Најекономично греење и ладење

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.434
Поени од реакции
2.721
Здраво, мала помош. Кај може да се најде далечинско за Бош клима, стара околу 20 години. Не функционира дисплејот, друго си работи, ама на ќоро. Дали вршат работа универзални далечински за клима, гледав логинг имаат на веб. Поздрав

Sent from my SM-A526B using Tapatalk
Vrsi rabota.
 

DEVIN

Beautiful Womans in your city for night
Член од
30 јуни 2015
Мислења
178
Поени од реакции
51
значи VIVAX AERI не модулира како што треба, туку направена е според температура на пр. 22с модулира со 250W, и како се зголемува температурата на даљинско, така си ја зголемува модулацијата на повеќе W ?

некој со искуство за Haier Tundra или Hisense TG35VE00G на колку W можат да намалат?

и како се покажани Hisense во споредба со Vivax Aeri?
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Ne znam za R- design , ova dvojica kolega što su pisala imaju Q i M - design koliko se sjećam..R - design bi trebao da je skuplji model , mozda i drugalije radi od ovih..Pisalo je dosta ljudi tamo moguče da je neko pisao i o R-design ne sjećam se...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.194
Поени од реакции
5.107
значи VIVAX AERI не модулира како што треба, туку направена е според температура на пр. 22с модулира со 250W, и како се зголемува температурата на даљинско, така си ја зголемува модулацијата на повеќе W ?

некој со искуство за Haier Tundra или Hisense TG35VE00G на колку W можат да намалат?

и како се покажани Hisense во споредба со Vivax Aeri?
Vivax Aeri ima odlicna modulacija samo koj ne saka greaci togas Haier Tundra ( nema greaci ) bidejki i Aeri Vivax i Hisense se so greaci

Koj saka greaci odlicen izbor e Aeri Vivax jas pred da go kupam T.S.T sakav Aeri da zemam no poradi greacite se otkazav.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
VIVAX AERI не модулира како што треба, туку направена е според температура на пр. 22с модулира со 250W
Тои што ти кажал те излажил AERI не да го фалам дома имам две модулираат од 225w до 1690w min/max толку сум ги видел
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Ma daj to ti je retro prica
Eurovent ma da
Fujitsu Luca14 jednom davnom na elite forumu imala jaki jeurovent pa se pokajala ;)
Na to i ja mislim. Ne znam za taj test luca14, ali ako to znaci da Luca 14 nije dobro pokazala na eurovent testu, onda je to prava stvar i realnost prema kupcima. Da znaju sta da ocekuju. Lose se verovatno pokazala, ali ce to ljudi da saznaju pre nego kupe-pa je nece kupovati
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Тои што ти кажал те излажил AERI не да го фалам дома имам две модулираат од 225w до 1690w min/max толку сум ги видел
Moduliraju i ove na 250,270w.. Ali nije u tome stvar da li moze ili ne moze..
Kod ovih Q i M problem je bio sto prebrzo se kreću ka tom donjem minimumu , koji zavisi od setovane sobne T ,ne obazirući se puno jesu dostigli sobnu , znači nije princip da krene jače da dostigne zadanu i tu da radi dok je ne dostigne , pa onda da spušta i odrzava već jako malo se zalijetala i jako kratko drzala taj maksimum i onda spusti na taj minimum s kojim naravno nije mogla da dostigne zadanu T a s time niti sobnu..
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Moduliraju i ove na 250,270w.. Ali nije u tome stvar da li moze ili ne moze..
Kod ovih Q i M problem je bio sto prebrzo se kreću ka tom donjem minimumu , koji zavisi od setovane sobne T ,ne obazirući se puno jesu dostigli sobnu , znači nije princip da krene jače da dostigne zadanu i tu da radi dok je ne dostigne , pa onda da spušta i odrzava već jako malo se zalijetala i jako kratko drzala taj maksimum i onda spusti na taj minimum s kojim naravno nije mogla da dostigne zadanu T a s time niti sobnu..
За q и m серијата сварно незнам како работат кај мене r серија работи супер .. кај корисник на форомов и познанкик исто работи како кај мене .. ставаш 23 толку е всоба
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.192
Поени од реакции
2.865
Site tuka spijat do meracite i imaat satorce do nadvoresnata da brojat defrosti, eksperti nevideni.
Не брини не спиеме до надворешната за да броиме дефрости... 21 век сне технологијата брои за нас....
Тоа што некој сака на мутно да продава и го боли изброеното со црно на бело е друга работа!

 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Што мислите за Haier Tundra 5.5kw за греење на 30 квадрати неизолиран простор ? Дали е премногу ?


Или, која од овие две клими е подобра за греење во прелазните месеци ( Октомври-Ноември и Март/ Април-Мај ) ?

 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.924
Site tuka spijat do meracite i imaat satorce do nadvoresnata da brojat defrosti, eksperti nevideni.
Isto ima i luge alergicni na greaci, otekuvaat celite.... Hahaha
Исто има и продавачи кои секој ден ден замараат со рекламни банери, лупаат а+++ на клими кои трошат како Фиат 1300 и секој втор збор им е навреда, па еве уште живи останавме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom