Најекономично греење и ладење

Член од
27 ноември 2018
Мислења
218
Поени од реакции
370
Немој вакви сериозни неиздржани изјави да даваш, некои 5-6 работи Беко имам сите се покажаа топ
Епа и јас имам беко па задоволен сум ама од турските се. Отворија официјалната страна од Беко ќе видиш колку производи на Беко се продаваат во пр. Нептун што по шифра на официјалната страна не постојат.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Edno prashanje imam dechki ako znae nekoj da mi kaze. Shto bi bilo ako stavam izolacija samo na edniov sprat od kukjava, na toj jas kaj shto ziveam? Nastrana estetski shto mozebi nema da izgleda ubavo kukjata, no me interesira dali neshto negativno ima vo toa?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Edno prashanje imam dechki ako znae nekoj da mi kaze. Shto bi bilo ako stavam izolacija samo na edniov sprat od kukjava, na toj jas kaj shto ziveam? Nastrana estetski shto mozebi nema da izgleda ubavo kukjata, no me interesira dali neshto negativno ima vo toa?
Зашто естетски лошо? Па ти нема да го оставиш стиропорот на фасдата без абриб и боја! Ќе го средат мајсторите ко бомбонче ќе изгледа.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
me interesira nekakov drug problem dali moze da ima?
Нема, освен ако немаш еркери, и места кои би биле термички мостови! Уште, ако столбовите од доле, на првиот спрат не се изолирани на местата каде продолжуваат во твојот втор спрат ќе имаат кондензат, влага која со време станува буѓа! Најдобро е целосно да се направи фасада, ама ако не се може за ова горенаведеново се наоѓа чаре.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
е
Нема, освен ако немаш еркери, и места кои би биле термички мостови! Уште, ако столбовите од доле, на првиот спрат не се изолирани на местата каде продолжуваат во твојот втор спрат ќе имаат кондензат, влага која со време станува буѓа! Најдобро е целосно да се направи фасада, ама ако не се може за ова горенаведеново се наоѓа чаре.
Erkeri imam. Ama neli i na niv mozam da stavam izolacija?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
е

Erkeri imam. Ama neli i na niv mozam da stavam izolacija?
На тоа сакав да ти обрнам внимание! Да пазите на нив и столбовите и гредите кои ги носат издадените делови на вториот спрат. Не се јадосувај, само земи си саглам мајстори и контролирај ги кога ќе ја прават фасадата.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Немам проблем за тоа како и многу други ама не сум овца
Pa poshto go imas vekje parnoto, ke ti rechev da si razgledas za toplotna pumpa vozduh-voda toa shto jas prvichno gledav da stavam, ama jas finansiski ne bev "mochan" sho bi rekle brakjata Srbi.[DOUBLEPOST=1546553832][/DOUBLEPOST]
На тоа сакав да ти обрнам внимание! Да пазите на нив и столбовите и гредите кои ги носат издадените делови на вториот спрат. Не се јадосувај, само земи си саглам мајстори и контролирај ги кога ќе ја прават фасадата.
Najteshkiot del od celata rabota.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Najteshkiot del od celata rabota.
Друже сега ти е шансата.Има многу мајстори и градежници кои за празниците и зимото се враќаат дома.Пушти абер по пријатели и познаници да најдеш некој таков.Не чекај да запролети,фасада за два-три дена се прави.
Реалноста ни е таа.!Секој со два грама памет и некаква вештина фати патот.Дел од тие луѓе работат сезонски по белиот свет,а сигурно нема да им пречи некоја паричка да им капне и тука.Најди такви,јас пред некоја година нешто правев.... си дојдоа луѓето спремни,за два саата скеле направија,алат,материјал,све профи.Се гледа стварно кој и како работел по Њемачка.
И најважното! Не штеди,биди и ти поштен за поштени луѓе и плати ;) Таа фасада цел живот ќе стои.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Друже сега ти е шансата.Има многу мајстори и градежници кои за празниците и зимото се враќаат дома.Пушти абер по пријатели и познаници да најдеш некој таков.Не чекај да запролети,фасада за два-три дена се прави.
Реалноста ни е таа.!Секој со два грама памет и некаква вештина фати патот.Дел од тие луѓе работат сезонски по белиот свет,а сигурно нема да им пречи некоја паричка да им капне и тука.Најди такви,јас пред некоја година нешто правев.... си дојдоа луѓето спремни,за два саата скеле направија,алат,материјал,све профи.Се гледа стварно кој и како работел по Њемачка.
И најважното! Не штеди,биди и ти поштен за поштени луѓе и плати ;) Таа фасада цел живот ќе стои.
Se e ova vo red sho go kazvis, ama moram da vidam pari kako da nabavam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom