Најлошата игра која сте ја играле?

H

HCL

Гостин
После забележав дека CAPCOM игрите се играат уствари без маус! Уште еднаш нема да купам капком игра у живот !!!!!!
CAPCOM како компанија за видео игри постои уште од 1979, пред да се појави маусот. Тогаш не ни постоеле PC игри, сите игри биле за конзоли правени, а и до ден денес ги прават за конзоли, па после се работени за на PC да излезат.
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Многу се нервирам кога некоја игра ја рекламираат толку многу, (незнам каков gameplay, ова-она), и кога ке ја купиш испаѓа срање у боја! Тоа ми се деси со Resident Evil 4 (многу ''добра'' игра), a кога ја купив испадна дека се игра само со Keyboard (No mouse) со еден морон на некоја е*ана мисија као тепа некои психопати (ја усрале приказната од филмот и претходните верзии). Исто така и Devil may cry 3 (мислам), пак испадна дека се игра само со Keyboard и нема ништо у неа! Коа си у комбат се дивиш на едно копче и глеаш на монитор како еден дебил кастрира едни дебили. А за приказната да не зборам..... После забележав дека CAPCOM игрите се играат уствари без маус! Уште еднаш нема да купам капком игра у живот !!!!!!
Игрите RE не се толку поврзани со филмовите.Филмовите се сра*е и не заслужуваат да го носат името REsident Evil... RE4 да има различна приказна од првите 3 дела ама приказната е одлична. Станува збор за една од најдобрите игри во 2004 год. Играта ми беше една меѓу првите кои ги играв на Сони 2, и едноставно ме воодушеви.

Devil May Cry.... Дебил?? Данте??? Еден од најголемите антихерои во гејминг светот... ц ц ц :nenene: ај малце на google....

И уште нешто. Очигледно не си се нашол каде што треба... Кога играш портови од конзола на PC без гејмпад и се жалиш(и тоа за едни од подобрите игри). Или купи си Playstation или уклучи тоа кантерот...пошто е малку глупаво да вреѓаш игри како RE4 DMC3 или фирма како Capcom (која ти иде нешто како Исус на Боки13 за денешниве млади фирми за игри)

А еве и некои корисни Links:
http://en.wikipedia.org/wiki/Capcom
http://www.gamespot.com/ps2/adventure/residentevil4/index.html?tag=result;title;1
http://www.gamespot.com/ps2/action/devilmaycry3/index.html?tag=result;title;6
Многу битно за во иднина :
http://www.anhoch.com/shopCart/vpasp/shopexd.asp?id=30255
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
Path of Neo- Martix,дефинитивно една од полошите игри што сум ги играл
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Дота никогаш нема да ја сватам се е автоматски некако без навреда за гејмерите:smir:
 
H

HCL

Гостин
Дота никогаш нема да ја сватам се е автоматски некако без навреда за гејмерите:smir:
Проблемот е што DOTA воопшто не е ни игра, туку е мапа на Warcraft III. Само што народот е ограничен и не видел ништо подобро и се разбираат до тој степен за да мораат да играат DOTA со години, и да мислат дека е игра.
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
Дали некој ја играл SIN emergense,е то е глупа игра за коефициент на интелегенција 0,05, па ја фалеа на Half-Life 2 енџин била правена,СРАЊЕ!!!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Проблемот е што DOTA воопшто не е ни игра, туку е мапа на Warcraft III. Само што народот е ограничен и не видел ништо подобро и се разбираат до тој степен за да мораат да играат DOTA со години, и да мислат дека е игра.
Да,ретко кога модерската заедница прави подобар производ од компанијата.
Да се поправам,ретко кога не прави :)

Battlefield беше играна ради модовите,BF2 ради модовите,UT сите делови измодирани до даска.
Ако ја разбираш Дота,ќе ја играш.

А ако е во Дота се автоматски,тогаш стварно не знам што имаме да дискутираме,ако не сте ни пробале :)
 
H

HCL

Гостин
Да,ретко кога модерската заедница прави подобар производ од компанијата.
Да се поправам,ретко кога не прави :)

Battlefield беше играна ради модовите,BF2 ради модовите,UT сите делови измодирани до даска.
Ако ја разбираш Дота,ќе ја играш.
Компаниите за компјутерски игри даваат можност да се прават модови на самите нивни игри за да им се даде поголема слобода и игривост, но не значи тоа дека DOTA е компјутерска игра. Самиот си кажа, DOTA е мод.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Hitman Blood Money mislam deka e glupava spored mene pozz
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бесцелна дискусија водиме.
Сакаш да кажеш дека е лоша поради тоа што е мод?

Сепак,иако е една мапа,дота има милион вариации.
Исто како што кај CS се мењаат мапите,а играчите се исти...
Овде се мењаат играчите,а мапата е иста.

Не сфаќам зашто ти е толкав трн во око,многу време те убивале ли ? :)
 
H

HCL

Гостин
Бесцелна дискусија водиме.
Сакаш да кажеш дека е лоша поради тоа што е мод?
Не користи женски пол за DOTA кога граматички исправно е: Тој мод.

Сепак,иако е една мапа,дота има милион вариации.
Исто како што кај CS се мењаат мапите,а играчите се исти...
Овде се мењаат играчите,а мапата е иста.
Реално гледано, и CS е мод на Half-Life, а не PC игра.

Не сфаќам зашто ти е толкав трн во око,многу време те убивале ли ? :)
DOTA ја имам играно се на се три пати. Не мрчам за DOTA од приватни причини (иако ги имам конкретно за DOTA), туку поради тоа што темата е најлоша компјутерска игра која сте ја играле, а не најлош мод за компјутерска игра кој сте го играле.
Ако подобро размислам, не само што не ти ја напаѓам DOTA, туку и ти ја бранам. Темата е за оцрнување на PC игри, а јас ја извлекувам од темата со дефинирање на DOTA како мод, а не како PC игра.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не треба толку да се фаќаш на семантика,знаеш што ќе беше ако буквално преведуваа на филмови? :)

Кој сака нека ја оцрни Дотата,башка јас пишав лоша,зашто ипак Дота е женски род.
Не мора со минорни работи да се замараме,можда Кантер и Дота се модови,но затоа се најиграни после Starcraft и WoW
 
H

HCL

Гостин
Не треба толку да се фаќаш на семантика,знаеш што ќе беше ако буквално преведуваа на филмови? :)
За Superman, The Man of Steel ќе преведоа Супермен, човекот со стил.

Кој сака нека ја оцрни Дотата,башка јас пишав лоша,зашто ипак Дота е женски род.
Не мора со минорни работи да се замараме,можда Кантер и Дота се модови,но затоа се најиграни после Starcraft и WoW
Ја не реков ништо против најиграни игри и модови, само нагласив дека дота не е PC игра туку е мод на PC игра. Да не навлагаме веќе во граматика, ќе почнеме со расправија како на Life of Brian кога легионарот на Брајан ќе му држи предавање за латинска граматика.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Fifa definitivno mi e na prvo mesto
Turok
Diablo II - Lord Of Destruction
i drugi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom