas, za razlika od niv Rabotnicki imase eden sut i nepostoecki penal vo 90 minuta
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Финалето во лига на шампиони кога Милан водеше 3:0 против Ливерпул на полувреме и на крај изгуби на пенали..... просто не ми се веруваше шо се деси..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ja si navijam za MANCHESTER UNITED i kolku do sea so gi iam gleano natprevari, opsto zemeno najnesreken natprevar za niv bese osmina - finaleto protiv PORTO na revansot na Old Trafford.
Gavolite brkaa negativa (na prviot natprevar zagubija 2:1 u Portugalija), a negativata bese poveke od dostizna. Se po4na dobro, kon sredinata na prvoto polu - vreme UNITED povede so 1:0 (Scholes pogodi). Na brzo potoa UNITED na sli4en na4in dade i vtor gol (povtorno Scholes), no koga cel svet se raduvase na toj gol, pomosniot sudija (edinstveniot) 4ovek koj postoese vo toj moment na planetata zemja vide OFF-SIDE. Gavolite i natamu prodolzija da igraat, imaa i dobri sansi za nov gol, a PORTO go nemase nikade. I togas prekrsok naprai BUTT u 88' min. Se ispotija naednas site na terenot i im se stresoa nozete. Toa ke bese prviot udar kon golot na UNITED taa ve4er. Mc Cartney sutirase, Howard (golmanot na UNITED) odbi kratko i na taa topka naleta Kostinja i ja smesti u mrezata ... !!!* ;)
 
N

n/a

Гостин
А бе бељите на Милан почнаа одкога ни се удоми она мизерно куче Анчелоти како трењер.Класична незналица што бу тхе вау нема и грам машкост и сила за преземање на поризични потези и одговорност на себе, торко обичен.

И доживеав (и за среќа преживеав) еден реванш меч од Лига на Шампиони со Депор Ла Коруња (4:0)
И едно Финале на мојот роденден со Ливерпоол кое што го изгубија после 3:0 на полувреме.
:kesa::kesa::kesa:
Никогаш не му ги простив овие порази.
И да сум јас сопственик...со раце би го задавил,жими се најмило.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
мај 2002 :(:(:( лацио - интер 4 - 2 :(:( 2 дена плачев не можев цело лето да се соземам !!!!

и следната година кога милан со никаква игра , со - 3 шута во гола успеа да не елиминира од полуфинале во ЛШ со две нерешени првата 0 - 0 креспо промаши празен гол , втората 1 - 1 , копиљот гнасен шевченко даде гола а интер на 1 - 1 колосална шанса промаши преку калон.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Мислам дека сите добро знаеме кој е најнесреќниот натпревар на Милан, нема ни потреба да се спомнува
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom